تور پوکت

پوکت ، مروارید دریای آندمان و بزرگترین جزیره در سرزمین تایلند است. دارای سواحل منحنی شکل و بیرون زدگی های مطبق با صخره های ناهموار. در واقع پوکت استانی در بخش جنوبی تایلند است که مرکز آن ، جزیره پوکت می باشد. این شهر از محبوب ترین مقاصد توریستی در تور تایلند است و شهر قدیمی پوکت ، مرکز تجاری و قلب فرهنگی این منطقه محسوب میشود. 

تور پوکت ، بخشی احیاکننده برای افرادی است که از خستگی های مفرط طی یک دوره کاری ، به این منطقه سفر می کنند و محل استقرار سرویس دهندگان  تفریحات آبی ، رستوران ها و باشگاه های غظیم ( در قسمت غربی ساحل ) می باشد.
ساحل پاتونگ در پوکت ، برای اغلب مردم جهان نام آشنا است.  بخشی از این ساحل ، بسیار آرام و متین است و می توانید نرمی شنزار ها را در کنار تابش دل انگیز آفتاب حس کنید. در بخش دیگری گاه گاه ازدحام بی سابقه ای از مردم را می بینید که به این جزیره شور و نشاط بیشتری بخشیده است. پاتونگ در واقع یکی از پایتخت های حزب آسیا است و در شرق پوکت ،  خلیج چالنگ ، ساخل نایئنی هان و ساخل کیپ پانوا وجو دارد. اگر به دنبال یک جای آرام و به دور از هر گونه شلوغی و سر و صدا هستید ، استراحت ساحل  کیپ پانوا را به شما پیشنهاد می کنیم.
خلیج بالنگ ، به عنوان بندری جهت ترانسفر بار و انواع مقوله های صادراتی و وارداتی  قایق ها و کشتی ها ، به سمت جزایر فی فی و سایر جزیار جنوبی می  باشد.
در بخش های مرکزی پوکت مرکز اصلی این استان یا پوکت ، بونگ رانگ ، پارک جنگلی Phra Taew و...دیده میشود. با وجود جاذبه های مختلفی که در اطراف تور پوکت وجود دارد ، ممکن است داخل خود شهر را افراد زیادی ندیده باشند و اپهمین بخش در حال حاضر بیشتر مورد بازدید قرار میگیرد. در این بخش تپه های بارور با جنگل های حرا ، مزارع آناناس بی شمار دیده میشود و پرورش ماهی و میگو و ماهیگیری  رواج دارد.
در جنوب غربی پوکت نیز جزایر زیبای دیگری نظیر Ko Bon, Ko Hae, Ko Lon, Ko Mai Thon, Ko Racha, Ko Maphrao و... وجود دارد . در مجموع پوکت به دلیل  وجود سواحل زیبا ، آب زلال، سواحل مرجانی، مزرعه مروارید، صخره های سنگ آهکی غارها و روستا ها و پارک ملی ، شهرت فراوانی کسب کرده است.
پوکت اقامتگاه افراد اصیل تایلند،  چیتی تایلندی و مالزیایی است. مردم ساکن روستاهای این جزیره لهجه های سخت و عحیبی دارند و بهتر است بدانید که اگر به این روستا ها برای مشاهده ی طبیعت ناب آن سفر می کنید،  فهم سخنان آن ها حتی برای بومیان مرکز استان پوکت نیز دشوار است. اقتصاد پوکت  تا حد زیادی به بانکوک مشابه است و  بافت شهری این منطقه به چین بسیار نزدیک است.

تور پوکت


تاریخچه پوکت در تو پوکت


سابقه ی این شهر به قرن 16 میلادی بازمیگردد. ابتدا این منطقه ، زمینی گسترده بود و در واقع سکونتی در آن وجود نداشت. اما تاجران و بازرگانان چینی به واسطه ی معامله در پایتخت وقت تایلند ، یعنی بانکوک ، به این شهر توسعه بخشیدند و کم کم ساخت این شهر آغاز شد. این شهر بارها در طول چنگ های مختلف از جمله جنگ جهانی دوم صدمه دید و همچنین در حمله به ویتنام از آسیب  مصون نماند. بارها تا مرز سقوط و انحطاط پیش رفت تا این که امروزه به سبب وجود جاذبه های طبیعی بیشتر نسبت به جاذبه های تاریخی، محلی برای جذب گردشگران شده است. 
در نگاه اول به سبب سبک معیشتی قالب مردم ، ممکن است تصور کنید که اغلب مناطق پوکت از سطح زندگی پایینی برخوردار هستند. اما بد نیست بدانید که  این شیوه زندگی و پایبندی مردم منطقه به سنت ها و دین و مذهب خود این تصور را برای اغلب بازدیدکنندگان ایجاد می کند.

 

خدمات تور پوکت

جدید ترین تور پوکت

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری پوکت

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

مقالات تور پوکت

 • مهم ترین شهرهای تور تایلند

  تایلند از جمله کشورهایی است که به سبب جاذبه های گردشگری فراوان؛ دریا، جنگل، سواحل ناب و آب های درخشان و البته هزینه های پایین اقامت و سفر با تور تایلند به این کشور، از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان برشمرده میشود. برای اقامت در هر یک از شهرهای تایلند ابتدا لازم است با مهم ترین شهرهای تایلند که از نظر جاذبه های توریستی نیز برتر هستند آشنا شوید. با...
 • جاذبه های گردشگری تور پوکت (بخش دوم)

  آب و هوای بی نظیر و متعادل پوکت سبب شده است که روزهای بارانی زیادی را در این جزیره شاهد باشیم. زیباترین جاذبه های گردشگری به واسطه بارش مداوم باران را در این منطقه میبینید. برای لذت بردن از تمام ظرفیت های گردشگری در تور پوکت  شما را به آشنایی با جاذبه های گردشگری پوکت دعوت می کنیم. روستا Rawai  این روستا نمایی از سبک زندگی کولی های دریایی موکن ...
 • جاذبه های گردشگری تور پوکت

  پوکت بزرگترین جزیره در تور تایلند است و به سبب فعالیت های آبی زیادی که در این جزیره مقدور شده است، آب های درخشان و جزایری با شن های پاک و دست نخورده محبوبیت خود را به دست آورده است. پوکت سرزمینی برای به دست آوردن آرامش فراموش شده در شهرهای شلوغ و البته جست وجو گری و ماجراجویی در میان طبیعت بی قرار و ناتمامی است که به طور کلی در تور تایلند مشاهده ...
 • مناطق طبیعی تور پوکت

  پوکت از دیدنی ترین نقاط تور تایلند است که به وسیله سواحل مرجانی زیادی از سمت دریا محصور شده است. پوکت کوه ها و آبشارهای زیادی دارد؛ اما معمولا مسافران تور بیشترین زمان را در سواحل این منطقه صرف می کنند. ساحل کاتا یکی از زیباترین و البته شلوغ ترین سواحل در تور پوکت است که از انواع تفریحات می توانید در این منطقه استفاده کنید. ساحل دو قلو کاتا در ت...
 • مناطق طبیعی تور پوکت بخش دوم

  به جزیره گرمسیر و هیجان انگیز پوکت در تور تایلند خوش آمدید! این ساحل از زیبایی های خدادای زیادی برخوردار است که سبب سرازیر شدن موج عظیمی از مسافران به این منطقه شده است و همین موضوع سبب شده است که بیشتر از جاذبه های گردشگری و تاریخی، مناطق طبیعی در تور تایلند برای توریست ها جذاب باشد. اگر می خواهید یک نقطه را به عنوان پایتخت طبیعت در تور تایلند ...

بهترین زمان تور پوکت

تور پوکت در طول سال گرم و مرطوب است. از ماه مارس تا اویل ماه می ، هوای این منطقه گرم است و در تابستان باران های موسمی  تا ماه اکتبر هوای این منطقه را تحت تاثیر قرار میدهد. در ماه های نوامبر و فوریه این منطقه بسیار سرد میشود. با این حال سرمای هوا برای ساکنان ایران خیلی محسوس نیست. چرا که پوکت هوایی گرم و شرجی دارد. به طور کلی سفر در فصل بهار و اواخر تابستان ، برای این منطقه زمانی مناسب می باشد.


 • جاذبه های طبیعی تور پوکت جزیره سیمیلان این جزیره که برای اغلب غوصان دنیا شناخته شده است ، در فاصله ی هفتاد کیلومتری استان پهانگ نگا قرار گرفته است. جنگل های دریایی انبوه ، سواحل سفید و مرجانی در این منطقه نسبت به سایر عناصر غالب است و البته بخش عمده مرجان های سخت به سبب صید بی رویه از بین رفته است. این جزیره مرکز شیرجه زنی تایلند است  که به...