تور بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند امروزی است و در سال 1782 توسط  پادشاه راما من تاسیس شده است. اغلب مردم این شهر این منطقه را به نام کرونگتِپ می شناسند. اما میان بازدیدکنندگان و گردشگران این منطقه ، به نام بانکوک مشهور است. این منطقه در دلتای رود بزرگ Chao Phya  واقع شده است  که به خلیج تایلند می ریزد. کلمه ی بانکوک از دو واژه بدوی تایلندی تشکیل شده است :  بنگ در ابتدای نام این شهر در تایلند است که به معنای روستا است و کوک به معنای زیتون می باشد. بنابراین به معنای روستای زیتون است. انتخاب این نام نیز بی ربط به گذشته ی آن نیست. اغلب مردمان این منطقه در سال های دور ، به کشاورزی و زراعت و کاشت زیتون مشغول بوده اند.


تاریخچه بانکوک در تور بانکوک


انتخاب این شهر به عنوان پایتخت تایلند ، به اواسط قرن هجدهم باز میگردد. در حدود نیم قرن است که پایتخت تایلند ، بانکوک است و بر خلاق سایر شهر های این منطقه که بیشتر جاذبه های طبیعی آن ها گردشگران را جذب می کند ، بانکوک شهری باستانی است. بعد از مقاومت نیروهای برمه برای چندین ماه ، شهر نهایتا ویران شد و سقوط کرد و مردم بانکوک برای مدتی تحت سلطه ی این حکومت و به عنوان اسیر زندگی کردند.
بعد از مدتی نجیب زاده ای به نام تاکسین ، مردم را به انقلاب علیه حکومت تشویق  کرد. نبوغ انتظامی و ارتش وی سبب شد که در مقابل این حکومت بایستد.  با اینکه نیروهای وی بسیار کمتر از نیروهای حکومتی بود اما جنگ ادامه یافت و به مناطق همسایه نظیر خمر و لائوس کشیده شد. پس از تخریب Ayuthaya ، وی تصمیم به بنای شهر جدید Krung Thonburi به عنوان پایتخت گرفت و برای مدت 14 سال حکومت کرد. امروزه مردم بانکوک و همچنین تائی ، این شهر را به نام Krungthep میشناسند که به معنای سرزمین فرشتگان است. جالب است که بدانید نام رسمی بانکوک در کتب معتبر بسیار طولانی است و مردم تنها خلاصه ای از آن را بر زبان می آورند.

تور بانکوک


شهرشناسی بانکوک در تور بانکوک


بانکوک بندر اصلی تایلند و همچنین مرکز اقتصادی و فرهنگی این کشور است و به عنوان کلان شهر رشد ویژه ای داشته است. این شهر جمعیتی بالغ بر 9 میلیون نفر دارد و مردم آن از آلودگی هوا رنج میبرند. با این حال در فصول خاصی ، آب و هوای این منطقه آن چنان دلچسب است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. بیشتر ساکنان این منطقه سرخپوستان، عرب و مالزیایی هستند. فرودگاه بین المللی دان موانگ نیز همه روزه حجم بالایی از مسافران را در تور بانکوک جا به جا می کند.
بانکوک را به عنوان شهر معابد میشناسند. معبد های بی نظیری در این شهر وجود دارد که از معماری خاصی برخوردار اند. ناحیه ای که به بانکوک قدیم شهرت دارد ، بیشترین توریست را همه ساله به خود جذب می کند. به علاوه مناطق اطراف باغ سلطنتی نیز پرطرفدار است. بانکوک بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و می توان گفت ترکیبی از فرهنگ شرق و غرب ، با ساختاری مدرن و در عین حال قدیمی است!
معبد بودایی زمرد در این شهر از مکان های پربازدید است که بارها مورد تعمیر قرار گرفته است که از ساختمان های متعددی ساخته شده است و تصاویر و نقش های این معبد همگی نماد احترام هستند.
معبد Phra Kaeo نیز از معابد مشهور این شهر است. مجسمه حیوانات ، شیر های برنزی و نقش غول های عجیب ، از جمله بخش های باستانی و دیدنی در این معابد است. تالار Boromphiman نیز توسط پادشاه پنجم ساخته شده و الهام گرفته از معماری فرانسه است. 
موزه ملی بانکوک نیز توسط پادشاه هفتم بنا شده است و به دانشگاه مرکزی راه دارد. این موزه شامل قصر های متعدد و گنجینه های هنری تایلند که متعلق به دوران باستان هستند ، می باشد.

 

خدمات تور بانکوک

جدید ترین تور بانکوک

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری بانکوک

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

مقالات تور بانکوک

 • 10جاذبه برتر تور تایلند

  بانکوک حدود ۲۰۰ سال پیش به عنوان یک مرکز تجاری کوچک و بندر ارتباطی در کناره غربی رودخانه چائو فرایا  پیدایش یافت. امروزه، درحالی که تور تایلند با سرعت زمانه مدرن در حال پیشرفت است، عظمت و افتخار گذشته درخشان هنوز هم شایان توجه است. معابد خیره کننده، قصرهای باشکوه، یک بازار شناور معروف در سطح بین المللی، یا محله رنگارنگ چینی ها، هر یک از این مکان ها...
 • 10 جاذبه برتر محله چینی های تور تایلند

  مناظر، صداها و بوها در محله چینی ها نوعی تجاوز به احساسات هستند بنابراین بازدیدکنندگان تور تایلند باید برای هرچیزی آماده باشند، اما برای هر فردی که دارای روحیه ماجراجویانه است، یک روز گشت و گذار در بازارهای کوچه ای و دستفروشان خیابانی می تواند یکی از خاطره انگیز ترین تجارب بانکوک باشد. این منطقه به دلیل تلفیق فرهنگ های چینی و تایلندی، منحصر به فرد ...
 • 3 رستوران برتر محله چینی های بانکوک

    اگر آدم خوش غذایی هستید و میتوانید همه چیزی که درباره غذا میدانید فراموش کنید پس محله چینی ها میتواند شما را غافلگیر کند . غذاهای خیابانی همیشه جالب اند و به نظر میرسد توریست های تور نوروزی تایلند از قاطی شدن با مردم محلی و تجربه یک غذای سنتی تایلندی لذت میبرند . خیابان یاوارات (Yaowarat) همیشه برای غذاهای دست فروشان و پیاده روهای بسیار شلو...
 • بازار سمپنگ تور تایلند

  در بازار خیابان سمپنگ تور تایلند تقریبا تمام تجربه خرید از محله چینی های بانکوک خلاصه شده علاوه بر این محله های اطراف بازار که خیابان های قدیمی محله چینی ها را تشکیل میدهد ، شلوغ ، پر هیاهو و همیشه زنده است . خیابان های باریک با دست فروشانی که همه چیز از لباس های ارزان و پارچه تا وسایل الکترونیکی میفروشند. همه چیز درباره بازار سمپنگ تایلند : ...
 • معبد بودای طلایی تور تایلند

  در محله چینی ها تایلند معبدی وجود دارد که زمانی بی ارزش و بدون بازدید کننده بود دذر حالی که در آن بزرگترین مجسمه طلایی بودا جهان در آن قرار داشت . این مجسمه از از طلایی 83% خالص تهیه شده و حدود 5.5 تن وزن دارد که با قیمت طلای امروز میلیون ها دلار می ارزد . تاریخچه وات تریمیت ، معبد بودای طلایی تور تایلند تاریخچه مجسمه بسیار جالب و پیچیده است ...

بهترین زمان تور بانکوک

در ماه های فوریه تا ماه ژوئن ، دمای هوای این منطقه  بالای 30 درجه و خشک است. در اوخر تابستان و پاییز دمای هوا کاهش می یابد و باران های فصلی در این  منطقه شروع میشود.  بهترین زمان برای تور بانکوک اواخر پاییز و اوایل زمستان است  که هوا معتدل است.


 • جاذبه های گردشگری تور بانکوک معبد وات آرون قدمت  این معبد به جنگ های باستانی و دوران اغتشاش حکومن برمه باز میگردد. متاسفانه معبد پس از سقوط برمه تا حدی تخریب شد و سپس بازسازی شد. دو بخش اصلی معبد ، کاخ سلطنتی و کلیسای کوچک است. مجسمه طلایی بودا در بانکوک ، تقابل فرهنگی فراوانی دیده میشود و شاید ساخت معابد متعدد نیز به همین دلیل است. مجسمه...