اطلاعات تور هند

در تور هند کجا برویم؟


بهترین برنامه های سفر در تور هند، ساده ترین آنها است. این ممکن نیست که همه چیز را در یک سفر تنها ببینید حتا اگر یک سال تلاش کنید. به مراتب بهتر است که روی یک یا دو منظقه ی خاص تمرکز کنید و مهمتر از همه اینکه انعطاف پذیر باشید. گرچه این نیاز به تغییر عمدی روش سرمایه گذاری دور از مراکز شهری دارد، مناطق روستایی لذت خاص خود را دارند. در واقع در حالیکه شهرهای هندوستان، مسلما لذت بخش و شادی آفرین هستند، ممکن است پیش آید که برای چندین ماه در سراسر این شبه قاره سفر کنید اما در یکی از آنها پا بگذارید. و این قطعا کمتر استرس زا است.
بیشترین مکان های مسافر خیز در این کشور، شامل آثار تاریخی دیدنی و جذاب، همراه با جلگه ها، مناظر طبیعی حاصلخیزی می شود که برای بسیاری از مردم شبیه هندوستان اولیه است که اصطلاحا مثلث طلایی در شمال نامیده می شود: خود دهلی، پایتخت استعماری: آگرا، جایی که تاج محل در آن قرار دارد و شهر صورتی جیپور در راجستان.
راجستان به احتمال زیاد تنها دولت معروف در میان مسافرین است که به خاطر مناظر کویری آن، قلعه ی قرون وسطایی و با ابهتش و قصرهای جایسالمر، جودهپور و باندی، و لباس های سنتی رنگارنگ ش معروف شده است.
شرق هندوستان، رودخانه ی گنگ، از بین برخی از مناطق شلوغ و پرجمعیت، پیچ می خورد و به سوی شهر فوق العاده مقدس هندوها یعنی واراناسی (که به بنارس معروف است)، حرکت کند. اینجا، مکانی است که مناسک روزانه ی مرگ و زندگی در اطراف اسکله (مکان حمام) به طور متمرکز اجرا می شوند. این مناسک، در نگاهی اجمالی دنباله ی سنتهای معروف هندوستان باستان اند. به علاوه، بهترین شهر، در شرق، کلکته است که تا اواخر قرن اخیر در دوره سلطه ی انگلستان، پایتخت بود و حالا یک کلانشهر پر رونقی شده است که بیشترین فشار مشکلات معاصر هندوستان را تحمل می کند.
عموم مسافرین، مسیر رود گنگ را دنبال می کنند تا به نپال برسند، شاید به طور ناآگاهانه، کوه های هیمالیا، و مناظر کوهستانی که کوه پیمایی زیادی را پیشنهاد می کنند در این محدوده با هم به رقابت می پردازند.
با سفر در کشمیر، که به پایتخت، سرینگر و دره مرکزی محدود شده است، هیماچال پرادش، - جاییکه در آن دارامسالا، منزلگاه جوامع ی تبتی است که دالایی لاما را نیز در بر می گیرد و استان دور افتاده ی لاداخ با چشم انداز مرموز مهتابی اش و صومعه های پیچ و تاب خورده اش، هدف اصلی در مسافرت های کوهستانی شده است.
تورفتگی اوتاراخاند، مرز نپال، که در آن منابع یحچالی رود مقدس گنگ برای هزاران سال مسافرین را به خود جذب می کرده است، برخی از بلندترین قله های آسیا را دارا است اما کمتر بازدید می شود. در جهت مخالف این زنجیره، سیکیم، شمال بنگلادش، یکی دیگر از مقاصد کوهپیمایی کم بازدید است.چشم انداز جذب کننده و فرهنگ بودایی آن، مشابه با همسایه ی بوتانی است. شمال شرقی ایالات هیل، از زمین با گردنی بلند و باریک به شرق هند متصل شده است، مناظر متنوع و قابل توجهی را به نمایش می گذارد و به طور غیر قابل باوری، پنجاه درصد از تنوع زیستی هندوستان را دارد.

اطلاعات تور هند


در مسیر کلکته به سمت جنوب، در امتداد ساحل، به احتمال زیاد نخستین توقف تان در کوناراک در اودیشا، جایگاه معبد معروف خورشید، خواهد بود. هرمی حکاکی شده و غول پیکر از جنس سنگ، که تا ابتدای قرن 20 م که مجددا کشف شد، در زیر شن و ماسه مدفون شده بود.
توقف بعدی تان در تامیل نادو، در جنوب است، که سنت معماری با شکوه خود را حفظ کرده است. همراه با دروازه های gopura ی بلند، که در شهرهای با معابدگسترده و مجتمع هایی که با تمرکز بر زندگی روزمره ساخته شده اند.
درمیان همه ی اینها، مادورای، که در جنوب قرار دارد، خیره کننده ترین است که شما می توانید ماه ها بین مکان های مقدس جلگه ی کاوری و تپه های معطر نیلگیری که با بهارخواب های چای،- که مشخصه ی مناظر جنوب هند هستند، پوشیده شده است سرگردان باشید.
کرالا، نزدیک راس جنوبی این شبه قاره در ساحل غربی، همراه با مرداب های سرسبز و بارور آن، همراه با صنایع دستی چوبی ساده اش در تمامی اشکال و سایزها، و شهرها و روستاهای قرمز سقف دار، که در زیر سایبانی از درختان نخل مستتر شده اند،  از گرمسیری ترین و آرام ترین مناطق هندوستان است.
بیشتر این ساحل، گوآ ، مستعمره سابق پرتغال است که 100 کیلو متر خط ساحلی دارد و با ساحل، حاشیه ایجاد کرده است تا با هر سلیقه و بودجه ای جور در آید.چه آن دسته از گردشگران که تنها با یک کوله پشتی به سفر می روند و چه آنان که با تشریفات و به شکل اعیانی به مسافرت آمده اند. آنهاییکه روستاهایشان را از طریق کلیساهای سفیدکاری شده ی مسیحیت به دست آوردند که ممکن است از مصر به اینجا مهاجرت کرده بوده باشند.
در شمال این مکان، بمبئی، موجودی بی خاصیت و بی حاصل وجود دارد که علت عمده ی رفتن به سوی کلان شهر ها در سراسر جهان است. این موجود، که در مرکز معروف و توانا در زمینه ی هنر فیلم این کشور، است، بعد از چند روز خوگیری با آن، انرژی غیر قابل انکاری را در فرد ایجاد می کند که می تواند اعتیاد آور باشد  پس از بمبئی، ایالت گجرات قرار دارد که به خاطر فرهنگ خاص و صنایع دستی نابارور منطقه ی «کاچ» معروف شده است.
در یک سفر طولانی، هر چند هفته یکبار، این، به معنای توقف و استراحت خواهد بود. برخی مکان ها، وظیفه شان را برای نسل ها انجام داده اند. مثل تفریحگاه های هیمالایایی مانالی. منطقه ی تولید کننده ی حشیش در هند و بسیاری از ایستگاه ها در تپه های مستعمره ی سابق که این کشور را نشانه دار کرده است. از اوهگاماندالام (اواوتی)، در جنوب دور گرفته، تا مکان عقب نشینی اولیه انگلیسی شیملا، شخصیت نامیرا در نوشته های رودیارد کیپلینگ.  
مکان دیگر، ترکیب شن و ماسه و دریا، و یک پس زمینه زیبا ی روستایی و مذهبی،  مثل ورکالا در کرلا ، گوکارنا در کارناتاکا و سواحل دور افتاده ی گوا، غالبا کافی اند تا حتا خشک ترین و منظم ترین برنامه ی سفر را کنار بگذاریم.    

 

مقالات تور هند

 • توصیه های سفر به تور هند (قسمت دوم)

  اگر قصد سفر به تور هند دازید اطلاعات ادامه مطلب بسیار برایتان مفید خواهد بود زیرا اگرچه مردم تور هند بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند و به خارجی ها بسیار توجه میکنند با این حال قوانین و سنتهای خاص خودشان را دارند که باید آنها را رعایت کنید . توصیه های مفید جهت سفر به تور هند : نبایدهای تور هند: دست خود را برای دست دادن با یک جنس م...
 • توصیه های سفر به تور هند

  با توجه به فاصله ایران از هند و قیمت تور هند ، تور هند میتواند برای هر مسافری سفری تکرار نشدینی و خاطره انگیز باشد البته اگر کمی با آداب و رسوم و قوانین نانوشته این کشور آشنا باشد .  هند هم مانند همه کشور ها و فرهنگ ها دارای تابو ها یا به عبارتی قوانینی نانوشته است که اگرچه ممکن است برای شما بسیار معمولی به نظر بیاید ممکن است انجام آن در هندوستا...
 • ۴۹ نکته مفید در اولین سفرتان به هند (بخش اول)

  زمانی که برای اولین بار به تور هند سفر کردم یک مسافر بی تجربه بودم: و درست مانند همه افرادی که برای اولین بار به این کشور سفر می کنند، بسیار تحت تاثیر زیبایی ها و همچنین فقر این کشور قرار گرفتم. بار دومی که به تور هند سفر کردم انتظار داشتم که با آوارگی ها و فقر تور هند آشنایی بیشتری داشته باشم ولی حقیقت این بود که این بار هم درست به اندازه بار قبل ...
 • جاذبه های گردشگری هند (بخش سوم)

  تور هند بدون شک از شگفت انگیز ترین سفرهای خارجی خواهد بود که خاطره بازدید از بخش های مختلف آن تا مدت ها در ذهن توریست ها می ماند. در اینجا قصد داریم در ادامه مقاله جاذبه های گردشگری تور هند (بخش دوم) به معرفی مکان های دیدنی و زیبا هندوستان بپردازیم . تور هند تجربه ای متفاوت  هند نیز مشابه با برخی از کشورها فرهنگ سنتی و غربی را به صورت همزمان ...
 • جاذبه های گردشگری تور هند (بخش دوم)

  ساختار و معماری بنا در هند منحصر به فرد است. در واقع می توان گفت که با دیدن بنا ها در هند می توان به فرهنگ و شیوه معماری سنتی آن پی برد. تور هند تور تجربه های متفاوت است. بخشی از هند در اوج سرسبزی تعجب هر گردشگر در تور را برمی انگیزد و بخش دیگری از هند با بیابان های وسیع و خشکی احاطه شده است.  با قسمت دیگری از جاذبه های گردشگری هند در ادامه آشنا...