تور استانبول

استانبول شهری توریستی در کشور ترکیه ، واقع در بستر تنگه ی بسفر و دریای مرمره ، و میان دو قاره ی عظیم اروپا و آسیا است وبه همین منظور نظیر کل کشور ترکیه ، اوراسیایی تلقی میشود. شهری قدیمی که جاذبه های آن ، انعکاس دوران های تاریخی و امپراطوری های گذشته ی این سرزمین است. گنبد های سربه فلک کشده ی صوفیه ، اهرام مصر باقی مانده و اشکال مرتبط به مذاهب مختلف مسیحیت ، نشان از تنوع فرهنگی و تاریخی این شهر دارد.

همان طور که می دانید ، استانبول یکی از پربازدیدترین  شهر های ترکیه است و سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند. علت جذب توریست در استانبول در یک کلام موقعیت جغرافیایی این شهر است. شهری که حد فاصل دو قاره ی وسیع در سطح کره زمین قرار گرفته است. طیف گسترده ای محله های رنگارنگ و متنوع را در برمیگیرد و هر زمان که بخواهید ، می توانید با محله ای آشنا شوید که تا به حال در آن پا نگذاشته اید.
استانبول ، نه تنها دارای جاذبه های طبیعی است که مرتبط با موقعیت جغرفایایی این شهر است ، دارای اماکن تاریخی و مساجد و محل های مذهبی  متعددی است که سیر تاریخی این کشور را یادآور میشود. نام های تاریخی این کشور ،کنستانتینوپل ، آگوستا آنتونینا و ... می باشد و در میان فارسی زبانان به قیصرزمین شهرت داشته است.

تور استانبول


جاذبه های این کشور چنان وسیع است که تنها یک روز برای بازدید از منطقه ی کادیکوی نیاز دارید که در سمت آسیایی یعنی رو به کشورهای آسیایی  این شهر قرار گرفته است. بیوگلو ، بسیکتس ، کاراکوی و بسیاری از مناطق توریستی دیگر ، در بخش اروپایی یعنی رو به کشور های اروپایی استانبول قرار گرفته است.
بعد از مشاهده ی این دو منطقه ی اصلی در استانبول ، باید به مهم ترین جاذبه های این شهر یعنی بازاربزرگ ، مسجد سلیمانیه ، بازار ادویه اصلی ، برج گالاتا و سپس کشتی سواری در تنگه بسفر بپردازید!
خیابان های معروف استانبول نظیر خیابان استقلال و بغداد هستند که مرکز خرید های لاکچری در این خیابان ها قرار گرفته است و اگر می خواهید نظاره گر خودروهای لوکس ، افراد ثروتمند و شیوه ی زندگی مرفه در تور استانبول باشید ، می توانید این خیابان ها را در کنار سایر خیابان های معروف استانبول انتخاب کنید.
در نگاه اول ، ممکن است ترکیه و شهری نظیر استانبول ، برای توریست ها شهری گران قیمت با هزینه های سرسام آور باشد.  کافه ها ، آب انار فروشی های معروف استانبول ، رستوران ها وفروشگاه ها ی محلی گویای این مسئله هستند و ممکن سبب شوند شما کمی محتاطانه عمل کنید و اما نگران نباشید ! ترکیه شهری رنگارنگ است که می توانید از گوشه و کنار آن برای یک خرید معقول استفاده کنید!
بخش لذت بخش دیگری که روزانه 5 بار شاهد آن خواهید بود ، نواهای دلنشینی است که از سمت مساجد این شهر به گوش میرسد ! صدای اذان و سخنرانی های مختلف در ساعات مختلف به خصوص حین غروب آفتاب در اطراف مسجد صوفیه و مسجد آبی شنیدنی است!

خدمات تور استانبول

جدید ترین تور استانبول

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری استانبول

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

مقالات تور استانبول

 • آب انبار باسیلیکا استانبول

  آب انبارتاریخی ، عظیم و با شکوه استانبول به نام باسیلیکا در نوع خود بی رقیب است و در بین دوهزار آب انبار متعلق به استانبول دوره بیزانس یعنی قسطنطنیه ،باسیلیکا گوی سبقت را از بقیه ربوده و به عنوان بزرگترین آب انبار باستانی تور استانبول شناخته میشود . باسیلیکا درواقع کلمه ای انگلیسی برای یک نوع ساختمان کلیسا است که همین باعث شده بسیاری به اشتباه فکر ...
 • مطالبی که همه باید درباره ایا صوفیا بدانند (بخش سوم)

  در این مقاله در ادامه دو مقاله قبلی به نام مطالبی که همه باید درباره ایا صوفیا بدانند (بخش دوم) سعی داریم شما را با یکی از مهم ترین بناهای تاریخی کشور ترکیه و پر طرفدارترین مکان دیدنی تور ترکیه آشنا کنیم . این بنا در ابتدا یک کلیسا بزرگ و زیبا بوده اما با تصرف مسلمان کاربری آن به مسجد تغییر کرده و به همین دلیل است برخی از اجزا اصلی متمایز از دیگر م...
 • 7نکته مفید در بازدید از ایاصوفیا قسمت دوم

  ایاصوفیا یا ایا صوفیه یکی از مهم ترین بناهای تاریخی ترکیه و یکی از پر بازدید ترین جاذبه های تور استانبول است . تقریبا همه افرادی که با تور به استانبول سفر میکنند حداقل یک بار از این مسجد زیبا دیدن میکنند . برای اینکه از بازدید خود بیشترین لذت را ببرید بهتر است سری مقالات 7 نکته مفید در بازدید از ایاصوفیا را مطالعه کنید . نکات مهم هنگام بازدید...
 • مطالبی که همه باید درباره ایا صوفیا بدانند (بخش دوم )

  حاجیا صوفیای جدید در ۲۷ دسامبر سال ۵۳۷ و بعد از ۵ سال کار مداوم در تور استانبول افتتاح شد. رئیس ارتدوکس کنستانتینوپل در ایا صوفیا مستقر شد و این کلیسا تبدیل به مکانی برای برگزاری مراسم بیزانسی از قبیل تاجگذاری های امپراتوری شد. دیوار ها یا با مرمر و یا با تعداد زیادی موزائیک در رنگ های بسیار زیبا بسیار ماهرانه و استادکارانه پوشیده شده بودند. طی سال...
 • مطالبی که همه باید درباره ایا صوفیه بدانند (بخش اول )

  جواهر خیره کننده دوران بیزانس، مایملک باارزش امپراطوری ها، ساختمانی که به قدری زیباست که تبدیل به یک نمونه و الگو برای سازه های دیگر استانبول شده است که البته  هیچیک تا این اندازه باشکوه نیستند. دانستن درباره تاریخ آن، مقاصدی که برای آنها مورد استفاده قرار گرفته است، مولفه های مختلف معماری که در آن مورد استفاده قرار گرفته اند، و سرنوشت آن همه و همه...

بهترین زمان تور استانبول

برای سفر به هر منظقه ای لازم است بهترین اب وهوا را ارزیابی کنیم تا بتوانیم از سفر خود بیشتر لذت ببریم. دمای 10 درجه در روزهای زمستان و پاییز تا رمای 25 درجه در بهار، بهترین دما با در نظر گرفتن تعادل نسبی رطوبت با توجه به دریای کشور ترکیه است.
بنابراین پیشنهاد ما ، برای مسافرت به تور استانبول در ماه های آوریل تا می در فصل بهار و سپتامبر تا اکتبر در فصل پاییز است. در سایر ماه ها با هوایی شرجی و گرم ، و یا سرد و زمستانی رو به رو خواهید بود.


 • جاذبه های گردشگری تور استانبول 1- مسجد ایا صوفیه مسجد ایا صوفیه یا کلیسای صوفیا ، از برترین معماری های بیزانسی ترکیه در شهر استانبول محسوب میشود. گفته میشود وقتی امپراطور روم شرقی برای اولین بار وارد شهر استانبول شده است در حالی که ایجاد بنای این مسجد به پایان رسیده است ، به گریه و تضرع در درگاه خدا میپردازد و به خاطر قضاوت نا به جای خود با...