تور آفریقای جنوبی

درباره تور آفریقا

قاره ی آفریقا، مجموعه ای از 54 کشور کاملا مستقل است. این قاره بزرگترین قاره ی جهان از نظر جمعیت می باشد و گنجینه های طبیعی بسیاری در این قاره وجود دارد. تور آفریقا مهم ترین تور این قاره زیبا می باشد.
آفریقا از قسمت شمالی توسط دریای مدیترانه، از غرب با اقیانوس اطلس و از شمال شرق و شرق ، با دریای سرخ و اقیانوس هند  ، همسایه است. در آفریقا تنوع بسیاری از رنگ ، فرهنگ ، نژاد ، آداب و رسوم و...دیده میشود. طولانی ترین رودخانه جهان ، رود نیل ، از بروندی تا مصر در جریان است. این در حالی است که دومین رود طولانی جهان ، رود کنگو ، در جمهوری دموکراتیک کنگو ، به عنوان عمیق ترین رود جهان شناخته شده است.
کوه های کلیمانجارو تانزانیا ، بلندترین کوه های آزاد در جهان هستند و در این قاره ی پهناور واقع شده اند. دریاچه عسل جیبوتی ، به عنوان پست ترین نقطه ی زمین ،  شورترین دریاچه خارج قاره قطب جنوب، و یکی از داغترین نقاط روی زمین در قاره آفریقا است.
این قاره ، مکان مناسبی برای افراد علاقمند به ماجراجویی است. صنایع دستی در بازارهای این قاره ، در نوع خود بی نظیر است. صحرا نوردی در صحرای بزرگ آفریقا ، بازدید از روستاهای کوتوله ها، پیاده روی در جنگل و تماشای گوریل و حیات وحش کم نظیر ، استراحت در جزایر گرمسیری در اقیانوس هند و...از جمله فعالیت هایی است که می توانید به شکل ماجراجویی در آفریقا دنبال کنید.
در مجموع ، آفریقا سرزمینی رنگین است و در هرنقطه از آن، فرهنگ منحصر به فرد همان مردم را شاهد خواهید بود. البته جوامع غربی ، این قاره را نظیر یک کشور ، واحد می دانند. اما با توجه به اندازه آن و کشورهایی که در این قاره قرار گرفته اند، نمی توان ادعا کرد که آفریقا تنها یک کشور است!


تاریخچه آفریقا در تور آفریقا


دانشمندان امروزی معتقدند که آفریقا ، کشوری پهناور است که از منطقه ای محدود میان اتیوپی و کنیا سرچشمه گرفته است. تاریخ آفریقا ، به هزاره دوم قبل از میلاد برمیگردد. اگر در پیشینه این کشور جست وجو کنید ، نشانه ای سیستم های نوشتاری و آثاری که به واسطه ی علم ماندگار شده باشند نمیبینید؛ البته این امر طبیعی است. چرا که این کشور همواره درگیر جنگ بوده است.
شمال آفریقا، قدمتی چندین هزار ساله با ساختارهای فراوان دارد. تمدن فارونیک طولانی ترین و باستانی ترین تمدن است که امروزه آثار آن، در مصر متمرکز شده است.
قسمت جنوبی قاره آفریقا ، توسعه نیافته است. در زمان های قدیم این مناطق تحت حکمرانی پادشاهان کم قدرت بوده است و شغل اکثر آن ها ، شکاربوده است. در زیمباوه ، می توانید بزرگترین ساختارهای سنگی مربوط به حکمرانی های کوچک را مشاهده کنید که گواه تاریخچه آن است و هنوز هم آثار آن در این بخش از آفریقا دیده میشود.

درباره تور آفریقا


کشف منابع طبیعی با ارزش مانند نفت، اورانیوم، الماس، و کلتان سبب توجه اروپایی های به این قاره شده است و استعمار این قاره ها ، باعث شد که این قاره بدون توجه به فرهنگ ، گروه ها و قوم و قبیله ها و ارتباط آن ها با هم ، به بخش های مختلفی تقسیم شود.
با این حال در طول تاریخ ،  چندین جنگ داخلی طولانی (به ویژه در سودان، آنگولا، اتیوپی / اریتره، نیجریه) در آفریقا در گرفت که منجر به کودتاهای بی شماری شد. می توان علت تمامی ناکامی های آفریقا را در وجود رهبران فاسد خلاصه کرد.


مهم ترین شهر ها در تور آفریقا


الجزایر :  پایتخت الجزایر، سرمایه شمالی و بزرگترین شهرستان در ساحل دریای مدیترانه جنوبی، ترکیبی از معماری استعماری اروپا و عربستان
آکرا : پایتخت غنا و یکی از شهرستانها ی غرب آفریقا 
آدیس آبابا : پایتخت اتیوپی و یک مرکز بزرگ برای سازمانهای غیر دولتی و اتحادیه آفریقا
قاهره : بزرگترین شهرستان در آفریقا با بناهای بزرگ مصر باستان
کیپ تاون : مادر شهر آفریقای جنوبی که دماغه امید نیک و جاذبه های متعدد دیگر در آن قرار گرفته اند

 

خدمات تور آفریقای جنوبی

جدید ترین تور آفریقای جنوبی

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری آفریقای جنوبی

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

شهرهای توریستی تور آفریقای جنوبی

هتل های تور آفریقای جنوبی

مقالات تور آفریقای جنوبی

  • گشت و گذار در بهترین پارک های ملی با تور آفریقا جنوبی

    پیشینه حیات در قاره آفریقا به میلیون ها سال قبل بازمیگردد. حیات وحشی که در تور آفریقای جنوبی میبینید در جایگاه خود مثال نازدنی و بی همتا است. بیشه ها وجنگل هایی که در این منطقه از کره زمین توسعه یافته اند سبب رونق حیات در بخش های مختلف این قاره شده اند. بیشه زارهای آفریقای جنوبی آن قدر فراوان هستند که توریست ها در تور بتوانند از میان چندین انتخاب...

بهترین زمان تور آفریقای جنوبی

ماه های آپریل و مارس ، بهترین زمان برای تور آفریقای جنوبی می باشد. با توجه به نزدیکی این منطقه به دریا ، هوا رطوبت بالایی در فصل ها دارد. اما در این ماه ها ، از رطوبت کاسته شده و هوا خنک و بارانی است. 


  • جاذبه های گردشگری تور آفریقا معبد بودایی نان هوآ – آفریقای جنوبی این معبد ، بزرگترین بنا مقدس در آفریقا است. روابط مردم ، غذاهای موجود در این معبد ومعماری آن ، همگی منحصر به فرد هستند و فضایی دوستانه و صمیمی دارد. استخر شیطان – زامبیا در طول فصل های خشک ، سطح آب های زامبیا کاهش پیدا می کند. اما در سایر ماه ها غیر از سپتامبر و دسامبر ، این...