تور سامویی

جزیره سامویی ، منطقه ای واقع در استان چمپیون و در مجاورت خلیج تایلند  در فاصله ی 70 کیلومتری جنوب بانکوک ، پایتخت تایلند است و 80 کیلومتر با خط ساحلی جنوب شرقی تایلند فاصله دارد.

این جزیره زیبا محل سکونت 90 درصد بودا های منطقه اطراف است و جمعیتی در حدود 40 هزار نفر دارد. کشت نارگیل در خط ساحلی و سایر میوه ها در اطراف رواج دارد و از کنجینه ی عظیم ساحلی این منطقه و در بخش های پست ، گرانیت و سنگ مرمر استخراج میشود و این منطقه از این جهت بسیار ثروتمند است.

سامویی دومین جزیره از نظر وسعت در تایلند است و بزرگترین جزیره در استان چمپیون از میان 80 جزیره این منطقه است که این 80 جزیره ، سه منطقه اصلی جزیره دریایی آنگ تونگ ، بخش  قایقرانی و غواصی را تحت پوشش دارد.

ز با طول و عرض جغرافیایی مناسبی که دارد ، از مراکز اکتشافات دانشمندان و جست وجو گران طبیعت می باشد ؛ با این حال تنها در دو ساعت می توانید کل این جزیره را بگردید و در آن به جست وجو و گشت و گذار بپردازید.

تور سامویی

تاریخچه تور سامویی

به نظر میرسد که در حدود 15 قرن گذشته ، این جزیره اولین بار قابل سکونت شده است و اولین کسانی که این جزیره را کشف کردند و در آن ساکن شدند ، ماهیگیرانی از شبه جزیره مالایا و جنوب چین بوده اند. نام این جزیره در نقشه های قدیمی چینی ، گویا این حقیقت است. البته نام قدیمی جزیره ، Pulo Cornam  بوده است. به نظر میرسد که نام سامویی  از یک درخت بومی این منطقه و یا فرهنگ چینی ، به معنای بهشت امن ، گرفته شده است.

تا اواخر قرن بیستم ، این جزیره یک منطقه کاملا مستقل بود و در واقع ارتباطی با تایلند نداشت. قایق های حامل نارگیل و خانه های ییلاقی این منطقه از جاذبه های قدیمی آن است و کم کم به توریستی ترین منطقه در تایلند ( بعد از تور پوکت ) تبدیل شد.

جغرافیای و ویژگی های منطقه ای تور سامویی

با این که سامویی همه ساله میزبان توریست های زیادی است ، اما واحه ای طبیعی ، با سواحل شنی ، مرجان خیره کننده ،  تالاب های شیرین و آبشارهای زیبا ، درختان نخل پرنوسان و آرامش طبیعی خاصی است که هنوز هم بکارت خود را حفظ کرده است.

سواحل سامویی

جزیره سامویی ، منطقه ای بزرگ و وسیع است و سواحل زیادی دارد. سواحل اصلی در این منطقه عبارتند از:  چاونگ و لامای. سواحل شمالی دیگری نظیر Nam Bophutو  Bang Rak و در بخش های جنوبی نیز سواحل آرام و دست نحورده زیادی وجو دارد. آب دو ساحل چاونگ و لامای ، بهترین کیفیت را برای شنا دارند. از دیدنی های ناب این  جزیره ، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ است. 

شکل زیبای این صخره ها ، علت شهرت فراوان آن است و داستان شهرت این صخره ها به این نام ، به زمان های قدیم برمیگردد و پیرزن و پیرمردی که قصد داشتند فرزند خود را سامان دهند و برای ازدواج  او در شهر دیگر اقدام کنند. اما در میان امواج این دریا و وسط صخره های ناپدید میشوند و در همان زمان این صخره ها به این نام مشهور میشوند.

خدمات تور سامویی

جدید ترین تور سامویی

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری سامویی

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

مقالات تور سامویی

 • جاذبه های گردشگری سامویی (2)

  سامویی سومین جزیره از نظر وسعت در تور تایلند است و به واسطه این وسعت نیز پیشرفت های زیادی را در مدت زمان کوتاهی داشته است. این جزیره امکانات مختلفی نظیر فرودگاه  بین المللی دارد و به همین دلیل مسافران از نقاط مختلف جهان تور سامویی را انتخاب می کنند. کوه سامویی یا جزیره سامویی تنها یک جزیره آسیایی نیست؛ بلکه یک جزیره جهانی برشمرده میشود. ایرانیان نی...
 • جاذبه های طبیعی تور ساموئی (بخش سوم)

  سامویی  یا ساحل نارگیل ، یکی از امن ترین مناطق گردشگری در تور تایلند است که از جاذبه های طبیعی بسیاری غنی شده است. برخی سامویی را بعد از جاذبه های طبیعی پوکت و چانگ زیباترین جزیره در تور برمیشمارند و آن را از جهت مناطبع طبیعی به عنوان غنی ترین منطقه گردشگری می دانند. در ادامه با سایر جاذبه های طبیعی سامویی آشنا خواهید شد. ساحل  Bo Phut   این سا...
 • جاذبه های گردشگری سامویی (بخش دوم)

  جاذبه های گردشگری کوه سامویی بی شمارهستند و تهیه یک لیست مختصر از دیدنی های این جزیره برای گردش در تور تایلند تقریبا غیرممکن می باشد. تور سامویی در کنار جاذبه های طبیعی بی شمار نظیر سواحل و تفریحات مرتبط با آن، منبع بزرگی از معابد می باشد که برای گردشگرانی که بیشتر به دنبال شناسایی آثار تاریخی هر منطقه هستند مناسب است. با وجود این جاذبه های متنو...
 • جاذبه های طبیعی تور ساموئی (بخش دوم)

  سواحل سامویی در میان سایر جزیره ها در تور تایلند، به سبب شن های سفید و کریستالی و آب های درخشانی که تماشای آن ها زیر نور ماه، می تواند دل انگیز ترین فعالیت در تور سامویی باشد، در میان توریست ها محبوب شده است. سواحل سامویی و سایر جاذبه های طبیعی این منطقه معمولا از بخشی محصور به درختان و باغ های نارگیل هستند و از بخش های دیگر به خلیج تایلند محد...
 • جاذبه های گردشگری تور سامویی

  کوه سامویی یا جزیره سامویی اخیرا به واسطه پتانسیل های طبیعی خود در میان گردشگران تور محبوب تر شده است و در کنار مراتع و زیبایی های بسیار خود به عنوان منطقه توریستی مهم یا هات اسپات در میان سایر تورهای گردشگری در آسیا شناخته میشود. اگر تور سامویی را برای سفر انتخاب می کنید، بد نیست با برخی از جاذبه های گردشگری تور سامویی نیز آشنا شوید. بودا بزرگ...

بهترین زمان تور سامویی

آب و هوای تور سامویی از بقیه مناطق تایلند متفاوت است. در ماه های آپریل تا سپتامبر که اغلب مناطق این کشور شرجی و مرطوب است ، سامویی خشک است . خشک ترین ماه های این منطقه  ژانویه و مارس است و در سایر ماه ها ، اب و هوا میانه و متعادل است. بنابراین اگر مایل هستید در ماه های خشک که هوا شرجی نباشد به این منطقه سفر کنید ، اعلب ماه های سال ، برای تور سامویی مناسب است!


 • جاذبه های توریستی تور سامویی بودای بزرگ در ساحل شمالی و رو به کوه سامویی ، حرم بودای بزرگ وجود دارد که احتمالا نقطه عطف سامویی می باشد. بودا طلایی 12 متری از چندین کیلومتر دور تر دیده میشود و به منزله ی نشانه ای برای این منطقه است. در بخش داخلی  معبد علاوه بر بودای زرین با بوداهای کوچک دیگری مزین شده است. در کنار این معبد نیز فروشگاه های کو...