تور وارنا

شهر وارنا سومین بزرگ‌ترین شهر بلغارستان و مهم‌ترین شهر بندری حاشیه دریای سیاه است. در حدود سه هزار سال وارنا از نظر اقتصادی، سیاسی و تجاری مهم‌ترین شهر بلغارستان بود.

نام شهر زمانی که تحت حکومت یونانی‌ها بود Odessos نام داشت که به معنای شهر روی آب است. نام وارنا در قرن‌های 5 تا 6 بعد میلاد بر روی شهر گذاشته شد و برای صدها سال است که به همین نام باقی مانده.

این شهر دربین مردم بلغارستان به پایتخت تجارت دریایی کشور معروف است. در سال 2014 وارنا موفق به کسب عنوان پایتخت جوان اروپا در سال 2017 شد.

کهن‌ترین گنج طلای دنیا در قبرستان بزرگی در خارج وارنا کشف شد. این طلاها و وسایل تزئینی متعلق به تمدنی کهن هستند که بین سال‌های 4200 – 4600 قبل از میلاد مسیح می‌زیستند. قدمت این طلاها حتی از تمدن بین‌النهرین و اهرام مصر هم بیشتر است.

 

ویژگی‌های جغرافیایی:

شهر وارنا 238 کیلومتر مربع مساحت دارد و طبق آمارگیری‌های سال 2006 جمعیت آن حدود 475074 هزار نفر می‌باشد.

مهم‌ترین قسمت این شهر منطقه‌ای به نام Golden Sands به معنای ماسه‌های طلایی است که در طول ماه‌های تابستان شلوغ‌ترین قسمت شهر است و در طول زمستان به دلیل سرمای زیاد کاملاً تعطیل می‌شود.

 

آب و هوای وارنا:

وارنا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب است. تابستان در اوایل ماه می‌آغاز می‌شود و تا اوایل ماه اکتبر به طول می‌انجامد. درجه حرارت در تابستان معمولاً بین 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد در شب و 25 تا 35 گراد درجه سانتی‌گراد در طول روز می‌باشد. دمای آب دریا در طول ماه‌های تابستان معمولاً بین 23-27 درجه سانتی‌گراد در طول ماه‌های زمستان معمولاً در شب ها 0 درجه و در طول روز بین 5 تا 10 درجه سانتی‌گراد است. بارش برف در طول زمستان تنها چند بار در ماه‌های دسامبر، ژانویه، فوریه و مارس اتفاق می افتد و معمولاً سریع ذوب می‌شود. بالاترین درجه حرارت تا کنون ثبت شده 41.0 درجه سانتی‌گراد و کمترین -19 درجه سانتی‌گراد است.

خدمات تور وارنا

جدید ترین تور وارنا

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری وارنا

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

هتل های تور وارنا

مقالات تور وارنا

  • 50 حقیقت جالب درباره وارنا - پارت1

    اگر تور وارنا گرجستان را به عنوان مقصد بعدی سفرتان انتخاب کرده اید و اطلاعات زیادی درباره آن ندارید همراه ما باشید تا کمی آن را برایتان شرح دهیم . شهر وارنا قدمتی بیش از 26 قرن دارد که توسط یونانی ها کشف شد این شهر در قرن 14ام مهم ترین بندر بین دلتای دانوب و قسطنطنیه بوده و امروز هم به دلیل ساحل های بسیار زیبا ، رویدادهای فرهنگی فراوان و میراث ت...
  • قبل از سفر به بلغارستان بخوانید

    اگر تصمیم گرفته ای برای تعطیلات خود به یکی از شهر های بلغارستان سفر کنید ، قرار است حسابی خوش بگذرانید . متاسفانه بلغارستان یکی از زیباترین ، بکر ترین ، سرسبز ترین و در عین حال کم طرفدارترین کشور ها در بین توریست ها است . برای همین است که بهتر است قبل از سفر خود خوب با این کشور آشنا شوید . در ادامه به مهم ترین نکاتی که قبر از سفر به بلغارستان...

بهترین زمان تور وارنا

اوج سفر به وارنا بلغارستان در ماه های جولای وآگوست است این دو ماه درواقع گران ترین زمان هم هست . برای کم کردن هزینه ها میتوانید در بین ماه های می تا اکتبر هم به وارنا بروید زیراهمچنان هوا معتدل و بین 25 تا 28 درجه سانتی گراد است. بهتر از از سفر به تور وارنا در ماه های ژوئن، اکتبر و دسامبر خودداری کنید در طی این سه ماه وارنا بسیار سرد و مرطوب است.