اطلاعات تور قبرس شمالی

جاذبه های گردشگری تور قبرس شمالی


(در این بخش ، علاوه بر جاذبه های قبرس شمالی ، جاذبه های دیگر سرزمین قبرس که در بخش جنوبی واقع شده اند را می خوانید.)
کلیسای Anthipanitis
این کلیسا بخشی از صومعه ای تاریخی در قبرس است و به سبب معماری خاص خود مشهور شده است. گنبد این بنا با وجود یک ستون دایره ای شکل همواره پشتیبانی میشود و یک مثال خوب از سنگ تراشی گوتیک است. نقاشی های دیواری این کلیسا به قرن پانزدهم برمیگردد و تصاویری از گابریل، سنت آنتونی ، صحنه تعمید و....در آن ها مشاهده میشود. در نقاشی های روی سقف ، تاج و تخت  بیشتر دیده میشود و حضرت مسیح ، به همراه دوازده رسول نیز در این میان به تصویر کشیده شده است.
صومعه بلاپایس
این صومعه ، در محوطه ای کوچک و به همراه فضای سبزی دل پذیر ، در قبرس شمالی واقع شده است.این صومعه مجموعه ای ایوان های کوچک است و به سبب استقرار آن در روستای بلاپایس این نام را برای این صومعه انتخاب کرده اند. همه ساله جشنواره های مختلفی در این مکان برگزار میشود و بازدیدکنندگان زیادی از سراسر جهان برای دیدن از این مکان ، به صومعه ی بلاپایس سفر می کنند.
قلعه بوفاونتو
این قلعه در زمان های قدیم ، به عنوان خط دفاعی قبرس و در برابر حملات عرب ها ساخته شد. بنا در ارتفاع 940 متری از دریا قرار گرفته است و با استفاده از کوه های Besparmak و جاده ی اطراف ، در دسترس است.
Karmi Necropolis
در حفاری های باستانی و نزدیک به روستای کارمی مقبره ای به شکل  اتاقکی زیبا که قدمت آن به عهد برنز بازمیگردد وجود دارد. تمثال انسان در راهروهای ورودی این مقبره قدیمی ترین تمثالی است که تا به حال از انسان ها کشف شده است. برخی از این تمثال ها ، الهه باروری هستند و بنابراین مقدس برشمرده میشوند.
مسجد لاله مصطفی پاشا
این بنا ، یکی از ساختار های گوتیک در منطقه مدیترانه است که در سال 1298 ساخته شده است. معماری جبهه غربی این  ساختمان الهام گرفته از  معماری کلیسای جامع ریمز می باشد.با توجه به این که قبلا این مکان یک کلیسا بوده است ، چهره های حیوانات  به وفور در این بنا دیده میشود.
قلعه کلوسی
این قلعه کوچک است ، اما بررسی باستان شناسان ، اهمیت این بنا را طی جنگ های صلیبی برای اروپاییان مشخص می کند. این بنا برای  اولین بار توسط شوالیه های سنت جان ساخته شد.
کیپ گرکو
این غار در سواحل جنوبی قبرس واقع شده است و منطقه ای فوق العاده آرام است. این غار، در پارک ملی و ساحلی قبرس شمالی است و گنجینه ی ارکیده وحشی و بومی قبرس را در بردارد. دریا در این نواحی لاجوردی است و در مجموع مهم ترین بخش در نقطه شرقی قبرس شمالی محسوب میشود.
دهکده ترودوس
این دهکده در جنوب شرقی قبرس واقع شده است و ساختاری کاملا سنتی دارد. نقاشی های دیواری قرون وسطی در کلیساهای این روستا دیده میشود و جز میراث جهانی یونسکو می باشند.
خانه دیونیسوس
این سایت ، بنایی تاریخی است که در حال حاضر تنها خرابه هایی از آن باقی مانده است. کفپوش های دیدنی و زیبای این منطقه که در حال حاضر برای طراحان الهام بخش است ، با گذشت چندین قرن ، هنوز هم سالم است و ویژگی های خود را حفظ کرده است. 

اطلاعات تور قبرس شمالی

مقالات تور قبرس شمالی

  • توصیه های سفر به تور قبرس (قسمت دوم)

    در ادامه مقاله قبل به نام توصیه های سفر به تور قبرس ، قوانین نانوشته و نباید های تور قبرس شمالی را برایتان شرح دادیم در این مقاله سعی داریم به کارهایی که باید در طول سفر به تور قبرس اروپایی انجام دهید اشاره کنیم . با توجه به قیمت تور قبرس همین امروز اقدام به رزرو تور قبرس کنید  بایدهای سفر به تور قبرس: هنگام احوالپرسی دست بدهید، لبخند ب...
  • بازدید از سرزمین قلعه ها با تور قبرس شمالی

    قبرس سرزمینی پهناور است که به دو ناحیه شمالی و جنوبی تقسیم شده است. این سرزمین  منطقه ای تحت تسلط ترک ها است و در واقع جزیره ای خوش آب وهوا در حوالی دریای مدیترانه می باشد. تور قبرس شمالی در میان مسافران و گردشگران خارجی شهرت زیادی دارد و از آن جایی که دین و مذهب اغلب مردم در قبرس به فارسی زبانان شهرت دارد بنابراین می توانید ایرانی های زیادی را د...