اطلاعات تور کوالالامپور

جاذبه های گردشگری تور کوالالامپور


ایستگاه راه آهن کوالالامپور
این ایستگاه ساختمان نمادین و استعماری دارد که  نشانی از نفوذ دولت های غربی و شرقی است. تا سال 2001 ، بسیاری از نقل و انتقالات، از این ایستگاه به سمت  بخش های دیگری نظیر سنگاپور انجام میشد اما پس از آن، ایستگاه های مدرن تر جایگزین شدند.
معبد تین هو
این معبد از بزرگترین معابد چینی در جنوب شرق آسیا است و نمونه ای خیره کننده از معماری چینی هاست. کل معبد با کاشی های نارنجی پوشیده شده است و  به عنوان محل استقرار خدایان دریا شناخته میشود. همه روزه مراسم عروسی در این معبد برگزار میشود.
موزه هنر های اسلامی مالزی
بزرگترین موزه در آسیا که به نمایش هنر اسلامی به مخاطبان اختصاص داده شده است، موزه هنر های اسلامی مالزی است. بیش از 7 هزار شئ در این موزه قرار گرفته است و  آثار مکشوفه از شرق میانه و مالزی  در 13 گالری جمع آوری شده است.
برج منارا
این برج با 335 متر ارتفاع ، برجی ارتباطی است. این برج علاوه بر رستوران گردان و جاذبه های تفریحی که در داخل خود برج  وجود دارد، منظره ای پانوراما از کل منطقه را به بازدید کنندگان عرضه می کند. 
پارک پرندگان
این سایت گردشگری، در حدود 3000 پرنده از 200 گونه را در بر دارد. کل پارک به  4 بخش تقسیم شده است : 3 منطقه از این 4 بخش ، منطقه پرواز آ زاد  هستند و پرندگان در هر مکانی پرواز می کنند.
میدان مردکا
میدان مردکا ، قلب کوالالامپور است. برخی آن را به نام میدان استقلال نیز میشناسند. این میدان توسط موزه ملی و باشگاه سلانگور احاطه شده است .
غارهای باتو
این غارها ، برای هندو های ساکن مالزی ، بسیار مقدس هستند. همه ساله در این منطقه جشن تایپوسام برگزار میشود و در آن هندو های کوزه بر سر به سمت غار میروند و در حین حرکت طلب بخشش می کنند. هندوها معتقدند که اگر 272 گام بردارند در این مکان مورد بخشش پروردگار قرار میگیرند.

اطلاعات تور کوالالامپور


 

مقالات تور کوالالامپور

  • آب و هوای مالزی

    مالزی آب وهوای گرم و مرطوب دارد و به جهت تعادلی که در این هوا دیده میشود تور مالزی به تور کلاسیک نیز شهرت دارد! دمای هوا در محدوده دریا در تور مالزی حدود 25 تا 32 درجه متغیر است و در مناطق مرتفع تر این دما کاهش پیدا می کند و خنک تر میشود. در ارتفاعات کشور مالزی و شهرهای کوهستانی دما معتدل و حدود 15 تا 23 درجه سانتی گراد می باشد. سمت سواحل در تور...