تور شیراز

شیراز در مرکز استان فارس و در فلات مرکزی ایران  قرار گرفته است و گنجینه ی هنر و ادب فارسی است. این شهر ، پایتخت سابق ایران در دوران زندیه است و به این وسیله ، از جهات مختلف پیشرفت های چشمگیری داشته است که آثار تاریخی موجود ، گویای همین مورد است.

این شهر زادگاه دو شاعر محبوب و معروف ایرانی ، سعدی و حافظ است. دیدنی های این شهر تمامی ندارد و برای این که بتوانید تمام.نقاط دیدنی این شهر را زیر و رو کنید ، باید حداقل یک هفته در این شهر اقامت داشته باشید!
شیراز؛ این شهر باستانی، در طی گذشت ایام به القاب گوناگونی شهرت داشته که از آن جمله دارالملک، دارالعلم، ملک سلیمان را می توان نام برد. اما شاید مشهورترین و قدیمی ترین لقب شیراز همان ملک سلیمان است.

 

تاریخچه شیراز در تور شیراز


قدمت شیراز را مربوط به اوايل دوره اسلام مي دانند که در سال 74 هجري قمري بوسيله محمد برادر حجاج ابن يوسف ثقفي كه در آن موقع حاكم فارس بود بنا گرديد و به تدريج آباد شد.
قسمت عمده آبادي شهر شيراز بعد از تخريب شهر باستاني استخر صورت گرفت. در سال 436 هجري قمري ابوكالنجار فرزند عضدالدوله ديلمي شهر استخر را ويران نمود و مردم شهر مذكور را به شيراز كوچ داد و از این روز به بعد ، شیراز گسترش بیشتری پیدا کرد.
كاوشهاي باستان شناسي كه در  اطراف شهر شيراز صورت گرفته قدمت آن را كمي بجلو برده است. در شش كيلومتري مشرق شيراز بقاياي ابنيه و ديواري سنگي و آجري ديده مي شود كه به قصر ابونصر مشهور است. این قصر نیز نشانگر معماری و مهارت ایرانیان در زمان های قدیم در امور ساختمان سازی است.

تور شیراز


پس از حمله اعراب به ایران و انحطاط شهر استخر، اهمیت شهر استخر به شیراز منتقل شد. در قرن چهارم و پنجم هجری قمری سلسله آل بویه فارس، شیراز را به پایتختی برگزیدند و مساجد، قصرها، کتابخانه و حصاری در آن بنا نمودند. در حمله چنگیز خان مغول، شیراز از تخریب و قتل عام در امان ماند چرا که حکمرانان محلی به پرداخت مالیات به مغولان رضایت دادند. شیراز همچنین از قتل عام تیمور نیز در امان ماند زیرا شاه شجاع، فرماندار فارس تسلیم شد. ( به نقل از ویکی پدیا)
اما مکان های دیدنی و باستانی در شیراز متعددند. آرامگاه حافظ ، غول ادبی قرن هشتم  در شمال شرقی این شهرستان قرار گرفته است. این بنا به همراه سایر بناهای دیدنی از جمله سعدیه ، به مکان های زیارتی شهر شیراز تبدیل شده است.
باغ ارم مجموعه ی تفریحی و تاریخی دیگر در شیراز است. این مجموعه بسیار زیبا شامل شبکه گسترده ای از باغ، با یک کاخ رنگارنگ و یک سیستم رودخانه مصنوعی کوچک جاری در سراسر منطقه می باشد. مسجد عتیق وکیل ، بنای مذهبی دیگری است که کاشی کاری های حرفه ای آن ، با نقوش برجسته منحصر به فردش ، همواره جالب توجه بوده است.

 

خدمات تور شیراز

جدید ترین تور شیراز

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری شیراز

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

هتل های تور شیراز

مقالات تور شیراز

بهترین زمان تور شیراز

ماه های فروردین و اردیبهشت ، بهترین زمان برای سفر به تور شیراز هستند. در سایر ماه های سال نیز می توانید به این شهر سفر کنید. اما ممکن است با گرمای بیش از حد هوا رو به رو شوید. در این ماه ها ، یعنی اردیبهشت و فروردین ، هوا معتدل تر است.


  • جاذبه های گردشگری تور شیراز آرامگاه حافظ برای رفتن به این آرامگاه ، دو کتاب معنوی و آرامش بخش قرآن و دیوان حافظ را فراموش نکنید. تمام کسانی که به این آرامگاه سفر می کنند معتقدند که این باغ ، فضایی منحصر به فرد دارد و آرامشی که در این نقطه از شیراز حکم فرماست ، در جای دیگر نمی توان تجربه کرد. بازار وکیل این بازار یکی از مشهورترین بازار...