آب و هوای ترکیه - بخش دوم

آب و هوای ترکیه - بخش دوم

در بخش اول ، با آب و هوای نواحی شمالی ، شمال غربی و مرکزی ترکیه آشنا شدید. اگر شهر مدنظر در تور ترکیه را از نظر جهت جغرافیایی آن بررسی کنید، با مطالعه ی این مقاله می توانید به خوبی آب و هوای هر منطقه را ابتدا شناسایی کنید و سپس برای سفر اقدام کنید.
آب  هوای جنوب شرقی ترکیه
بخش های شرقی و جنوب شرقی ترکیه ، به علت نزدیکی به کوه و ارتفاعاتی که دارند، به عنوان برفی ترین شهرهای ترکیه شناخته میشوند و سالانه برف سنگینی در این مناطق می بارد.
دمای هوا در زمستان این بخش ، حتی تا 20 درجه زیر سفر می رسد و در تابستان و گرم ترین روزها، دما تنها تا 17 درجه سانتی گراد افزایش می یابد.
اگر قصد دارید به این مناطق در تور ترکیه سفر کنید، حتما لباس گرم به همراه داشته باشید. متوسط دمای منطقه 9 درجه سانتی گراد اعلام شده است.
آب وهوای بخش های مدیترانه ای
تابستان های گرم و زمستان های معتدل و مرطوب ، از ویژگی های آب و هوایی شاخص این منطقه است. آنتالیا، معروف ترین شهری است که در بخش های مدیترانه ای واقع شده است.با توجه به این که تور آنتالیا ، از پرطرفدارترین تورهای کشور ترکیه است ، پس در سفر به این منطقه به دمای هوای بالا در تابستان و بادهای سرد زمستانی در زمستان توجه داشته باشید.
آب  وهوای منطقه اژه
منطقه آخر که آب  وهوای متمایزی نسبت به سایرین دارد، سواحل دریای اژه می باشد. شهرهای ساحلی این بخش از ترکیه ، دقیقا در شمال آنتالیا قرار میگیرند.سواحل دریای اژه با چشمه های بارور ، تابستان های داغ، پاییز آفتابی و زمستان گرم مشهور است.
در ماه های ژانویه و فوریه ، بهترین دمای هوا در این منطقه را شاهد خواهیم بود. دمای هوا در سواحل دریای اژه، از 8 درجه بالای سفر تا 43 درجه متغیر است.