اطلاعات تور عراق

جاذبه های گردشگری تور عراق


بابل
بابل مکانی باستانی در جنوب بغداد است. از این مکان در کتاب مقدس مسیحیان یاد شده است. بابل ، چیزی فراتر از یک تاریخ است!
آرامگاه Zumurrud Khatun
این آرامگاه ، در سال 1930 ساخته شده است و معماری منحصر به فردی دارد. نحوه چینش بلوک ها در این آرامگاه ، کاملا منظم است و از چینش خاصی پیروی می کند.
کاخ دروازه طلایی
این کاخ ، محل رسمی اقامت خلیفه و خانواده اش بوده است. کاخ ، دارای گنبدی با ارتفاع بیش از 40 فیت می باشد که سبز رنگ است.
برج بغداد
این برج ، عرشه ای گردان برای بازدیدکنندگان بغداد است. در برج ، رستورانی گردان وجود دارد که  که در آن غذاهای سنتی عراق سرو می شود. این برج را با نام برج  بین المللی صدام نیز می شناسند.
موصل
موصل شهری در 400 کلیومتری بغداد است که در شمال عراق واقع شده است. موصل دومین شهر مهم بعد از بغداد است. اغلب مردم در این شهر باستانی ، عرب هستند ، با این حال، یک ترکیب خوب از ملیت های مختلف در موصل ، از کردها، ترکمن ها، آشوری ها، ایزدی ها، شبک، ماندایی ها و ارمنی ها وجود دارد. کلیسای آشوریان و دانشگاه اصلی کشور در موصل قرار گرفته است و این محل ، دارای مقبره های زیادی  از پیامبران ناحوم و یونس از عهد عتیق است. معماری و تاریخ موصل ، در تمامی بناهای شهر نظیر مدارس ، دیده میشود.
زاخو
زاخو ، نزدیک به مرز عراق و ترکیه است. با شنیدن نام زاخو ، احتمالا کنیسه یا محل عبادت یهودیان را تصور می کنید. زاخو قبلا محل زندگی یهودیان بوده است ، اما با حمله به این منطقه ، کل یهودیان اخراج شدند و در حال حاضر ، کنیسه های آن ها به عنوان آثار باستانی ، باقی مانده است. زاخو علاوه براین که تعداد زیادی از ویرانه ها باستانی و کنیسه را به عنوان جاذبه تاریخی در بردارد ، محلی مناسب برای زندگی و کسب و کار در عراق است.
خرابه های هاترا
این خرابه ها ، میراث جهانی یونسکو می باشند و در حدود 290 کیلومتر با بغداد فاصله دارند. مجسمه های سنگی این بنا ، درک بهتری را از تاریخ و تمدن عراق ، به شما می دهند.
وادی السلام – آرامگاه امام علی (ع)
گورستان وادی السلام ، از مکان های پربازدید تور عراق ، به دلیل تقدسی که برای ما مسلمانان دارد ، می باشد.

اطلاعات تور عراق

 

مقالات تور عراق

  • حقایق جالب درباره عراق (قسمت اول)

    محققان ادعا می کنند که ریشه نژادی بیشتر ایرلندی به عراق و سوریه میرسد . بنای یادبود شهیدان  در بغداد در یادبود از صدها هزار سرباز عراقی که در جنگ ایران و عراق کشته شده اند ساخته شده است .این بنا به شکل تخم مرغی باز است که داخل آن شعله ای روشن است و میزبان نام ها ، اسلحه ها و لباس هایی از سربازان است . عراقی ها دو روز در سال ، سال نو را جشن م...
  • سفر به بغداد زادگاه تمدن جهان با تور عراق

     شاید در نگاه اول کشور عراق برای اغلب توریست ها جذابیتی نداشته باشد و تور عراق تنها به اماکن مذهبی و زیارتی برای مسلمانان خلاصه شود. اما بد نیست بدانید که این کشور و تاریخ دیرینه آن زادگاه تمدن جهان بوده است و زیبایی های آن بی شمار است. آب و هوای این منطقه خشک و به علت وزش بادهای شدید از جانب بیابان عراق و عربستان کمی آزاردهنده است؛ اما آثار تاری...