بروز اشکال در چرخ جلو پرواز مشهد رشت

بروز اشکال در چرخ جلو پرواز مشهد رشت

مدیرفرودگاه گیلان اعلام کرد: پرواز مشهد به رشت به دلیل اشکال در چرخ جلو هنگام چرخش در فرودگاه بین المللی سردار جنگل، متوقف شد اما هیچ حادثه ای رخ نداده و همه مسافران در سلامت کامل هستند.

ایشان گفتند : این پرواز به شماره 453 ایران ایر که از مشهد حرکت کرده و در رشت به زمین نشست و قرار بود  از رشت به مقصد تهران حرکت کند، به دلیل نقص فنی لغو شد.
وی مطالب منتشر شده در برخی سایت ها مبنی بر شکسته شدن بال پرواز را رد کرد و گفت: از اضطراب پیش آمده برای مسافران پرواز مشهد- رشت و همچنین مسافران پرواز رشت- تهران برای مشکلات پیش آمده عذرخواهیم.
بارش سنگین برف از جمعه گذشته در رشت آغاز شد و ارتفاع آن در برخی مناطق این شهرستان به بیش از یک متر رسید؛ به طوری که بارش برف سنگین موجب بروز مشکلاتی از جمله لغو کامل پروازها در روزهای جمعه و شنبه گذشته شد.
در زمان حاضر 104 پرواز در طول هفته از فرودگاه سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، کیش، عسلویه، اصفهان، بغداد، مشهد، اهواز، بندرعباس و شیراز انجام می شود. 
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت، سال 1348 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شده و از نظر امکانات و تجهیزات در ردیف فرودگاه های برتر کشور محسوب می شود؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.