شهرهای ترکیه- بخش دوم

شهرهای ترکیه- بخش دوم

در بخش اول ، شهرهای استانبول، آنتالیا، ازمیر و...را معرفی کردیم  که قطعا در شناخت مکان های دیدنی در طول تور ترکیه به شما کمک می کند.
اگر قصد دارید که در مدت زمان کوتاهی ،از برترین اماکن توریستی این کشور دیدن کنید، قطعا این شهر ها را به شما پیشنهاد می دهند:
قونیه
در مرکز این شهر ، آرامگاه شاعر و عارف ، مولانا می باشد. قونیه مرکز برگزاری فستیوال های  صوفی است  که در ماه دسامبر و به صورت سالانه با گردهمایی جمعیت زیادی از مسافران این شهر، برگزار میشود.
بورسا
بورسا اولین پایتخت سیاسی در دوران حکومت عثمانی ها بوده است و از این رو، پیشرفت زیادی داشته است. آثار به جا مانده از آن دوران، نشانگر توسعه ی این شهر از آن زمان تا به حال بوده است.
بورسا  همزمان در یک زمان از سال ، ترکیبی از چشمه های آب گرم در مرکز شهر و تپه های وسیع اسکی در دامنه های اولودانگ می باشد.
چاناق قلعه
این شهر، محبوب ترین مکان برای بازدید از ویرانه های تروی است. به مرور زمان ، چاناق قلعه نیز مشابه سایر شهرهای ترکیه ، به یکی از توریستی ترین مقاصد در تور ترکیه تبدیل میشود.
ترابزون
این شهر، در ساحل دریای سیاه قرار گرفته است و مسجد جداگانه ای تحت عنوان ایاصوفیه درآن قرار گرفته است که در تور استانبول ،  قطعا از این مسجد بازدید می کنید. صخره های جذابی در مناطق جنگلی نیمه گرمسیری ترکیه وجود دارد که  نماد منطقه ترابزون هستند.
ماردین
ماردین ، شهری مدرن ولی قدیمی است!. ترکیبی از طراحی مدرن را می توانید در قالب اماکن تاریخی و فرهنگی در این شهر مشاهده کنید.
معماری ماردین بیشتر از آن که به سایر ساختمان هایی که در تور ترکیه مشاهده می کنید شباهت داشته باشد، برگرفته از سبک و سیاق اعراب است.