اطلاعات تور شمال

استان گیلان
گیلان یکی از زیباترین شهر ها در خطه ی شمالی ایران است که مرکز آن ، رشت، در حدود 40 کیلومتر با دریای خزر یا کاسپین فاصله دارد. شهر های رشت، بندانزلی، تالش، فومن و رودسر، رودبار، لنگرود، لاهیجان و...، از جمله شهرهای زیبا و دیدنی در گیلان هستند که مختصری به برخی ازآن ها میپردازیم:
رشت
میدان شهرداری در رشت ، یکی از با شکوه ترین بخش ها در این شهر است که دیدن آن باوجود نور افکن ها در شب ، جذاب تر از روز است. گلسر یکی از مناطق  معروف رشت است و محل استقرار مناطق تفریحی و گردشگری خاص تور شمال است.
جاذبه های گردشگری رشت
آرامگاه میراز کوچک خان جنگلی 
مسجد صفی
خانه ابریشمی
کاروانسرای لات
چشمه آب شورلاکان
چشمه چشماگل سه‌شنبه
بند انزلی
این بندر ، یکی از زیباترین بنادر ایران است و قلب تالاب ها و پوشش سبز گیلان است. شهر انزلی در غرب استان گیلان قرار داشته و به واسطه سواحل خزر و تالاب بین‌المللی بندر انزلی از چند جزیره و شبه جزیره تشکیل شده است که به واسطه پل به هم مرتبط هستند.
جاذبه های گردشگری بندانزلی
عمارت گمرک
تالاب انزلی
کاخ میان پشته
رودسر
شهرستان رودسر دارای چهار بخش مرکزی : کلاچای، چابکسر و رحیم آباد می‌‌باشد. رودسر از زیباترین شهر های گیلان است.
جاذبه های گردشگری رودسر
چشمه آب معدنی سجیران
مسجدجامع امیربنده کلاچای
قعه آقاسیدمعین وآقاسیدمبین
استان مازندران
ساری در منطقه زیبا خزر ایران با حدود نیم میلیون نفر که در آن ساکن هستند، واقع شده است .این شهر، در سمت چپ رودخانه تجن واقع در حدود 20 کیلومتری جنوب دریای خزر (مازندران) و در دامنه های شمالی رشته کوه البرز قرار گرفته است. از زیباترین شهر های بهشت مازندران می توان به شهرستان ها ی ساری ، نور ، آمل ، بابل ، محمودآباد ،  تنکابن ؛ چاوس و  بابل اشاره کرد.

اطلاعات تور شمال


ساری
ساری یکی از شهرهای مهم از جهات اقتصادی و البته گردشگری در مازندران استو اغلب افراد ترجیح می دهند در بعضی از نقاط مانند باربد، بهشت، شرکت توسکا و...به صورت گروهی سفر کنند و از آب و هوای این منطقه لذت ببرند.
جاذبه های گردشگری ساری
خزر آباد
پناهگاه حيات وحش سمسكنده
بقعه امامزاده عباس
سدسليمان تنگه
آب انبارنو
رامسر
رامسر توریستی ترین منطقه در مازندران است و هتل ها و اقامتگاه های این شهر بی نظیر است.
جاذبه های گردشگری رامسر
جواهرده
جنگل دال خاني
پارك جنگلي صفارود
آمل
آمل در جلگه مازندران قرار دارد واز شمال به شهرستان محمودآباد، از شمال شرق به شهرستان فریدون‌کنار، از شرق به شهرستان بابل، از غرب به شهرستان نور و از جنوب به استان تهران محدود می‌شود.
جاذبه های گردشگری آمل
قلعه دماوند
روستاي بليران
مشهد مير بزرگ
امامزاده ابراهيم
پارك جنگلي ميرزا كوچك خان
آبشار شاهاندشت
چالوس
زیباترین جاده ی شمال ایران که با وجود جاده های دیگر که مسیر تهران به سمت شمال را نزدیک تر می کنند، اغلب مسافران آن را ترجیح می دهند ، چالوس است و شهرت زیادی دارد.
جاذبه های گردشگری چالوس
پارك جنگلي  فين
تله كابين نمك آبرود
ناحیه ییلاقی کلاردشت
نور
نور و جنگل های بی نظیر آن در میان گردشگران تور شمال شهرت زیادی دارد و به سبب همین جاذبه های طبیعی ناب آن ، بسیاری از مسافران این شهر را برای اقامت انتخاب می کنند.
جاذبه های گردشگری نور
پاک جنگلی نور
آبشار آب پري
پارك جنگلي كشيل
قلعه پولاد بلده
استان گلستان
گلستان استانی پناور است و مجموعه از پارک جنگلی های بزرگ، کاخ های تاریخی و بناهای باستانی در این استان واقع شده است. پارک ملی  گلستان ؛ معروف ترین منطقه ی این استان است که جز سرمایه های ملی ایران شمرده میشود. مهم ترین شهر های گلستان عبارتند از: گرگان ، مینودشت ، کلاله ، رامیان ، بندرترکمن و علی آباد کتول
گرگان
گرگان دارای مناطق متفاوتی از جهت ارتفاع است و بنابراین می توان انواع پوشش های طبیعی و آب و هوا را در این شهر دید.
جاذبه های گردشگری گرگان
آبشار لاملیچ
تپه نورالشهدا
آب بندان شموشک
جنگل توسکستان
پارك جنگلي دلند
پارك جنگلي كردكوي
پارك جنگلي قرق
آبشارهای لُوه و کبودوال
آبشار زيارت و رنگو
مینودشت
مینودشت به لحاظ  طبیعی اهمیت زیادی دارد. چرا که بخشی از پاک ملی گلستان این شهرستان را در برمیگیرد.
جاذبه های گردشگری مینودشت
آبشار لوه،سو و گلستان
جنگل باقر آباد و فارسیان
موزه حیات وحش
کلاله
کلاله به جهت آب و هوایی متفاوت تر است و بیشتر از جاذبه های طبیعی، آثار تاریخی این شهر چشمگیر است.
جاذبه های گردشگری کلاله
زیارتگاه امام عبدالله
چشمه زاو
مسجد و مدرسه كریم ایشان

مقالات تور شمال

  • توصیه های سفر به تور قبرس (قسمت دوم)

    در ادامه مقاله قبل به نام توصیه های سفر به تور قبرس ، قوانین نانوشته و نباید های تور قبرس شمالی را برایتان شرح دادیم در این مقاله سعی داریم به کارهایی که باید در طول سفر به تور قبرس اروپایی انجام دهید اشاره کنیم . با توجه به قیمت تور قبرس همین امروز اقدام به رزرو تور قبرس کنید  بایدهای سفر به تور قبرس: هنگام احوالپرسی دست بدهید، لبخند ب...
  • بازدید از سرزمین قلعه ها با تور قبرس شمالی

    قبرس سرزمینی پهناور است که به دو ناحیه شمالی و جنوبی تقسیم شده است. این سرزمین  منطقه ای تحت تسلط ترک ها است و در واقع جزیره ای خوش آب وهوا در حوالی دریای مدیترانه می باشد. تور قبرس شمالی در میان مسافران و گردشگران خارجی شهرت زیادی دارد و از آن جایی که دین و مذهب اغلب مردم در قبرس به فارسی زبانان شهرت دارد بنابراین می توانید ایرانی های زیادی را د...