تور عراق

درباره تور عراق

عراق کشوری در قاره آسیا و در شرق میانه است. این کشور از جانب شرق توسط ایران احاطه شده است و با کویت جنوبی و عربستان سعودی از سمت جنوب غربی، اردن از غرب، سوریه ازشمال غرب و ترکیه از  شمال همسایه است. عراق زادگاه بسیاری از قدیمی ترین تمدن های  زمین، از جمله بابلیان و آشوریان است. تور عراق را به خاطر شهرهای مقدس آن نباید از دست داد.

تاریخچه عراق و تور عراق


بعد از تجزيه حكومت عثماني پس از جنگ جهاني اول، كشور عراق تحت سرپرستي انگلستان درآمد. از آن پس حكومت پادشاهي در كشورعراق برپا شد. تا اينكه در سال 1958 يكي از فرماندهان ارتش عراق به نام ژنرال عبدالكريم قاسم دست به كودتا زده و رژيم جمهوري را برقرار نمود.
در فوریه سال 1963، قاسم سرنگون شد. در حكومت جديد رسما قدرت در دست عبدالسلام عارف بود اما عملاً بعثيون به فرماندهي احمد حسن البكر گرداننده‌ي امور بودند.
پيروزي حزب بعث در سوريه نيز به تحكيم موقعيت بعثيون در عراق كمك كرد. اما چون آنان خودسرانه اقداماتي را براي وحدت سوريه و عراق آغاز كردند. جنگ طولانی با کشور همسایه ایران در سال  1980در گرفت که  هزینه های زیادی را بر عراق تحمیل کرد و سرانجام این جنگ نیز با ارائه آتش بس، به پایان رسید.

درباره تور عراق


مهم ترین شهر های عراق در تور عراق


بغداد
اربیل
رطبه
بصره
دهوک
کرکوک
موصل 
سلیمانیه
نجف 
کربلا

اما این کشور ، بر خلاف عقیده رایج مردمان ، جاذبه های مختلفی دارد که  هرچند با وجود جنگ های پی در پی ، بخش زیادی از این جاذبه ها به نابودی کشیده شده است ، اما باز هم شهر هایی در عراق هستند که آثار آن ها ، از آسیب مصون مانده اند.
شهرستانهای باستانی نیز در این کشور وجود دارند. به عنوان مثال بابل؛ شهرستان باستانی اور( از اولین تمدن های بزرگ بشر)، سومر، تیسفون. آشورو....از جمله شهرهای تاریخی و باستانی این کشور هستند..
مقدس ترین مکان ها برای شیعیان، در همین مناطق یعنی بین النهرین واقع شده است. در حال حاضر، یکی از مقدس ترین مکان ها برای مسلمانان شیعه  آرامگاه اما علی (ع) در نجف می باشد. آرامگاه های زیادی از ائمه و پیشوایان ما مسلمانان در این کشور وجود دارد: امام اول ، سوم ، هفتم و نهم.
 شیخ مفید و شیخ ناصر الدین طوسی ، از علمای بزرگ و گران قدر شیعه نیز ، در عراق دفن شده اند. اما جاذبه های مدرن تری نیز در عراق وجود دارد. مجسمه های بزرگ و مدرن و کاخ دولت صدام حسین در بغداد ، نمونه هایی از آثار تاریخی و البته دیدنی در عراق می باشند.

 

خدمات تور عراق

جدید ترین تور عراق

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری عراق

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

شهرهای توریستی تور عراق

هتل های تور عراق

مقالات تور عراق

  • حقایق جالب درباره عراق (قسمت اول)

    محققان ادعا می کنند که ریشه نژادی بیشتر ایرلندی به عراق و سوریه میرسد . بنای یادبود شهیدان  در بغداد در یادبود از صدها هزار سرباز عراقی که در جنگ ایران و عراق کشته شده اند ساخته شده است .این بنا به شکل تخم مرغی باز است که داخل آن شعله ای روشن است و میزبان نام ها ، اسلحه ها و لباس هایی از سربازان است . عراقی ها دو روز در سال ، سال نو را جشن م...
  • سفر به بغداد زادگاه تمدن جهان با تور عراق

     شاید در نگاه اول کشور عراق برای اغلب توریست ها جذابیتی نداشته باشد و تور عراق تنها به اماکن مذهبی و زیارتی برای مسلمانان خلاصه شود. اما بد نیست بدانید که این کشور و تاریخ دیرینه آن زادگاه تمدن جهان بوده است و زیبایی های آن بی شمار است. آب و هوای این منطقه خشک و به علت وزش بادهای شدید از جانب بیابان عراق و عربستان کمی آزاردهنده است؛ اما آثار تاری...

بهترین زمان تور عراق

عراق کشوری گرم و خشک است. در تابستان دمای هوا به بالتر از 40 درجه می رسد و در خیلی از روزها حتی دمای هوا 48 درجه سانتی گراد میشود. در زمستان ، دمای هوا از 21 درجه تجاوز نمی کند . شب های زمستانی عراق ، بسیار سرد است و دما تا حد انجماد آب ها نیز کاهش می یابد. به طور کلی ، بهترین زمان برای تور عراق ، زمستان و پاییز است. در این فصل ها ، دمای هوا متعادل میشود و می توان از اندک بارش فصلی این منطقه بهره مند شد.


  • جاذبه های گردشگری تور عراق بابل بابل مکانی باستانی در جنوب بغداد است. از این مکان در کتاب مقدس مسیحیان یاد شده است. بابل ، چیزی فراتر از یک تاریخ است! آرامگاه Zumurrud Khatun این آرامگاه ، در سال 1930 ساخته شده است و معماری منحصر به فردی دارد. نحوه چینش بلوک ها در این آرامگاه ، کاملا منظم است و از چینش خاصی پیروی می کند. کاخ دروازه طلایی...