شهرهای ترکیه

شهرهای ترکیه

حالا که تور ترکیه را برای تعطیلات خود انتخاب کردید، پس قطعا در شهرهای مختلف این کشور سیاحت می کنید و از هر یک از جاذبه های آن دیدن می کنید. 
ترکیه کشوری نسبتا بزرگ است و توسعه شهری آن به خوبی صورت گرفته است. از میان شهرهای مختلف این کشور، 10 شهر به عنوان توریستی ترین شهرهای آن معرفی شده اند که اغلب بازدیدکنندگان در طول ترکیه به آن جا سفر می کنند. 
این شهرها عبارتند از:
استانبول
استانبول بزرگترین شهر در ترکیه است و  به عنوان مرکز فرهنگی و تجاری کشور نیز شناخته میشود. در ترکیه، می توانید از جاذبه های گردشگری لذت ببرید و بعد از بازدید از مناطق طبیعی این کشور ، غذاهای معروف آن را امتحان کنید.
آنتالیا
آنتالیا بزرگترین شهر در حاشیه مدیترانه است. به آنتالیا ساحل ترکیه نیز می گویند. چرا که حدود 300 روز در سال در این کشور ، آفتاب گرم و هوای شرجی خاصی حس میشود.بخشی از شهرت این شهر به دلیل وجود هتل ها و رستوران های لوکس آن است.
ازمیر
ازمیر سومین شهر بزرگ و مهم ترکیه است و اهمیت بالایی به دلیل  مجاورت با دریای اژه دارد. هتل ها، رستوران ها و مراکز تفریحی مدرن و لاکچری زیادی در ازمیر وجود دارد. البته ازمیر پایتخت اداری این کشور نیز می باشد و بسیاری از جلسات مهم مملکتی در آن برگزار میشود.
آنکارا
آنکارا پایتخت ترکیه است و از جهت وسعت ، دومین شهر بزرگ در ترکیه است. آنکارا پایتخت سیاسی کشور است و برترین دانشگاه های ترکیه در این شهر قرار گرفته اند.لذا جمعیت بزرگی از این شهر ، دانش آموز و دانشجو هستند.
ادیرنه
ادیرنه شهری تاریخی در ترکیه است که شاید بسیاری از بازدیدکنندگان ، تور ترکیه و سپس سفر به این شهر را به دلیل رقابت های بزرگ کشتی های نفتی انتخاب می کنند. ادیرنه  دومین شهر بزرگ ترکیه در زمان حکومت عثمانی ها بوده است.