تور قبرس جنوبی

قبرس جزیره ای در دریای مدیترانه است که در بخش جنوبی کشور ترکیه قرار گرفته است. قبرس پس از سیسیل و ساردنی،  سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است.

اگر چه قبرس یک جزیره است اما از نظر جغرافیایی و سیاسی ، کشوری اروپایی و عضو اتحادیه اروپا محسوب میشود. کل این منطقه از دیدگاه گردشگران ، به دو بخش جداگانه جنوبی و شمالی تقسیم شده است. در این بخش ، با جاذبه ها و ویژگی های بخش جنوبی قبرس آشنا خواهید شد.


تاریخ مدرن قبرس جنوبی در تور قبرس جنوبی


قبرس در دوران مختلف، تحت درگیری و جنگ های متعددی بوده است و بار ها جکومت این کشور تعویض شده است. اما نهایتا استقلال خود را در سال 1960 ، برای اولین بار از بریتانیا به دست آورد. تقسیم قدرت میان دو کشور یونان و ترکیه که مناطق تحت سلطه خود را با نام های قبرس ترکیه ای و قبرس یونانی ، عنوان کردند ، منجر به اعطای نواحی شرق و شمالی و مجموعا در حدود 40 درصد به ترکیه شد.
در سال 1993 ، ترکیه بخش های تحت حکومت خود را با عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی ، اعلام کرد و از آن سال به بعد ، این بخش ها را ، همه ی مردم به رسمیت می شناسند.
سازمان ملل متحد میان دو بخش جنوبی و شمالی قبرس یک منطقه حائل باریک قائل شده است تا احتمال  نزاع های قومی به صفر برسد. با شکل گیری پیشرفت های روز به روز در اتحادیه اروپا ، این دو کشور کم کم به سوی اتحاد پیش خواهند رفت و در حال حاضر بخش های زیادی از این مرز از بین رفته است. با این حال هنوز هم قبرس دو منطقه شمالی و جنوبی دارد.

تور قبرس جنوبی


مهم ترین شهر های قبرس جنوبی در تور قبرس جنوبی


نیکوزیا (همچنین نیکوزیا، لفکوسیا "لفکوسیا") : پایتخت تقسیم شده در قبرس
لارناکا
لیماسول
پافوس
در اطراف این جزیره ، سایت های باستانی متعدد و مناطق گردشگری زیبایی وجود دارد. قدمت این بناهای باستانی ، از دوران نوسنگی یا  امپراطوری روم تا به حال است و تاریخی کامل را در خود جای داده است. خط ساحلی این منطقه کاملا بکر و دست نخورده است. 
نیکوزیا ، پایتخت این کشور ، از جهت تاریخی اهمیت فراوانی دارد. این شهر از دوران قدیم با دیوارهای سنگی و بلندی که هنوز هم آثار آن باقی مانده است ، حفاظت می شده است.
در خط سبز قبرس جنوبی – محلی که مرز ترکیه ای و یونانی مشخص میشود و تقریبا در مرکز نیکوزیا قرار گرفته است – رستوران ها و مراکز تفریحی زیبایی دیده میشود.
رشته کوه های ترودوس ، با ارتفاعی در حدود 1952 متر ، محل خوبی برای تنفس بهتر از میان شلوغی شهر و البته لذت بردن از چشم انداز طبیعی این منطقه است. روستاهای عجیب و غریبی نیز در دل این کوه قرار گرفته اند. از جمله روستاهایKakopetria، Platres ، Phini 
حمام Omerye در نیکوزیا ، حمامی  باستانی و دیدنی است که قدمت آن به قرن چهاردهم میلادی بازمیگردد. این بنا در قلب شهر نیکوزیا واقع شده است و محلی مناسب برای ریلکسیشن و فعالیت های آرامش بخش در طول سفر است.
کلیسای آگوستین سنت مری، مکان دیدنی دیگری است که گنبدی کوچک دارد و در سال 1571، مصطفی پاشا، این بنا را به مسجد تبدیل کرد. در آن زمان مردم اعتقاد یافتند که این مکان ، نقطه ای مقدس و روحانی است و در آن ، پیامبر عمر ، هنگام سفر به لفکوسیا در آن استراحت کرده است.

 

خدمات تور قبرس جنوبی

جدید ترین تور قبرس جنوبی

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری قبرس جنوبی

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

هتل های تور قبرس جنوبی

مقالات تور قبرس جنوبی

  • توصیه های سفر به تور قبرس (قسمت دوم)

    در ادامه مقاله قبل به نام توصیه های سفر به تور قبرس ، قوانین نانوشته و نباید های تور قبرس شمالی را برایتان شرح دادیم در این مقاله سعی داریم به کارهایی که باید در طول سفر به تور قبرس اروپایی انجام دهید اشاره کنیم . با توجه به قیمت تور قبرس همین امروز اقدام به رزرو تور قبرس کنید  بایدهای سفر به تور قبرس: هنگام احوالپرسی دست بدهید، لبخند ب...

بهترین زمان تور قبرس جنوبی

قبرس آب وهوای متنوعی دارد و در فصل های مختلف ، باید انتظار هر گونه وضعیت جوی را داشت. در صورتی که تابستان را برای سفر به این کشور انتخاب می کنید ، بهتر است که از تجهیزات ضد آفتاب استفاده کنید و در زمستان نیز ممکن است هوا بر خلاف تابستان به شدت سرد شود و نیاز باشد که لباس های گرم همراه خود ببرید. اوایل بهار ،  بهترین زمان  برای سفر به تور قبرس جنوبی است.


  • جاذبه های گردشگری تور قبرس جنوبی (در این بخش ، علاوه بر جاذبه های قبرس جنوبی ، جاذبه های دیگر سرزمین قبرس که در بخش شمالی واقع شده اند را می خوانید.) کوریون باستان این بنا ، مجموعه ای ستون ها می باشد که در حاشیه ساحل قبرس واقع شده اند.برخی این مکان را ، بنایی جادویی می دانند. کل بنا مجموعا فضای گسترده ای را اشغال کرده است. اما قلب این اثر ...