اطلاعات تور مشهد

جاذبه های گردشگری تور مشهد


حرم مطهر امام رضا (ع)
مرقد مطهر که اغلب افراد با نام حرم رضوی آن را می شناسند، بالغ بر 600 هکتار است و شامل 7 صحن اصلی می باشد.کاشی کاری ها، ایوان و مناره هایی که حاصل هنرمندی ایرانیان هستند، عظمت و شکوه دیگری به این حرم بخشیده اند.
موزه حرم مطهر 
این موزه ، در حیاطی پر پیچ و خم واقع شده است. با ورود به این حیاط، می توانید اشیای ارزشمندی نظیر تمبر بزرگداشت حمله به سفارت آمریکا، مدال کسب شده توسط ورزشکاران شیعه. بخش فرش و... را مشاهده کنید. جذاب ترین قسمت این موزه، محل نگهداری ضریح قدیمی است که می توانید آن را از نزدیک مشاهده کنید.
پارک کوه سنگی
این پارک ، مکانی مناسب برای پیک نیک است. علت نامگذاری این پارک با این عنوان ، کوهی است که در مرکز پارک قرار گرفته است و می توانید از پله های سنگی ، برای عبور از موانع و سپس مشاهده ی چشم انداز اطراف از بالای کوه، استفاده کنید.
بازار مشهد
مشهد، مرکز تولید و صادرات بهترین و مرغوب ترین زعفران به سرتاسر جهان است. بازار مشهد، بازار عرضه زعفران است که در فلکه آب قرار گرفته است. زعفران یا طلای سرخ، سوغات اصلی این شهر است.
بقعه خواجه ربیع
این بقعه ، مکانی مقدس است که محل دفن یکی از اصحاب  پیامبر اکرم ، ربیع بن خثیم، می باشد. اين بنا به توصيه شيخ بهايی توسط شاه عباس صفوی‌ در نيمه اول قرن هجري ساخته شده است. آرامگاه خواجه ربیع ،آرامگاه متشکل از  کاشی آبی، نقوش گل ظریف، و یک گنبد مرکزی متقارن و زیبا است. 
مقبره فردوسی
در فاصله ی  40 کیلومتری مشهد ، شهری کوچک به نام توس وجود دارد. فردوسی ، شاعر و حماسه سرای ایرانی ، در سال 1020 بعد از میلاد فوت کرد و در این شهر دفن شد. ساختار سنگی حجیمی برای ساخت این مقبره به کار گرفته شده است و معماری زیبایی دارد.

اطلاعات تور مشهد


آرامگاه خیام
خیام ، شعر و منجم قرن دوازدهم بوده است که آوازه و شهرت وی ، در تمام دنیا پیچیده است. خیام بیشتر به واسطه ی تفکرات خاص خود در زمینه زندگی ، مرگ و عشق محبوب شده است. آرامگاه خیام در نیشابور واقع شده است و علاوه بر این مکان ، آرامگاه عطار، شاعر صوفی پارسی، در نیشابور قرار دارد.
روستای کانگ
برای علاقمندان به هنر معماری باستانی، روستای کانگ و  رادکان ، گزینه های خوبی هستند. برج مخروطی در این شهر، احتمالا ابزاری نجومی بوده است. این روستا مجموعه ای خرابه های گلی می باشد که نشانگر شیوه ساخت و ساز و معماری زمان خود است.
آتشگاه کانزاس
در روستای رباط سفید و در 70 کیلومتری جنوب غرب مشهد ، ویرانه های باستانی آتشگاهی مربوط به دوران ساسانیان به چشم می خورد. این سایت مذهبی محل نیایش زرتشتیان است.

مقالات تور مشهد

 • مکان های پربازدید مشهد

  گردشگران در تور های رهسپار مشهد مقدس، غیر از حرم مطهر رضوی (ع) که جایگاه والایی دارد و با وجود اینکه هیچ یک از جاذبه در تور مشهد از دید ها پنهان نمی مانند، برخی از این مکان ها جزء مکان های پربازدید مشهد بشمار می آیند. به یاد داشته باشید معنویتی که در مشهد مقدس حاکم می باشد، تمامی جاذبه ها و تورهای گردشگری آن را پر رونق و پربازدید نموده است. ...
 • چرا تور مشهد

  مشهد یکی از شهرهای پر بازدید ایران می باشد و تور مشهد یکی از پر مسافرترین تور های داخلی در ایران بوده بخصوص در برخی فصل ها تور مشهد شلوغ ترین تور ایران بشمار می آید. معرفی مشهد در معرفی مشهد آن را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد. شهری در شمال شرق ایران و پایتخت استان خراسان می باشد. بعنوان یکی از بزرگترین شهرها در ایران که از مراکز...
 • انتخاب تور مشهد

  شنیدن نام تور، مسافرت و گشت و گزار دسته جمعی را به ذهن می آورد. شرکت های تور مسافرتی زیادی در حال ارائه خدمات تور های مسافرتی داخلی و خارجی در ایران می باشند. تور های مسافرتی داخلی و خارجی در تعداد روز های مختلفی ارائه می شوند که مسافران می توانند به دلخواه خود تعداد روزهای تور از جمله تور مشهد را که توضیح خواهیم داد را رزرو نمایند. تور مشهد ...
 • پارک های مشهد

  در هر شهر یا کشوری که باشید حتی در حال گردشگری با تور مشهد، اولین چیزی که برای تفریح و گذراندن اوقات خود بنظرتان می رسد، غیر از بازار های مشهد که در صدر اول علاقه ها قرار دارد چیست؟ اگر در همین لحظه اول، جواب درست در ذهنتان نمایان شد، مشخص می شود که دارای فرزند نیز هستید. پارک های مشهد از جمله پارک کوهسنگی که از بهترین پارک های کشور می باشند و جا...
 • مساجد در تور مشهد

  شهر مقدس مشهد، یکی از توریستی ترین و محبوب ترین شهرها در ایران می باشد. شهر مشهد در اطراف حرم مطهر رضوی ساخته شده است و مکان های مقدسی در اطراف حرم مطهر وجود دارد. برخی از این مناطق مقدس، مساجد مشهد می باشند که برخی از آن ها سابقه ای دیرینه و کهن در تاریخ ایران دارند. تور زیارتی مشهد، نه تنها به حرم مطهر، بلکه به این مساجد نیز ختم می شود. مساجد ...