تور هند

درباره تور هند

غالبا در مورد هند در تور هند گفته می شود که آنجا یک کشور نیست، یک قاره است که از قله های یخ زده ی هیمالیا تا بخش های سبز گرمسیری کرالا امتداد یافته است. مرزهای گسترده ی هندوستان، طیف بی نظیری از مناظر، فرهنگ و مردم را در بر می گیرد.
چنانچه در خیابان های هر یک از شهرهای هندوستان قدم بزنید، دوش به دوش نمایندگان چندین دین بزرگ دنیا، بسیاری از  طبقات و کاست ها، افراد ملحد، سفید پوست، پنجابی های عمامه به سر، و سیاه پوستان تامیلی خواهید شد.
همچنین مراسم مذهبی معابد را که از زمان فراعنه ی مصر برگزار می شده است، خواهید دید. مساجد دارای گنبد گرد  قرن ها پیش از اینکه حتا رویای تاج محل و انتشار پژواک سلطه ی انگلستان، تقریبا در هر گوشه و کناری، شکل گیرد، ساخته می شد. با توجه به سرعت تغییرات از زمان استقلال 1947، این بخش وسیع از گذشته ی هندوستان که امروزه قابل تشخیص است، شگفت آور است.
چنین اتفاقی، به واسطه ی اصلاحات بازار آزاد در اوایل دهه ی 1990، ایجاد شده است. انقلاب اقتصادی که توسط راجیو گاندی آغاز شد، هندوستان را با کالاهای مصرفی جدید، تکنولوژی نوین و روش زندگی جدید توسعه داد. (مسخ کرد)
امروزه، مکانی که بودا در آن می زیست و به تعلیم می پرداخت، و مکان برگزاری جشن های مذهبی وی، که به قدمت رودخانه هایی اند که وجود آن ها را تایید کرده اند،  دومین تولید کننده ی بزرگ نرم افزارهای کامپیوتری در جهان، همراه با ماهواره های شخصی و سلاح های هسته ای خود است.
گرچه، حضور در حتا دور افتاده ترین روستاهای تجاری در زمینه ی کافی نت ها، تلفن های هوشمند، و ماشین های تاتا نانو، مشکلاتی را که هند را خیلی قبل تر از اینکه تبدیل به بزرگترین جمهوری سکولار شود، به خود آلوده کرده بود، کاهش داد. فقر، به شکل واقعیتی تلخ و ناگوار در زندگی تقریبا 40 درصد بومیان هند باقی مانده است. هیچ کشور دیگری روی زمین، خانه ها و سکونتگاه هایی به کثیفی سکونتگاه های دهلی، بمبئی و کلکته ندارد. و همچنین هیچ جای دیگری در قیاس با این سه جا، کودکان دچار سوء تغذیه، زنان بی سواد،و خانه های فاقد دسترسی به آب پاک و دفع زباله، ندارند.  

درباره تور هند


بسیاری از بازدید کنندگانی که برای بار اول به هند می آیند، خود را از تماشای سابقه ی چنین نابرابری های آشکاری، ناتوان می یابند. بقیه، در انتظار دیدن یک سرزمین عجیب مرتاضانه ی  بی انتها، به هندوستان می آیند و از اینکه با یکی از مادی گراترین جوامع در این سیاره مواجه می گردند، شگفت زده می شوند.
در ابتدا، بیشتر آنان، همچنان به واسطه ی آنچه که امکان دیدن ش وجود دارد، یعنی یک قاره ی مبهم و گیج کننده، خود را وحشت زده می یابند. ، اما به خاطر همه ی این پارادوکس های زیاد و سرسختانه، هند مقصدی کاملا جذاب و مطلوب باقی مانده است. پیچیده و فرسوده، زنگار قابل تشخیص آن، - جریان زندگی در بازارهای شلوغ آن، موسیقی آن در همه جا، مخلوط زننده ای از دود دیزل، ادویه جات برای پخت و پز، گرد و غبار و دود حاصل از سوختن کود- طلسمی ایجاد می کند که کمتر کسی می تواند از لحظه ای که در هندوستان از هواپیما پا به زمین گذاشت به بعد را فراموش می کند.
چه آن را دوست داشته باشید چه از آن متنفر باشید، و اغلب مسافرین بین این دو سر طیف قرار دارند راه را برایتان باز می گذارد تا دنیا را ببینید.

 

خدمات تور هند

جدید ترین تور هند

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری هند

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

شهرهای توریستی تور هند

هتل های تور هند

مقالات تور هند

 • توصیه های سفر به تور هند (قسمت دوم)

  اگر قصد سفر به تور هند دازید اطلاعات ادامه مطلب بسیار برایتان مفید خواهد بود زیرا اگرچه مردم تور هند بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند و به خارجی ها بسیار توجه میکنند با این حال قوانین و سنتهای خاص خودشان را دارند که باید آنها را رعایت کنید . توصیه های مفید جهت سفر به تور هند : نبایدهای تور هند: دست خود را برای دست دادن با یک جنس م...
 • توصیه های سفر به تور هند

  با توجه به فاصله ایران از هند و قیمت تور هند ، تور هند میتواند برای هر مسافری سفری تکرار نشدینی و خاطره انگیز باشد البته اگر کمی با آداب و رسوم و قوانین نانوشته این کشور آشنا باشد .  هند هم مانند همه کشور ها و فرهنگ ها دارای تابو ها یا به عبارتی قوانینی نانوشته است که اگرچه ممکن است برای شما بسیار معمولی به نظر بیاید ممکن است انجام آن در هندوستا...
 • ۴۹ نکته مفید در اولین سفرتان به هند (بخش اول)

  زمانی که برای اولین بار به تور هند سفر کردم یک مسافر بی تجربه بودم: و درست مانند همه افرادی که برای اولین بار به این کشور سفر می کنند، بسیار تحت تاثیر زیبایی ها و همچنین فقر این کشور قرار گرفتم. بار دومی که به تور هند سفر کردم انتظار داشتم که با آوارگی ها و فقر تور هند آشنایی بیشتری داشته باشم ولی حقیقت این بود که این بار هم درست به اندازه بار قبل ...
 • جاذبه های گردشگری هند (بخش سوم)

  تور هند بدون شک از شگفت انگیز ترین سفرهای خارجی خواهد بود که خاطره بازدید از بخش های مختلف آن تا مدت ها در ذهن توریست ها می ماند. در اینجا قصد داریم در ادامه مقاله جاذبه های گردشگری تور هند (بخش دوم) به معرفی مکان های دیدنی و زیبا هندوستان بپردازیم . تور هند تجربه ای متفاوت  هند نیز مشابه با برخی از کشورها فرهنگ سنتی و غربی را به صورت همزمان ...
 • جاذبه های گردشگری تور هند (بخش دوم)

  ساختار و معماری بنا در هند منحصر به فرد است. در واقع می توان گفت که با دیدن بنا ها در هند می توان به فرهنگ و شیوه معماری سنتی آن پی برد. تور هند تور تجربه های متفاوت است. بخشی از هند در اوج سرسبزی تعجب هر گردشگر در تور را برمی انگیزد و بخش دیگری از هند با بیابان های وسیع و خشکی احاطه شده است.  با قسمت دیگری از جاذبه های گردشگری هند در ادامه آشنا...

بهترین زمان تور هند

آب و هوای هند به شدت متنوع است، بعضی چیزها هست که شما باید آنها را هنگامی که مشغول فکر کردن در مورد بهترین زمان سفرتان به تور هند هستید، در نظر بگیرید. با نفوذترین ویژگی آب و هوای این شبه قاره، فصل مرطوب یا موسمی آن است. که در پایان ماه مه، در ساحل کرالا ، این وضعیت از بین می رود. و از دو ماه و نیم بعد در شمال شرقی این کشور، مجددا وضع به حالت سابق بر می گردد. در حالیکه این وضعیت با بارندگی طولانی مدت و منظم و پراکندگی آفتاب گرم و رطوبت زیاد، به طول می انجامد.

در اوج این موسم ها، خصوصا در مناطق جنگلی شمال غربی و دلتای پست سرزمین بنگال سیل می تواند به شدت ارتباطات را تخریب نماید و تخریب وسیعی را ایجاد کند. ریزش کوه در دامنه ی هیمالیا، رایج است و ممکن است سیستم های کامل دره را برای چند هفته قطع کند.
در سپتامبر، این موسم، به میزان زیادی از شمال دور می شود اما مجددا چند ماه بعد قبل از اینکه ابرها از سمت جنوب دور، کاملا ناپدید شوند، باز می گردد. ساحل شرقی آندرا پرادش و تامیل نادو، و جنوب کرالا، بین اکتبر و دسامبر، زمانیکه «موسم شمال غربی» یا «موسم بازگشته»، از سمت بای در بنگلادش باز می گردد، مجددا خیس می شوند. حال آنکه در دسامبر، بیشتر قسمت های این شبه قاره، دارای آسمان صاف و دمای نسبتا سرد هستند.

بهترین زمان تور هند


در میانه زمستان، بیشترین تضاد  بین آب و هوای شمال و جنوب هندوستان مشخص است. به عنوان مثال درحالیکه دهلی، ممکن است توسط بادهای سردی که از برفهای هیمالیا می وزند، طاقت فرسا شود، دشت تامیل و ساحل کرالا، بیش از 1000 کیلومتری جنوب، هنوز تحت آفتاب خشن موسمی گرما را تحمل می کنند. چنانچه آهنگ بهار می رسد، مرکز این شبه قاره مجددا شروع به گرم شدن می کند، و در اواخر مارس، دما سنج ها، 33 درجه را در بیشتر مناطق جلگه ی جانگتیک و فلات دکان نشان می دهند. اوج دما در ماه مه و اواخر جولای است، زمانیکه هر کسی می تواند به سوی ایستگاه های موجود در تپه ها، برود. بالای این مکان گرم شبه قاره ای ، هوای گرمی که  از جنوب غربی می آید، در اواخر جولای، حمله ی موسمی ای را ایجاد می کنند و فراغت را برای میلیون ها هندی گرما زده، به ارمغان می آورد.
بنابراین، بهترین زمان برای بازدید از بیشتر قسمت های تور هندوستان ، در فاصله ی فصل خنک و خشک، بین نوامبر و مارس  است.  در این زمان، دهلی، آگرا، وراناسی، راجاستان، و مدهیا پرداش، فوق العاده هستند. و دما در گوآ و هند مرکزی مناسب است. دمای جنوب هندوستان، هرگز از شدت ش کم نمی شود، اما در مه و جولای طاقت فرسا می شود. بنابراین، طوری برنامه تان را بگذارید که بین ژانویه و مارس در تامیل نادو و کرالا باشید. از این زمان به بعد، هیمالایا، بهتر و قابل تحمل تر می شود و فرصت کوه نوردی در آگوست و سپتامبر به اوج خودش می رسد، در حالیکه سایر قسمت های این شبه قاره، توسط باران خیس شده اند.  


 • در تور هند کجا برویم؟ بهترین برنامه های سفر در تور هند، ساده ترین آنها است. این ممکن نیست که همه چیز را در یک سفر تنها ببینید حتا اگر یک سال تلاش کنید. به مراتب بهتر است که روی یک یا دو منظقه ی خاص تمرکز کنید و مهمتر از همه اینکه انعطاف پذیر باشید. گرچه این نیاز به تغییر عمدی روش سرمایه گذاری دور از مراکز شهری دارد، مناطق روستایی لذت خاص خود...