اطلاعات تور روسیه

جاذبه های توریستی تور روسیه


کوه البروس
این کوه در میان رشته کوه های قفقاز و در جنوب روسیه واقع شده است. البروس یکی از 7 قله بلند در 7 قاره ی خاکی است. این کوه قبلا فعالیت آتشفشانی داشته است و در حال حاضر غیرفعال است.
دره گیزر
این دره واقع در شبه جزیره کامچاتکا در شرق دور روسیه می باشد. دره گیزر دومین چشمه آب گرم در جهان  رادارد. این مکان طبیعی در سال 1941 توسط تاتیانا اوستینوا ، دانشمند محلی کشف شد.
جزیره کیژی
این جزیره ، در کارلیا، یک منطقه در شمال غرب روسیه در مرز فنلاند و دریای سفید، واقع شده است. کل این مجموعه از کلیساهای چوبی تشکیل شده است که نشانگر نبحر معماران و نجاران زمان قرون وسطی است. یک برج به نام ناقوس نیز در کنار این دو کلیسا وجود دارد.
کلیسای جامع سنت سوفیا ، نووگورود
نووگورود ، قدیمی ترین شهرستان در روسیه است. این کلیسا ، در محوطه کاخ کرملین قرار گرفته است و پنج گنبد دیدنی و جذاب دارد.
دریاچه بایکال
بسیاری از مسافرانی که قصد ترانسفر به سمت سیبری با استفاده از راه آهن را دارند، حتما در این محل توقفی دارند. دریاچه بایکال قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه روی زمین است و در حدود 20 درصد آب شیرین جهان را به خود اختصاص داده است. این دریاچه 25 میلیون ساله، توسط رشته کوه هایی احاطه شده است و به آن مروارید سیبری می گویند. 
سوزدال
سوزدال جواهر شهرستان های باستانی روسیه است و موزه ای از گدشته ی فرهنگی روسیه را در بردارد. کسانی که مایل هستند نوع معماری روسیه را به خوبی رصد کنند ، گنبد و کلیساهای این منطقه ، مورد مناسبی است.
کرملین
کرملین در مسکو واقع شده است و احتمالا اولین نقطه ای است که یک توریست با ورود به مسکو، از آن دیدن می کند. این بنا زمینی با مساحت 250  هکتار را اشغال کرده است که شامل گنجینه سلطنتی از گذشته، نمایشگاه صندوق الماس و  مجموعه ای از جواهرات  است ؛ همچنین  یک الماس 190 قیراطی که در دوران قدیم به به کاترین کبیر اهدا شده است نیز در کرملین نگهداری میشود.
موزه ی ارمیتاژ
موزه ی ارمیتاژ  ، در سال 1764 توسط کاترین کبیر، در سن پترزبورگ تاسیس شد. این موزه هنری ، بیش از 3 میلیون اثر را در خود جای داده است. ساختمان این موزه شامل  شش ساختمان های تاریخی از جمله کاخ زمستانی، محل اقامت سابق امپراتور روسیه، می باشد.
راه آهن ترانس سیبری
بخشی از طولانی ترین سیستم های راه آهن در جهان ، راه آهن ترانس سیبری از مسکو به شهر ولادی وستک، یک شهرستان در نزدیکی مرزهای روسیه با چین و کره شمالی ، می باشد. ساخت این راه آهن در سال 1891 توسط تزار الکساندر سوم آغاز شد.

اطلاعات تور روسیه

 

مقالات تور روسیه

  • سفری شگفت انگیزدر دل کوه با تور روسیه

    پهناور ترین کشور در جهان ، روسیه، توری شگفت انگیز برای دوستداران طبیعت است. آب وهوای این منطقه و نزدیکی این کشور به سیبری تور روسیه را به توری عحیب، سرد و در عین حال جذاب مبدل کرده است. علاوه بر جاذبه ها و آثار باستانی و سنتی موجود در تور روسیه طبیعت آن است که توجه اغلب گردشگران در تور روسیه را به خود جلب می کند. تا جایی که کوه ها و طبیعت اطراف آ...