تور کوالالامپور

کوالالامپور ، شهری بزرگ دارای مناطق گسترده ای برای گشت و گذار و شب زنده داری است. کوالالامپور که به اختصار KL توسط مردم محلی خوانده میشود ،  پایتخت فدرال و بزرگترین شهر در مالزی است. کوالالامپور به معنای محل تلاقی رودخانه گل آلود می باشد و از یک روستای کوچک چینی به وجود آمده است و هم اکنون کلان شهری با جمعیتی بالغ بر 6.5 میلیون نفر است. ارزان ترین هتل های پنج ستاره جهان ، مراکز خرید بزرگ و مناسب  و شگفتی های بی نظیر طبیعی در این شهر دیده میشود. کوالالامپور ، شهری پر ازدحام و البته تا حدودی آلوده است که  شامل مرکز شهر و ناحیه های اطراف است. 

این شهر از بخش های مختلف تشکیل شده است:
مرکز قدیمی شهر : این بخش هسته ی سنتی کوالالامپور است. میدان مردکا، ساختمان سلطان عبدالصمد ساختمان و باشگاه  سلانگور در این منطقه قرار گرفته است. همچنین این منطقه مرکز قدیمی و تجاری چینی ها بوده است و در حال حاضر به آن ، محله ی چینی ها گفته می شود.
مثلث طلایی : این بخش ، محل کسب و کار مرکزی است و در شمال شرقی مرکز قدیمی شهر واقع شده است. این بخش ، محلی است که می توانید برج های دوقلو پتروناس را مشاهده کنید.
تانکو عبدالرحمن : این منطقه ، بخش سنتی و قدیمی شهر است و رشد آهسته ای داشته است.
Brickfields:  این بخش ، در قسمت جنوبی مرکز شهر واقع شده است. این بخش ، منطقه ای هندی در کوالالامپور است. خط اصلی راه آهن کوالالامپور در این منطقه است.

تر کوالالامپور


حومه جنوبی :  مجتمع استادیوم ملی و ورزش بومی  بوکیت جلیل و پوتراجایا کوالالامپور در اینجا واقع شده است. به طور کلی این شهر مرکز جاذبه های گردشگری مالزی است. ساختمان های قدیمی و استعماری بریتانیا در مرکز این شهر قرار گرفته است و معماری جالب توجهی دارد. دبیرخانه سابق استعماری  که در حال حاضر ساختمان سلطان عبدالصمد خوانده میشود در میدان مردکا و ایستگاه راه آهن کوالالامپور واقع شده است. در نزدیکی میدان مردکا مسجد جامع  جامک قرار گرفته است. در مسجد ملی نگارا نیز همه ساله استقلال مالزی را جشن میگیرند. 
کوالالامپور در اغلب روز های سال گرم است و البته ازدحام این شهر نیز گاهی آزاردهنده است. گرمای شهر سبب شده است که در تک تک مراکز خرید و تفریحاتی ، وسایل خنک کننده تهیه شود. خوردن در تور کوالالامپور امری مهم هم برای مردم و هم برای گردشگران است. در این شهر رستوران های بزرگی وجود دارد که غذاهای خاص و محلی این شهر را سرو می کنند. سایر فعالیت های نظیر ورزش های گلف ، صخره نوردی و کوه نوردی در این شهر متداول است. 
غارهای باتو ، در حومه ی شمالی وجود دارد که دیدنی هستند. هنر نیز در این شهر گسترش زیادی داشته است. تئاتر ملی، مرکز هنر های نمایشی، ارکستر فیلارمونیک در برج های دوقلو و اکتورز استودیو در لوط ، بخشی از مراکز فرهنگی و هنری این شهر هستند.
موزه های این شهر ، الهام گرفته از فرهنگ و هنر اسلامی هستند. تاریخ شکل گیری  بانک های این شهر، به خصوص بانک ملی ، در موزه های اصلی شهر به نمایش گذاشته شده است. تور کوالالامپور پارک های ملی و بین المللی زیادی نیز دارد. مهم ترین پارک این شهر ، پارک سان وی است که در همسایگی شهر Subang Jaya می باشد. 

 

خدمات تور کوالالامپور

جدید ترین تور کوالالامپور

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری کوالالامپور

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

هتل های تور کوالالامپور

مقالات تور کوالالامپور

  • آب و هوای مالزی

    مالزی آب وهوای گرم و مرطوب دارد و به جهت تعادلی که در این هوا دیده میشود تور مالزی به تور کلاسیک نیز شهرت دارد! دمای هوا در محدوده دریا در تور مالزی حدود 25 تا 32 درجه متغیر است و در مناطق مرتفع تر این دما کاهش پیدا می کند و خنک تر میشود. در ارتفاعات کشور مالزی و شهرهای کوهستانی دما معتدل و حدود 15 تا 23 درجه سانتی گراد می باشد. سمت سواحل در تور...

بهترین زمان تور کوالالامپور

کوالالامپور عمدتا هوای گرمی دارد. با این حال درفصل پاییز ، بارش های شدیدی در منطقه رخ می دهد .لذا بهترین زمان برای تور کوالالامپور ، نوامبر تا فوریه در ساحل غربی مالزی است.


  • جاذبه های گردشگری تور کوالالامپور ایستگاه راه آهن کوالالامپور این ایستگاه ساختمان نمادین و استعماری دارد که  نشانی از نفوذ دولت های غربی و شرقی است. تا سال 2001 ، بسیاری از نقل و انتقالات، از این ایستگاه به سمت  بخش های دیگری نظیر سنگاپور انجام میشد اما پس از آن، ایستگاه های مدرن تر جایگزین شدند. معبد تین هو این معبد از بزرگترین معابد چین...