تور ترکیه

ترکیه با داشتن مخلوطی جادویی از چیزهای عجیب و آشنا، بسیار فراتر از آن تصویری کلیشه اش به عنوان « پلی بین شرق و غرب» است. از زمان شروع ثبت تاریخ، هجوم هایی که از هر سو  به این منطقه صورت می گرفته و حل و فصل این اختلافات، باعث شد که این کشور تحت تاثیر شرق میانه و دریای مدیترانه، بالکان و آسیای مرکزی قرار گیرد. مساجد آن که هم جوار با کلیسا ها هستند، تئاتر های رومی، معابد فروریخته ی نزدیک شهرهای باستانی هیلتیت، مراسم دراویش و جشن های کولی ها، همچون کنسرت موسیقی و یا مسابقات فوتبال، چشم انداز اجتماعی این کشور هستند.
رفتار دوستانه ی مردم ترکیه، گردشگری به این کشور را برای بازدید کنندگان تور ترکیه دلپذیر می کند. در واقع ، اگر شما بدون دعوت به این کشور سفر کنید، این خطر برای شما وجود دراد که مورد اتهام قرار گیرید، و خودتان، طی یک معامله ی ساده، برای خود دوست پیدا می کنید.

درباره تور ترکیه


البته در نقاط گردشگری و استراحتگاه های بزرگ، این می تواند صرفا بهانه ای باشد تا بتوانید محصولات تان را بفروشید. اما در سایر مناطق برخلاف سابقه ای که از گردشگران در رابطه با دردسر سازی وجود دارد، بازهم، دوستی و بخشندگی، به طور واقعی و خالصانه وجود دارد.

نکات دیگر تور ترکیه


از نظر سیاسی، ترکیه ی مدرن، درایت و خلاقیتی بزرگ از طرف یک انسان فوق العاده پر انرژی به نام کمال آتاتورک بود. او دولت ترکیه را از دست بقایای امپراطوری عثمانی نجات داد و ترکیه را به یک کشور مدرن و اسکولار تبدیل کرد. به دنبال شکست رکود 2011، سومین پیروزی پی در پی حزب عدالت و توسعه در انتخابات، که تا حد زیادی از طرف مسلمانان محافظه کار حمایت می شد، برخی از ترکیه ای های اسکلار، از حکومت اسلامی به سبک ایرانیان، ترسیدند.
اگر چه، وقوع چنین چیزی در کشوری که برای بیش از شصت سال، دمکراسی چند حزبی داشته،  و به خوبی، سکولاریسم و دموکراسی پارلمانی و سرمایه داری جهانی را با اسلام در هم آمیخته بود، بسیار بعید به نظر می آمد.
با وجود، تلاش های مقامات رسمی برای یکدست کردن هویت ترکیه ای، مردم این کشور به طور محسوسی نامتجانس و غیر همگون هستند. هنگامی که امپراطوری عثمانی از هم فروپاشید، پناهنده ها، به سوی آناتولی، که مسلمانان اسلاو، یونانیان، آلبانی ها، تاتارهای داغستانی، چرکس ها و آبخازیان ها را در بر گرفته بود، رهسپار شدند. آنها در آنجا به هم پیوستند و جمعیت مخلوطی را که شامل اکثریت قابل توجهی از کردها می شد، تشکیل دادند.
مهاجرت های اخیر از سرزمین شوروی یا لوک شرق سابق، به این سرزمین، این تنوع را بیشتر کرد. یکی دیگر از شگفتی های ترکیه این است که جمعیت کاملا جوانی دارد: بیش از نیمی از جمعیت این کشور، زیر 30 سال هستند، سپاهی از جوانان دارد که در استراحتگاه های ساحلی مشغول به کار هستند و مدرسه های کودکان که در شهرها در حال افزایش است.
بخش وسیعی از در خواست های تجدید نظر ترکیه در مکان های باستانی آن  وجود دارند، که این درخواست ها، میراثی از سلسله ی سردرگم ایالات آن هستند و شامل هیتی ها، اورارتو، فریجیان، یونان، هلن، روم، بیزانس، گرجستان، که قبل از قرن 12 م در آن جا حاکم بودند، می شوند.
از شهرستان های بزرگ کلاسیک گرفته تا سنگر های روی تپه ها و کلیسا های دور افتاده، برخی هایشان، هنوز هیجان انگیز هستند. علاوه بر این، ترکیه دارای تعداد زیادی آثار تاریخی اسلامی زیبا و همچنین بازارهای جذاب واقع در شهر است و هنوز هم فروشگاه های زنجیره ای و مراکز خرید زیادی دارد.
متاسفانه، معماری نفرت انگیز مدرن، بسیاری از استراحتگاه های ساحلی را در محلی که به سختی می شود، ساحلی را مطابق با اعتیاد هیات مدیره گردشگری یافت، تخریب کرده است.  
تور ترکیه ترکیه ی داخلی، با کوههای وسیع آسیایی اش، استپ ها، دریاچه ها و حتا جنگل های مه آلودش، می تواند خاطرات زیادی را به جای بگذارد. خصوصا هنگامی که، به واسطه ی مسجد یا قلعه،و یا  kervansaray,  های فروریخته اش، مورد تاکید قرار می گیرد.

 

خدمات تور ترکیه

جدید ترین تور ترکیه

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری ترکیه

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

مقالات تور ترکیه

 • آب انبار باسیلیکا استانبول

  آب انبارتاریخی ، عظیم و با شکوه استانبول به نام باسیلیکا در نوع خود بی رقیب است و در بین دوهزار آب انبار متعلق به استانبول دوره بیزانس یعنی قسطنطنیه ،باسیلیکا گوی سبقت را از بقیه ربوده و به عنوان بزرگترین آب انبار باستانی تور استانبول شناخته میشود . باسیلیکا درواقع کلمه ای انگلیسی برای یک نوع ساختمان کلیسا است که همین باعث شده بسیاری به اشتباه فکر ...
 • کلاهبرداری های رایج در ترکیه و روش های اجتناب از آنها (قسمت دوم)

   "سلام دوست من" ... این جمله ایست که اگر یک مرد مجرد باشید در تور ترکیه زیاد می شنوید. اگر دلتان برای دوستانتان در خانه و در کشور خودتان تنگ شده باشد به محض اینکه از فرودگاه استانبول خارج شوید این دلتنگی از بین خواهد رفت. اگر خانمی هستید که به تنهایی به تور استانبول یا تور آنتالیا سفر کرده اید حتما دو مقاله توصیه های مفید برای امنیت زنان در ترکی...
 • مطالبی که همه باید درباره ایا صوفیا بدانند (بخش سوم)

  در این مقاله در ادامه دو مقاله قبلی به نام مطالبی که همه باید درباره ایا صوفیا بدانند (بخش دوم) سعی داریم شما را با یکی از مهم ترین بناهای تاریخی کشور ترکیه و پر طرفدارترین مکان دیدنی تور ترکیه آشنا کنیم . این بنا در ابتدا یک کلیسا بزرگ و زیبا بوده اما با تصرف مسلمان کاربری آن به مسجد تغییر کرده و به همین دلیل است برخی از اجزا اصلی متمایز از دیگر م...
 • 7نکته مفید در بازدید از ایاصوفیا قسمت دوم

  ایاصوفیا یا ایا صوفیه یکی از مهم ترین بناهای تاریخی ترکیه و یکی از پر بازدید ترین جاذبه های تور استانبول است . تقریبا همه افرادی که با تور به استانبول سفر میکنند حداقل یک بار از این مسجد زیبا دیدن میکنند . برای اینکه از بازدید خود بیشترین لذت را ببرید بهتر است سری مقالات 7 نکته مفید در بازدید از ایاصوفیا را مطالعه کنید . نکات مهم هنگام بازدید...
 • مطالبی که همه باید درباره ایا صوفیا بدانند (بخش دوم )

  حاجیا صوفیای جدید در ۲۷ دسامبر سال ۵۳۷ و بعد از ۵ سال کار مداوم در تور استانبول افتتاح شد. رئیس ارتدوکس کنستانتینوپل در ایا صوفیا مستقر شد و این کلیسا تبدیل به مکانی برای برگزاری مراسم بیزانسی از قبیل تاجگذاری های امپراتوری شد. دیوار ها یا با مرمر و یا با تعداد زیادی موزائیک در رنگ های بسیار زیبا بسیار ماهرانه و استادکارانه پوشیده شده بودند. طی سال...

بهترین زمان تور ترکیه

در مناطق ساحلی، استانبول و سواحل دریای مرمره آب و هوا نسبتا مرطوب است. اقلیم بالکان، تابستان های نفس گیر و سرد، زمستان های بارانی (و به ندرت برفی)،  دارد. این مناطق در فاصله اواخر ژوئن و اوایل سپتامبر شلوغ می شوند. دریای معروف اژه و سواحل مدیترانه خصوصا بین ازمیر و آنکارا، ممکن است در فاصله ی جولای تا آگوست، به طرز نامطلوبی، گرم شوند. آب و هوای این منطقه، در بهار یا پاییز، مطبوع تر می شود و ازدحام جمعیت کمتر می شود. حال آنکه، در اواخر اکتبر و اوایل نوامبر، pastırma yazı  لذت بخش یا «تابستان هندی»، دیده می شود. حتا در فصل زمستان، سواحل مدیترانه و فیروزه، هنوز هم نسبتا شیرین و لذت بخش هستند. به جز دوره های بارانی در ژانویه و فوریه.
دریای سیاه، با زمستان های فوق العاده ملایم ش و احتمال ریزش باران در 9 ماه خنک تر سال در آنجا، در بخش شمالی کنونی، یک چیز ناهمگن به شمار می رود. و گرد و غبار و رطوبت نیمه گرمسیری اش در طول تابستان، دیر از راه می رسد.
آناتولی مرکزی که به وسیله ی کوهستان، از ساحل جدا شده است، عمدتا استپی نیمه خشک است. که آب و هوایی مطبوع، که در تابستان، گرم ولی خوشایند است و در زمستان، از اواخر نوامبر تا اواخر مارس، خنک و نسبتا خشک است.
کاپادوکیه، در طول بهار و پاییز، یا حتا در دسامبر، هنگامی که صخره های آن، با برف پوشیده شده اند، شعفی آرام و مهیج را پدید می آورد. به محض اینکه شما در فاصله ی اکتبر تا آوریل، به شمال شرقی آناتولی اطراف دریاچه ی وان مسافرت می کنید، ارتفاع افزایش می یابد و برف شدیدی می بارد. مسافرتتان را در اواخر بهار و تابستان، که بهترین زمان برای گردشگری است، ترتیب دهید.
پایین تر از دجله و فرات، خاور میانه ی به رسمیت شناخته شده، اثراتش را با زمستانی نه چندان بدتر از آناتولی مرکزی و اما تابستانی شدیدتر از آن،، اعمال می کند. بدون هیچ جبران خسارت از یک ساحل نزدیک. در تور ترکیه و به خصوص تور استانبول زمان برای اکثریت مسافران معنایی ندارد و در تمامی فصول سال این کشور انبوهی از مسافرین را می پذیرد.

 

 


 • در تور ترکیه کجا بریم؟ ترکیه ی غربی، پر بازدید ترین بخش این کشور است و به لحاظ اقتصادی نیز پیشرفته ترین بخش آن است. هفته ها طول می کشد تا حتی سطح استانبول، پایتخت امپراطوری قدیم را که در میان دو تنگه است و ارتباط بین دریاهای سیاه و مرمره را ایجاد می کند  و هنوز هم مرکز فرهنگی و تجاری ترکیه است، در نوردید. بر خلاف اطراف دریای سیاه و مرمره، دو مرک...