اطلاعات تور قونیه

جاذبه های طبیعی تور قونیه


ترکیبی از جاذبه های طبییعی که زیستگاه بسیاری از حیوانات این منطقه را تشکیل می دهد و گونه های جانوری کم نظیر ، مجموعا  جاذبه طبیعی این شهر را تشکیل می دهد. پارک ها ، پناهگاه ها ، دهانه های آتشفشانی ، آبشار ها ، اقامتگاه های حرارتی که جنبه درمانی دارند و نهایتا غار ها  سبب میشوند که لحظه ای در تور قونیه احساس خستگی نکنید.


جاذبه های تاریخی تور قونیه


مقبره و موزه مولانا
بازدید از این موزه ، اولین  کاری است که هر توریست با سفر به قونیه انجام می دهد. فرقی ندارد مسلمان باشید یا غیرمسلمان ! اشعار مولانا  برای همه ی انسان سروده شده است و مفاهیم عرفانی اشعار وی ،  با گذشت  قرن ها ، هنوز تازگی خود را حفظ کرده است.
این مکان تنها یک موزه نیست ، بلکه محلی زیارتی برای تمامی افرادی است که شیفته بیان مولانا در وصف حال دراویش شده اند. سالانه بیش از یک و نیم میلیون نفر از این مکان بازدید می کنند و به سبب تقدس آن ، تمامی افراد از هر دین و مذهبی ، باید با حجاب کامل وارد این مکان شوند.
در این موزه دو اتاق قرآن خوانی و خوشنویسی مجزا وجود دارد و در درب ورودی نقره ای این مکان که از زمان عثمانی باقی است جمله ی زیبایی درج شده است : هر کس که ماقص از این در وارد شود ، کامل از آن خارج شود!
این آرامگاه از بناهای دوران سلجوقی است و  دارای اتاق های فراوانی از جمله اتاق حزن می باشد که در آن آلات موسیقی  نسخه اصلی مثنوی ، سجاده مولانا و... وجود دارد. در این مکان بخشی به عنوان مطبخ وجود دارد که در آن ماکت های فراوانی که با لباس دراویش پوشیده شده اند دیده میشود. در اطراف مقبره اصلی  قرآنی کوچک و  فرشی از کعبه که از ابریشم و پشم ایرانی دوخته شده است  دیده میشود.
Konak Konya Mutfağı
این مکان ، رستورانی سنتی واقع در قونیه است که  فضایی بی نظیر را برای گردشگران فراهم کرده است . فضای این رستوران همواره آغشته به عطر رز است و با نوای چنگ و اشعار مولانا جذاب تر میشود.
Osmanlı Çarşısı
موزه باستان شناسی
این موزه نظیر خود شهر قونیه ، حاوی آثار مربوطه به دوران رومیان ، یونانیان ، بیزانس ، دوران آهن و عصر نوسنگی می باشد. تابوت های رومی ، ظروف باستانی متعلق به دوره های تاریخی مختلف و ... از جمله بخش های مختلف این موزه است.
موزه آتاتورک
موزه آتاتورک اهدایی مردم قونیه به آتاتورک ، به پاس خدمات ارزشمند وی می باشد. این خانه بعد ها به موزه تبدیل شد واز  معماری اصیل  و منحصر به فردبرخوردار است.
تپه و مسجد  علاالدین
این تپه در شهر قونیه قرار گرفته است و مانند یک پارک تاریخی می باشد. در بالای تپه مسجد علاالدین واقع شده است که  این بنا نیز در دوران سلجوقی ساخته شده است.

اطلاعات تور قونیه

مقالات تور قونیه

 • مراکز تجاری در تور قونیه

  اگر برای زیارت آرامگاه شاعر و عارف بزرگ ، مولانا جلاالدین بلخی ، با تور قونیه به این شهر سفر می کنید ، خرید بخش مهمی از سفر شما است که لازمه آن ، آشنایی با مراکز معتبر خرید و تجاری قونیه می باشد. برخلاف تصور برخی از مسافران ، قونیه مراکز خرید بزرگی دارد و اتفاقا خرید کردن در این شهر، شاید از نظر اقتصادی نسبت به سایر شهرهای تور ترکیه، به صرفه تر ...
 • آب و هوای قونیه

  قونیه ، آرامگاه عارف و شاعر بزرگ ، مولانا ، ترانه سرای فارسی است و همین موضوع در کنار سایر جاذبه های گردشگری قونیه ، سبب شده است که افراد زیادی تور قونیه را برای تعطیلات خود و به خصوص روز مولانا ، انتخاب کنند. قونیه  آب و هوای دل پذیری دارد و معمولا در تمامی روزهای سال ، بازدیدکنندگانی به صورت معمول به این شهر سفر می کنند. برای این که بهترین زما...
 • جاذبه های گردشگری تور قونیه بخش دوم

  همان طور که گفته شد، تور قونیه ، گشت و گذار در میان آثار تاریخی و فرهنگی مربوط به دوره های مختلف و البته پادشاهانی است که بر این شهر حکومت داشتند.  در این بخش بیشتر با مساجدو موزه های قونیه آشنا خواهیدشد. بخش دوم جاذبه های گردشگری تور قونیه موزه باستان شناسی موزه هایی که شاید در طول تور ترکیه از آن ها بازدید کنید، اغلب بازسازی شده اند و ...
 • مناطق گردشگری تور قونیه

  قونیه شهری تاریخی و فرهنگی در ترکیه است که بیشتر به دلیل مساجد، آرامگاه ها و موزه های خود مشهور است. بنابراین اگر تور قونیه را انتخاب می کنید، این جاذبه ها در این شهر، نسبت به طبیعت چشمگیرتر است و بیشتر بازدید از مناطق تاریخی باستانی و فرهنگی مدنظر است. برخی از جاذبه های گردشگری قونیه آرامگاه و موزه مولانا این درویش شاعر، حضرت مولانا، ...