تور قبرس

قبرس جزیره ای در دریای مدیترانه است که در بخش جنوبی کشور ترکیه قرار گرفته است. قبرس پس از سیسیل و ساردنی،  سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است.

اگر چه قبرس یک جزیره است اما از نظر جغرافیایی و سیاسی ، کشوری اروپایی و عضو اتحادیه اروپا محسوب میشود. کل این منطقه از دیدگاه گردشگران ، به دو بخش جداگانه جنوبی و شمالی تقسیم شده است. در این بخش ، با جاذبه ها و ویژگی های بخش جنوبی قبرس آشنا خواهید شد.

قبرس شمالی ، ناحیه ی دیگر قبرس است که تحت حکومت ترکیه قرار دارد و بخش شمالی و شرقی قبرس را شامل میشود. با وجود این تقسیم بندی ، قبرس به 6 منطقه ی تجاری و اداری تقسیم شده است که هریک از آن ها ، پایتخت خود را دارند. مناطق جنوبی لارناکا، لیماسول، پافوس و، بخش جنوبی منطقه نیکوزیا، و بخش کوچکی از منطقه فاماگوستا توسط جمهوری قبرس شمالی اداره می شود. به علاوه از سال 1974 منطقه فاماگوستا ، منطقه گیرنه و منطقه نیکوزیا (از جمله یک بخش کوچک از منطقه لارناکا) ، به این قلمرو پیوستند.

برای بسیاری از مسافران، عبور از ناحیه قبرس شمالی و رسیدن به بخش های مرزی ترکیه ، مشابه سفر در طول زمان است. توریسم و صنعت گردشگری در قبرس شمالی ، نسبت به قبرس جنوبی پیشرفته تر است. با این حال برخی از مسافران ترجیح می دهند که در قبرس جنوبی فرود آیند و از جاذبه های محدود همان منطقه استفاده کنند.  تور قبرس شمالی ، در اغلب موارد مستلزم سفر به ترکیه است.

خدمات تور قبرس

جدید ترین تور قبرس

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری قبرس

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

شهرهای توریستی تور قبرس

هتل های تور قبرس

مقالات تور قبرس

  • توصیه های سفر به تور قبرس (قسمت دوم)

    در ادامه مقاله قبل به نام توصیه های سفر به تور قبرس ، قوانین نانوشته و نباید های تور قبرس شمالی را برایتان شرح دادیم در این مقاله سعی داریم به کارهایی که باید در طول سفر به تور قبرس اروپایی انجام دهید اشاره کنیم . با توجه به قیمت تور قبرس همین امروز اقدام به رزرو تور قبرس کنید  بایدهای سفر به تور قبرس: هنگام احوالپرسی دست بدهید، لبخند ب...
  • بازدید از سرزمین قلعه ها با تور قبرس شمالی

    قبرس سرزمینی پهناور است که به دو ناحیه شمالی و جنوبی تقسیم شده است. این سرزمین  منطقه ای تحت تسلط ترک ها است و در واقع جزیره ای خوش آب وهوا در حوالی دریای مدیترانه می باشد. تور قبرس شمالی در میان مسافران و گردشگران خارجی شهرت زیادی دارد و از آن جایی که دین و مذهب اغلب مردم در قبرس به فارسی زبانان شهرت دارد بنابراین می توانید ایرانی های زیادی را د...

بهترین زمان تور قبرس

با توجه به مجاورت این منطقه با دریای مدیترانه ، تابستان در تور قبرس شمالی کاملا مرطوب و پرحرارت است و برعکس ، در زمستان هوا سرد و خشک است. اواخر زمستان و اوایل بهار ، زمان خوبی برای سفر به قبرس شمالی است.

قبرس آب وهوای متنوعی دارد و در فصل های مختلف ، باید انتظار هر گونه وضعیت جوی را داشت. در صورتی که تابستان را برای سفر به این کشور انتخاب می کنید ، بهتر است که از تجهیزات ضد آفتاب استفاده کنید و در زمستان نیز ممکن است هوا بر خلاف تابستان به شدت سرد شود و نیاز باشد که لباس های گرم همراه خود ببرید. اوایل بهار ،  بهترین زمان  برای سفر به تور قبرس جنوبی است.