اطلاعات تور دبی

جاذبه های گردشگری تور دبی


 در قلب دگردیسی ای که در بخش جنوبی کریک مفرح اتفاق افتاده است، بور دبی، قدیمی ترین بخش این شهر است، و یک افق زیبا از ریشه های سنتی دبی را به نمایش می گذارد. اینجا جایی است که شما بسیاری از خانه های میراثی زیبای این شهر را خواهید دید. که در دسته ی بخش قدیمی و زیبای ایرانی باستاریکا و اسکله ی شینداگها و همچنین به عنوان موزه ی عالی و نساجی دبی دسته بندی می گردد. بر خلاف کریک، منطقه ی شلوغ دیرا، مرکز فعالیت های تجاری سنتی است. که هنوز هم بیشتر آن با بازارهای تجاری قدیمی از جمله طلای معروف و ادویه ی این مرکز تجاری، ارتباط دارد. حاشیه ی دیرا و بور دبی، با ترکیبی متنوع از جذابیت ها، را از حومه های جذاب کاراما و ساتوا که منزلگاه ده ها نفر است، خانه کاری های بدون زایده ی هندی، مراکز تجاری کم اجاره، و برخی از خیابان های هیجان بخش این شهر، از طریق تحولات قابل توجه مدرن همچون کیچ وافی و همچنین در کنار آن، خان مرجان مرکز تجاری، که هر در نوستالژی مصنوعی عربستان، به کار رفته اند، حومه ی درونی دبی را می سازند.  
چندگیلومتری جنوب این مرکز شهر قدیمی، دبی مدرن با شکل فوق العاده اش، از طریق جاده ی شیخ زاید، شروع می شود.که یک سری از آسمان خراش ها از جمله برج های پر زرق و برق امارات را در خودش قرار داده. حتا گرچه این ها، توسط پیشرفت های عظیم شهر دبی که در راس آن، برج خلیفه ی جدید و حیرت انگیز است، که این برج، بلندترین ساختمان دنیا است، و رکورد خیلی از مناطق جذاب را از جمله دبی مال بزرگ و چشمه ی دیدنی دبی را شکسته است، در انتهای جنوبی این نوار، تحت الشعاع قرار گرفته اند. 
در غرب جاده ی شیخ زاید، آلاینده های حومی ساحلی جمیرا ، نشانی از انتخاب سنتی برای شرح در دبی اروپا، هستند، بخش های بی پایان ویلاهای دیوارکشی شده اش، با مراکز خرید شش تایی و تعداد کمی از مناظر کم اهمیت اش، مزین شده است. 
در انتهای جنوبی جمیرا، مناظر تصویری بیشتری در حومه ی خواب آلود شهر امسوگیم وجود دارد. شامل هتل ساحلی موجی شکل جمیرا، مجموعه ی شبه عربی فوق العاده ی مادیانت جمیرا، و هتل به یاد ماندنی بوری العرب. در جنوب برج، توسعه ی مارین دیدنی دبی، با جنگل های مملو از آسمان خراش های شیشه ای اش، امتداد می یابد. در حالی که این ها، دور از ساحل پالم جمیرا، که بزرگترین جزیره ی انسان ساخته است و به تفرجگاه بزرگ آتلانتیک، خاتمه می یابد، قرار دارند. 
کمی بیش از یک ساعت رانندگی در این جزیره، ابو دهابی، پایتخت UAE، یک تضاد جذاب را با همسایه آزادش ایجاد می کند. کمی کوچکتر از آن است و  به طرز قابل توجهی آرامش بخش تر است. گرچه اینجا یک رشته از تحولات جدید و عظیم وجوددارد که کم کم مناظر شهر را تغییر می دهند. جاذبه های پیشرو، شامل هتل قصر زیبای امارات و حتا دیدنی تر از آن، مسجد شیخ زاید، می شوند. در حالی که جاذبه های متنوع جزیره ی یاس، که در پارک ملی فراری وجود دارند، تنها در پایین جاده واقع شده اند.
در مکان دیگر، شماری چیز لذت بخش از سفر روزانه در تور دبی وجود دارد که همگی جایگزینی جالب برای زندگی در خلیج قرن بیست و یکم هستند. تنها  کیلومتر بالای این جزیره، شهر محافظه کار تر شرجه، میزبان مجموعه ی منتخبی از موزه هایی است که به موضوعات فرهنگی و مذهبی پرداخته اند. از جمله آنها می توان موزه عالی تمدن اسلامی را نام برد.علاوه بر آن، در دشت، آل عین خفته، تنها شهر بزرگ این جزیره، با برج های خشتی سنتی اش، بازارهای قدیمی اش، بهترین کویر های این کشور، تغییر سرعت زندگی را در این جزیره، ارائه می دهد. از وسط کشور، تنها دو ساعت رانندگی از دبی تا سواحل دریایی شرق UAE لازم است. تا به آنجا، که یک رشته از سواحل های بیابانی بزرگ و زیبا و کوه هاجر ناهموار، وجود دارد، برسید.  

اطلاعات تور دبی

خوراک در تور دبی


بودجه تان هرچقدر که باشد، امکان ندارد که در تور دبی ، غذای خوبی نخورید. اگر پول زیادی برای خرج کردن دارید، این شهر برای شما رستوران هایی با کیفیت فوق العاده ای دارد ( شامل تعداد زیادی از مکان هایی که با مدیریت سر آشپزهای مشهور بین المللی اداره می شوند) که غذاهای لذیذی در این مکان های مسحور کننده، طبخ می شوند. همچنین غذاهای ارزان هم در آنجا یافت می شوند. از غذاهای ارزان و پر ادویه ی خانگی گرفته، تا کباب های ترکی سرپایی و مغازه های کبابی فراوان. 
همچنین دبی، با رستوران هایش در سرتاسر شهر که غذاهای باستانی آن منطقه را که شامل طیف وسیعی از طعم های کلاسیک و گوشت های کبابی را (بعضی مواقع)، به همراه یک قلیان خوب در کنار آنها، عرضه می کند، می تواند نمونه ای بسیار خوب از آشپزی مناطق مختلف شرق میانه (آکا لبانس) باشد.  
همانطور که می دانید، با توجه به ترکیب بین المللی دبی، تنوعی وسیع از غذاهای سایر ملل نیز در آن وجود دارد. غذاهای ایتالیایی، ایرانی، تایلندی، ژاپنی و چینی که همگی معروف هستند و غذاهای هندی که عموما غذاهای خوب و ارزان قیمتی هستند، اما به طور فوق العاده ای تند هستند که در سراسر مراکز غذارسانی جمعیت شبه قاره ای بزرگ دبی پراکنده هستند.

فرهنگ و قوانین و مقررات در تور دبی


با وجود شکل به ظاهرغربی دبی و روش های به ظاهر آزادیخواهانه اش، مهم است که به یاد داشته باشید که دبی، یک مملکت اسلامی است و از گردشگران انتظار می رود که به هنجار های فرهنگی و بومی آن احترام بگذارند و اگر این کار را نکنند باید منتظز عواقب ش باشند. آمار وزارت اموز خارجه نشان می دهد که انگلیسی ها به نسبت هر کشوری دیگر در دنیا، بیشتر در UAE احتمال دارد که عمدتا برای اعمال شان همچون نوشیدن الکل در ملا عام، رفتارهای هرزگی شان، و یا خوردن و نوشیدن و یا سیگار کشیدن در ماه رمضان، دستگیر شوند که باعث می شود آن ها را به کشورشان باز گردانند.
اگر می خواهید به دردسر نیفتید، بعضی قوانین ساده را نباید فراموش کنید. هر نوع شرابخواری در مکان های عمومی که مجوز مصرف الکل را ندارند، مغایر با قوانین محلی است و می تواند شما را دستگیر کند. رانندگی کردن در حالی تحت تاثیر هر نوع ماده ای هر چند ناچیز هستید. رفتار اجتماعی نامناسب با جنس مخالف تان در بهترین حالت، خجالتزدگی را برایتان به دنبال خواهد داشت و در بدترین حالت زندان را به دنبال دارد. دست در دست جنس مخالف بودن و یک ضربه ی کوچک به گونه ی فرد زدن، به احتمال زیاد، موردی ندارد اما رفتارهای احساسی تر و محبت آمیز تر در ملا عام، دلخوری شدیدی را به دنیال خواهد داشت. مورد مشهور آن، میکاییل پالمر و وینس آکورز بودند که به پلیس فحاشی کردند و برای سه ماه زندانی شدند. این موضوع در همه جا پخش شد. هرچند که تظاهر کردن محبت که به مراتب کمتر آشکار هستند، می توانند شما را به درد سر بزرگی گرفتار کنند. در سال 2010، دو شهروند انگلیسی، به جرم اینکه در رستوران و در ملا عام، همدیگر را بوسیده بودند، محکوم به یک ماه زندان شدند. حرکات تهاجمی نیز موردی دیگر هستند که می توانند خطر زا باشند. نشان داد انگشت به کسی، و یا حتی زبان در آوردن، ممکن است در خانه بی ادبی محسوب شود اما در دبی، می تواند شما را روانه زندان کند. این را هنگام رانندگی به یاد داشته باشید که حتی تکان دادن دست همراه با ناامیدی، به طور بالقوه می تواند شما را به درد سر بیندازد.
از نظر قوانین اجتماعی، در سایر مکانها غیر از اطراف استخر هتل، پوشیدن لباس های محجوبانه، از همه ی گردشگران انتظار می رود. گرچه بسیاری از زنان مهاجر، دقیقا برعکس این عمل می کنند. پوشیدن لباس های بی حیا، به طور بالقوه، به واسطه ی قانون، قابل مجازات هستند. ( حتی اگر زندانی شدن به ندرت اتفاق افتد). هرچند که آن لباسی که لباس محجوبانه به حساب می آید، به طور دقیق تعریف نشده است. اما چیزی که واضح است این است که هرچقدر دامن و یا تاپ تان کوتاه تر باشد، بیشتر جلب توجه می کنید. حتا مردانی که شلوارک می پوشند، خشم اطرافیان را بر می انگیزند، برای افراد محلی، این کار به مثابه این است که شما با لباس زیر در خیابان قدم می زنید. علاوه بر این اگر شما به اندازه ای خوش شانس باشید که زمانی طولانی را در امارات بمانید، به یاد داشته باشید که برای خوردن و نوشیدن تنها از دست راست استفاده کنید. (این قانون همچنین در موسسات هندی نیز وجود دارد) همچنین برای دست دادن با خانم ها دستتان را به سوی آنان دراز نکنید. مگر اینکه او خودش دستش را برای دست دادن به سوی شما دراز کند.  

مقالات تور دبی

 • موزه دبی

  موزه دبی ، نشانگر پیشینه دبی: موزه فوق العاده تور دبی در "قلعه آلفهیدی" واقع شده است که در سال ۱۷۸۷ برای دفاع از نهر دبی احداث شد. دیوارهای قلعه از سنگ های مرجانی سنتی ساخته شده اند که توسط آهک به یکدیگر چسبانده شده اند. طبقه فوقانی توسط ستون های چوبی که تحت عنوان handels شناخته می شوند، نگهداشته شده اند و سقف نیز با گل و گچ و شاخ و برگ های درخت...
 • جاذبه های ناشناخته تور دبی

  اگرچه امروزه دبی به عنوان مکانی کاملا مدرن و آرمانی که مملو از پاساژهای بزرگ و آسمان خراش ها است شناخته میشود با این حال این شهر هم مانند دیگر مکان ها دارای مکان هایی چه جدید و چه قدیمی است که توجه هر توریست تور دبی را به خود جذب میکند اگرچه بازدید از مراکز خرید در تور دبی هم خالی از لطف نیست. در ادامه طی سه مقاله به معرفی مکان هایی از تور نوروزی د...
 • برای گشت و گذار در تور دبی کجا اقامت کنیم

  نوع و کلاس هتل در قیمت تور دبی بسیار تاثیر گذار است .اگر می خواهید به بهترین جاذبه های توریستی دبی دسترسی آسان داشته باشید، بهترین مکان برای اقامت مرکز شهر دبی است. اصلی ترین جاذبه های گردشگری دبی نزدیک ، برج خلیفه دبی بلندترین ساختمان جهان، بازار شهر دبی و فواره دبی هستند. همچنین در این منطقه پر تردد تعداد زیادی فروشگاه، رستوران و گالری های هنری ن...
 • توصیه های سفر به آمریکا، بایدها و نبایدها (بخش دوم )

  مردم تور آمریکا اغلب شاد، سرزنده و خودمانی هستند اما در عین حال مغرور و جاه طلب نیز هستند. اگر چه از نظر مسافران تور آمریکا ، ایالات متحده به عنوان یک کشور باز و آزاد در نظر گرفته می شود و تقریبا ۸۰ درصد از مردم تور آمریکا در حقیقت مهاجرانی هستند که از کشورهای اروپایی به این کشور مهاجرت کرده اند و تقریبا ۵۰ درصد از جمعیت این کشور مسیحی و کاتالولیک ...
 • کارهایی که با سفر به دبی می توان انجام داد (3)

  جذب توریست و گردشگری مهم ترین منبع درآمد برای سران مملکتی دبی و اداره این شهر بوده است. بازدید از مراکز خرید و تجاری دبی، تفریح و گشت و گذار در مناطق طبیعی دبی و...همه و همه تجربه ای دلچسب در تور دبی هستند. کارهای که با سفر به تور دبی می توان انجام داد بی شمار است و برای این که از مدت زمان محدود اقامت خود با تور دبی  بیشترین استفاده را داشته باشید،...