تور قبرس جنوبی

قبرس جزیره ای در دریای مدیترانه است که در بخش جنوبی کشور ترکیه قرار گرفته است. قبرس پس از سیسیل و ساردنی،  سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است.

اگر چه قبرس یک جزیره است اما از نظر جغرافیایی و سیاسی ، کشوری اروپایی و عضو اتحادیه اروپا محسوب میشود. کل این منطقه از دیدگاه گردشگران ، به دو بخش جداگانه جنوبی و شمالی تقسیم شده است. در این بخش ، با جاذبه ها و ویژگی های بخش جنوبی قبرس آشنا خواهید شد.


تاریخ مدرن قبرس جنوبی در تور قبرس جنوبی


قبرس در دوران مختلف، تحت درگیری و جنگ های متعددی بوده است و بار ها جکومت این کشور تعویض شده است. اما نهایتا استقلال خود را در سال 1960 ، برای اولین بار از بریتانیا به دست آورد. تقسیم قدرت میان دو کشور یونان و ترکیه که مناطق تحت سلطه خود را با نام های قبرس ترکیه ای و قبرس یونانی ، عنوان کردند ، منجر به اعطای نواحی شرق و شمالی و مجموعا در حدود 40 درصد به ترکیه شد.
در سال 1993 ، ترکیه بخش های تحت حکومت خود را با عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی ، اعلام کرد و از آن سال به بعد ، این بخش ها را ، همه ی مردم به رسمیت می شناسند.
سازمان ملل متحد میان دو بخش جنوبی و شمالی قبرس یک منطقه حائل باریک قائل شده است تا احتمال  نزاع های قومی به صفر برسد. با شکل گیری پیشرفت های روز به روز در اتحادیه اروپا ، این دو کشور کم کم به سوی اتحاد پیش خواهند رفت و در حال حاضر بخش های زیادی از این مرز از بین رفته است. با این حال هنوز هم قبرس دو منطقه شمالی و جنوبی دارد.

تور قبرس جنوبی


مهم ترین شهر های قبرس جنوبی در تور قبرس جنوبی


نیکوزیا (همچنین نیکوزیا، لفکوسیا "لفکوسیا") : پایتخت تقسیم شده در قبرس
لارناکا
لیماسول
پافوس
در اطراف این جزیره ، سایت های باستانی متعدد و مناطق گردشگری زیبایی وجود دارد. قدمت این بناهای باستانی ، از دوران نوسنگی یا  امپراطوری روم تا به حال است و تاریخی کامل را در خود جای داده است. خط ساحلی این منطقه کاملا بکر و دست نخورده است. 
نیکوزیا ، پایتخت این کشور ، از جهت تاریخی اهمیت فراوانی دارد. این شهر از دوران قدیم با دیوارهای سنگی و بلندی که هنوز هم آثار آن باقی مانده است ، حفاظت می شده است.
در خط سبز قبرس جنوبی – محلی که مرز ترکیه ای و یونانی مشخص میشود و تقریبا در مرکز نیکوزیا قرار گرفته است – رستوران ها و مراکز تفریحی زیبایی دیده میشود.
رشته کوه های ترودوس ، با ارتفاعی در حدود 1952 متر ، محل خوبی برای تنفس بهتر از میان شلوغی شهر و البته لذت بردن از چشم انداز طبیعی این منطقه است. روستاهای عجیب و غریبی نیز در دل این کوه قرار گرفته اند. از جمله روستاهایKakopetria، Platres ، Phini 
حمام Omerye در نیکوزیا ، حمامی  باستانی و دیدنی است که قدمت آن به قرن چهاردهم میلادی بازمیگردد. این بنا در قلب شهر نیکوزیا واقع شده است و محلی مناسب برای ریلکسیشن و فعالیت های آرامش بخش در طول سفر است.
کلیسای آگوستین سنت مری، مکان دیدنی دیگری است که گنبدی کوچک دارد و در سال 1571، مصطفی پاشا، این بنا را به مسجد تبدیل کرد. در آن زمان مردم اعتقاد یافتند که این مکان ، نقطه ای مقدس و روحانی است و در آن ، پیامبر عمر ، هنگام سفر به لفکوسیا در آن استراحت کرده است.

 

خدمات تور قبرس جنوبی

جدید ترین تور قبرس جنوبی

تور لحظه آخری قبرس جنوبی

هتل های تور قبرس جنوبی

مقالات تور قبرس جنوبی

  • توصیه های سفر به تور قبرس (قسمت دوم)

    در ادامه مقاله قبل به نام توصیه های سفر به تور قبرس ، قوانین نانوشته و نباید های تور قبرس شمالی را برایتان شرح دادیم در این مقاله سعی داریم به کارهایی که باید در طول سفر به تور قبرس اروپایی انجام دهید اشاره کنیم . با توجه به قیمت تور قبرس همین امروز اقدام به رزرو تور قبرس کنید  بایدهای سفر به تور قبرس: هنگام احوالپرسی دست بدهید، لبخند ب...

بهترین زمان تور قبرس جنوبی

قبرس آب وهوای متنوعی دارد و در فصل های مختلف ، باید انتظار هر گونه وضعیت جوی را داشت. در صورتی که تابستان را برای سفر به این کشور انتخاب می کنید ، بهتر است که از تجهیزات ضد آفتاب استفاده کنید و در زمستان نیز ممکن است هوا بر خلاف تابستان به شدت سرد شود و نیاز باشد که لباس های گرم همراه خود ببرید. اوایل بهار ،  بهترین زمان  برای سفر به تور قبرس جنوبی است.


  • جاذبه های گردشگری تور قبرس جنوبی (در این بخش ، علاوه بر جاذبه های قبرس جنوبی ، جاذبه های دیگر سرزمین قبرس که در بخش شمالی واقع شده اند را می خوانید.) کوریون باستان این بنا ، مجموعه ای ستون ها می باشد که در حاشیه ساحل قبرس واقع شده اند.برخی این مکان را ، بنایی جادویی می دانند. کل بنا مجموعا فضای گسترده ای را اشغال کرده است. اما قلب این اثر ...