اطلاعات تور بلغارستان

جاذبه های گردشگری تور بلغارستان


صومعه  ریلا
این صومعه با موقعیتی خیره کننده در دره های جنگلی کوه ریلا واقع شده است. این صومعه، بیشترین میزان بازدید را در میان سایر مکان های دیدنی بلغارستان دارد. این بنا در قرن 10 ساخته شده است. اما آن چه که امروز میبینیم ، حاصل بازسازی بنا بعد از آتش سوزی در قرن 19 می باشد. صومعه ریلا در سال 1983 به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شد.
قلعه بلوگرادچیک
این قلعه ، خوشه های از سنگ هایی با شکل های عجیب و غریب است که  در اصل توسط رومی ها ساخته شده است و بعدها توسط رومی های شرقی، بلغارها و ترک ها گسترش یافته است. چشم انداز طبیعی این مکان ، به نحوی فراموش نشدنی است .
کلیسای بویانا
یکی از مکان های ارزشمند از دیدگاه یونسکو ، این کلیسا است. این کلیسا بیشتر به خاطر بخش های داخلی خود مشهور شده است و نمای بیرونی آن ساده است. نقاشی های قرون وسطی اروپا ، در این کلیسا نگهداری میشود . این مکان ، به مرکز تاریخی و فرهنگی مهم در بلغارستان شناخته شده است. 
قلعه باباویدا
این قلعه از بناهای قرون وسطی است که خوش بختانه به خوبی حفاظت شده است و برای اولین بار در قرن دهم ساخته شده است تا شهر از حملات و محاصره ها در امان باشد. در این قلعه بخش هایی با جلوه های حماسی وجود دارد که  از طریق اتاق ها در دسترس است.
اما برای نام گذاری این بنا به اسم باب ویدا ، افسانه ای مشهور وجود دارد که  مربوط به سه شاهزاده بلغاری است که با خواهر هستند و جریان  ازدواج دختر آخر ، سبب نامگذاری این قلعه به این عنوان شده است.
صومعه روژن
این صومعه ک قدمت آن به قرن نهم برمیگردد ، مسلما یکی  از بهترین جاذبه های توریستی  بلغارستان است.  کنده کاری این مکان ، پنجره های شیشه ای و نقاشی و رنگ آمیزی های استادانه این بنا ، سبب شهرت آن شده است.

اطلاعات تور بلغارستان

 

مقالات تور بلغارستان

  • 50 حقیقت جالب درباره وارنا - پارت1

    اگر تور وارنا گرجستان را به عنوان مقصد بعدی سفرتان انتخاب کرده اید و اطلاعات زیادی درباره آن ندارید همراه ما باشید تا کمی آن را برایتان شرح دهیم . شهر وارنا قدمتی بیش از 26 قرن دارد که توسط یونانی ها کشف شد این شهر در قرن 14ام مهم ترین بندر بین دلتای دانوب و قسطنطنیه بوده و امروز هم به دلیل ساحل های بسیار زیبا ، رویدادهای فرهنگی فراوان و میراث ت...
  • قبل از سفر به بلغارستان بخوانید

    اگر تصمیم گرفته ای برای تعطیلات خود به یکی از شهر های بلغارستان سفر کنید ، قرار است حسابی خوش بگذرانید . متاسفانه بلغارستان یکی از زیباترین ، بکر ترین ، سرسبز ترین و در عین حال کم طرفدارترین کشور ها در بین توریست ها است . برای همین است که بهتر است قبل از سفر خود خوب با این کشور آشنا شوید . در ادامه به مهم ترین نکاتی که قبر از سفر به بلغارستان...
  • اماکن مقدس دیدنی در تور بلغارستان

    تور بلغارستان تور محبوب مسافران و توریست هایی است که سفر با تورهای خارجی را در اولویت اول خود قرار می دهند. رشته کوه ها و سواحل بکر این منطقه سبب شده است که تور بلغارستان با لقب جواهر گردشگری  میان گردشگران شناخته شود. خوش بختانه این منطقه از نعمت دریای سیاه بهره مند شده است و به واسطه این منطقه طبیعی آب وهوای متعادل و دلچسبی را در سراسر طول سال ...