تور اصفهان

اصفهان شهری بزرگ و تاریخی در قلب ایران و تقریبا مرکزی ترین نقطه ی این کشور است. ایرانیان به سبب جاذبه های مختلفی که باهم در این شهر جمع شده است ، بدان لقب نصف جهان را داده اند ؛ گویی که زیبایی های صف جهان در آن خلاصه شده است. 

هنری که در آثار باستانی این شهر به کار رفته شده است نشان از حضور هنر های اسلامی و ایرانی از دیرباز در این شهر دارد. اصفهان کاندید انتخاب زیباترین شهر جهان هم بوده است و آثاری در این شهر وجود دارد که از طرف یونسکو ثبت جهانی شده است.
فرشی بافی، نساجی، ملیله دوزی، فولاد و آسیاب؛ از جمله هنر های معروف اصفهان هستند که البته از مشاغل قدیمی مردم نیز در زمان های گذشته می باشند. مکان جغرافیایی دقیق اصفهان ، در جنوب تهران و کوه پایه های زاگرس می باشد. آب وهوای اصفهان متعادل است و زمستان های سردی ندارد. 


تاریخچه اصفهان در تور اصفهان


بناي اصفهان را به طهمورث، سومين پادشاه از سلسله پيشداديان نسبت داده اند، اصفهان در تاريخ قديم به نام (گي) در پارس عليا معرفي گرديده است. اصفهان در زمان های گذشته نام های دیگری نیز داشته است ؛كلمه ” اسپاران “ بطلميوس, ” سپاهان “ پهلوي و”اصفهان“ عرب و ” اصفهان “ امروزی ، لفظي قديمي است و به احتمال قريب به يقين كلمه اي پهلوي است.
در سال 327 هـ .ق. اصفهان به تصرف ركن الدوله ديلمي در آمد و آن را به پايتختي انتخاب كرد و اصفهان دوباره رونق خود را گرفت. در سال 443 هـ . ق. اصفهان به دست طغرل پادشاه سلجوقي فتح شد. در سال 639 هـ. ق. تحت سلطه مغولها قرار گرفت. با تصرف شهر توسط مغول ها، بخشی از آثار تاریخی و فرهنگی کشور؛ تخریب شد. کتاب ها و نسخ خطی بسیاری نیز توسط این قوم نابود شد.
با این که اصفهان پایتخت صفویان در دوران قدیم بوده است، اما در دوره ی قاجار و زندیه، پایتخت به ترتیب به تهران و شیراز منتقل شد. علت اصلی پیشرفت این شهر ها از جهات جاذبه ی گردشگری و رونق بیشتر آن ها نسبت به سایرین ، تعیین آن ها به عنوان پایتخت ایران در زمان های گذشته بود. استوره ديالمه، صاحب بن عباد که مردي کريم و فاضل بود، اصفهان را به مرکز علم و ادب و هنر تبديل کرد و فضلا و دانشمندان را به انجا کشاند، در همان زمان بود که بارويي با بيست و يک هزار گام به دور اصفهان ساخته شد.

تور اصفهان


 
جاذبه های تاریخی و تفریحی تور اصفهان ،  مجموعا در چند شاخه قرار میگیرند. میادین اصفهان ، خیابان های معروف آن ؛ مساجد بزرگ و معروف ،  کاخ ها ، مدارس قدیمی و پل های متعدد و نهایتا کلیسا ها و باغ های دیدنی. بعد از میدان نقش جهان، میدان شهشهان و بلوار چهار باغ در اصفهان، از بخش های دیدنی این شهر هستند.
مسجد امام در تور اصفهان ؛ بزرگترین ومعروف ترین مسجد اصفهان است که ساخت آن به دوران صفویه باز میگردد و از معماری های برتر و شاهکار های اسلامی است که در یونسکو نیز ثبت جهانی شده است.
مهمترين رودخانه اي که در مرکز فلات ايران جاري است، زاينده رود نام دارد که از ارتفاعات زردکوه بختياري(کوهرنگ) سرچشمه گرفته و پس از طي مسافتي در حدود 360 کيلومتر از مغرب به مشرق منطقه اصفهان را ابياري مي کندودر 140 کيلومتري مشرق اصفهان در باتلاق گاوخوني فرو مي رود. پل چوبی و کلیسای مریم ، در کنار پل های معروف و کلیساهای مشهور این شهر ، نمونه های دیگر از معماری برتر در زمان های  قدیم می باشد.

 

خدمات تور اصفهان

جدید ترین تور اصفهان

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری اصفهان

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

هتل های تور اصفهان

مقالات تور اصفهان

 • رستوران شهرزاد اصفهان

  رستوران شهرزاد اصفهان یک ساختمان تاریخی و سنتی بوده که به رستوران تبدیل شده است. با بیش از 50 سال قدمت و سابقه دیرینه، نماد فرهنگ کهن ایرانیان با سبک آیینه کاری خیره کننده سنتی می باشد. ازدحام همیشگی این رستوران از ایرانی ها و گروه زیادی از گردشگران غربی در تور اصفهان، نشان دهنده محبوبیت آن می باشد. تفریح در کوه صفه اصفهان را فراموش نکنید. ا...
 • سی و سه پل اصفهان

  سی و سه پل اصفهان یکی از پل های باستانی می باشد که از آجر و سنگ بنا شده است و بعنوان شاهکار معماری و مهندسی محسوب می شود. این پل معبر اتصال دو چهار باغ به یکدیگر می باشد. سی و سه پل اصفهان از پل های مهم این شهر بوده و دارای معماری شگفت انگیزی است. این پل بعنوان سمبلی از اصفهان در تمام دنیا شناخته شده است و مسافران تور اصفهان برای دیدن سی و سه پل ...
 • صفه اصفهان

  کوه صفه، یا صفه اصفهان از زمان های قدیم بعنوان پناهگاه مورد استفاه قرار می گرفت و مجموعه ای کامل و بی نظیر از امکانات تفریحی می باشد که مورد توصیه مسافران تور قرار گرفته است. این کوه دارای پوشش گیاهی متنوعی می باشد که مورد علاقه گردشگران تور اصفهان واقع شده است و دارای سابقه تاریخی و سازه های سنگی مخروبه در خود می باشد.  صفه اصفهان دارای گذرگاه...
 • مسجد جامع اصفهان

  حقایق و ویژگی های منحصر بفرد جالبی در مورد مسجد جامع اصفهان وجود دارد. افرادی که قصد بازدید از این مکان را دارند، حتما بایستی با راهنمای تور خود به این مکان سر بزنند چرا که به تنهایی قادر به کشف ویژگی ها و حقایق مربوط به این مسجد عظیم نخواهند بود. در صورتی که به تنهایی به این مسجد سر می زنید، قبلا در مورد ویژگی های منحصر بفرد آن مطالعه نمایید. در...
 • هتل عباسی اصفهان

  هتل عباسی اصفهان یکی از مشهور ترین هتل های اصفهان می باشد. مهمانسرای بین المللی عباسی واقع در چهار باغ عباسی که در دوران صفوی ساخته شده است، از گرانترین هتل های ایران بشمار می آید که سالانه گردشگران تور داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می کند. تزئینات و آثار هنری این هتل زبانزد مسافران تور اصفهان می باشد. در این مجموعه بزرگ از گچ بری ها و آینه ...

بهترین زمان تور اصفهان

بهترین زمان برای سفر به تور اصفهان ، نیمه اول بهار است. در این زمان ، آب و هوا بهاری و معتدل است و زیبایی  گیاهان باغ گل ها و آب های زاینده رود را می توان به خوبی مشاهده کنید.


 • جاذبه های گردشگری تور اصفهان میدان امام ( نقش جهان) قبل از این که اصفهان در دوران صفویه به عنوان پایتخت انتخاب شود، در وسط این میدان ؛ مربعی به نام نقش جهان وجود داشت که هنوز هم پابرجا است و نشانگر رخ و نمای کل دنیا است. این مربع به مساحت بیش از 85 هزار مربع است و در زمان سلطنت شاه عباس اول و جانشینان او ساخته شده است.دو دروازه سنگی چوگان ...