تور چین

درباره تور چین

چین، از نظر ترکیب جغرافیایی، ترکیب قومیتی، آشپزی و ترکیب اجتماعی کشوری با شکوه است. این کشور در زمینه ی موسیقی نظامی، با یکدیگر اتحاد دارند. در تاریخ بشر، پیشرفت های نامتقارنی وجود دارد. مثلا شهرهای بزرگ که در زمینه ی معماری روز به روز پیشرفت می کنند و در حال افزودن آلاینده ها به حومه هستند، حتی راه آهن این کشور، به عنوان یک شبکه ای که با سرعت بالا همواره در حال پیشرفت است، روابط بین کشورها را ایجاد می کند.

با این وجود، این مدرنیته ی آشکار، بر پایه ی تمدنی استوار است که برای بیش از چهار هزار سال، دست نخورده باقی مانده است و مدام خود را از نو می سازد. در طول فرمانروایی سلسله ی «هان»، (220 سال قبل از میلاد تا 220 سال بعد از میلاد) خط چینی سر آمد شد و آن شیرهای سنگی ای که خارج از برج های پر زرق و برق جدید، به نگهبانی ایستاده بودند، برای نخستین بار بیش از سه هزار سال پیش به عنوان نگهبان های معبد، ظاهر شدند. در واقع، همین تنش و تضادی که بین تغییر و عدم تغییر در چین وجود دارد، موجب جذابیت چین مدرن شده است.  

درباره تور چین

 
اولین چیزی که توجه گردشگران را به سوی خود جلب می کند، تراکم فوق العاده ی جمعیت است، در بیشتر شهرها، روستاها و دهکده های چین، به نظر می رسد که این پراکندگی به طور بی وقفه ای، در امتداد شاهراه های دیگر اتوبان های شلوغ، کشیده شده است با این حال، با حرکت به سمت جنوب یا غرب این کشور، همانطور که مکان تغییر می کند، از تراکم جمعیت کاسته می شود. در واقع، مناطق بزرگ، توسط چینی ها، اشغال نشده است.بلکه توسط شماری از اقلیت های قومی مجزا، از مردم قبایل تپه ی آنیمیست گرفته تا مسلمانان شهر نشین، اشغال شده است. در اینجا، منطره هایی به طور عمده وجود دارند: زمین های سبز برنج، تپه های مه آلود واقع در جنوب غربی، مناظر سوخته شده ی حماسی واقع در جاده ی ابریشم در جنوب غربی و کوه های محکم تبت.
در حالیکه سفر به تور چین، به خودی خود ساده تر از آنچه تا الان بوده است، می باشد، اینکه ادعا کنیم می توان به سادگی، چین مدرن را فهمید و درک کرد، کاملا اشتباه است. 
ازجمله بخش های برجسته و اصلی گردشگری چین، دیوار بزرگ، شهر ممنوعه، ارتش سرخ و دره ی یانگ تسه است ، که در مقایسه با وسعت این کشور، تعداد اندکی هستند. و بیشتر تاریخچه ی معماری چین، به طور عمدی در هجوم مدرنیزه از بین رفته است. علاوه بر این ها، سرخوردگی از سفر به جایی ایجاد می شود که مردم کمی در آن به زبان انگلیسی حرف می زنند، سیستم نگارشی شان ناآشنا است و افراد خارجی، گاهی مواقع به عنوان افرادی عجیب و غریب تلقی می گردند که سوژه ی کنجکاوی های چینی ها می شوند. در طول سفرتان به تور چین، شما می فهمید که چینی ها علی رغم اینکه به سریع و کوتاه حرف زدن معروف اند، مهمان نواز و دوستانه برخورد می کنند

 

خدمات تور چین

جدید ترین تور چین

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری چین

  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

شهرهای توریستی تور چین

هتل های تور چین

مقالات تور چین

  • موزه چرتکه نانتانگ چین

    مهم ترین موزه در جهان که به طور کامل به چرتکه اختصاص داده شده است. در شهر نانتانگ، در بالای رود خانه یانگ تسه نه تنها قدیمی ترین موزه چین ( در سال 1905 توسط چانگ چیان تاسیس شد) بلکه یکی از عجیب ترین موزه های دنیا قرار دارد .     تور چین موزه چرتکه نانتانگ ، شامل بازدید از  6000 متر مربع نمایشگاه دائمی است، و بزرگترین موزه جهان که به...
  • توصیه های سفر به چین- بایدها ونبایدها (قسمت اول)

    بدون شک در سال های اخیر جمهوری خلق چین پیشرفت های گسترده ای کرده و میتوان به جرئت گفت یکی از قطب های اصلی توریستی و اقتصادی جهان است . مردم تور چین این روز ها از استاندار زندگی بالاتر و امکانات فراوانی برخوردارند با این حال هنوز هم بسیاری از تابو های قدیمی در بین باور های مردم تور چین زنده است و برای یک مسافر تور چین خصوصا کسانی که برای اولین بار ب...

بهترین زمان تور چین

اقلیم چین، به شدت متنوع است، -بهترین زمان برای مسافرت به تور چین به این بستگی دارد که قصد سفر به کدام قسمت از چین را دارید. جنوب این کشور، تا حدودی گرم است و تابستان هایی مرطوب دارد. (بین آپریل تا سپتامبر ) در حالیکه دما در فاصله ی جولای تا سپتامبر ممکن است به 40 درجه نیز برسد، و یک دوره ی طوفانی را در سواحل جنوب شرقی ایجاد کند.
هرچند که در دسامبر، هوا هنوز آنقدر گرم است که بتوان در دریا شنا کرد، زمستان های کوتاه (در فاصله ی ژانویه تا مارس)، به طرز شگفت آوری سرد است.  چین مرکزی، زمستان هایی کوتاه و سرد با دمایی زیر صفر و تابستان هایی گرم و مرطوب و بلند دارد: سه شهر یانگزی، - چونگینگ،ووهان و نانیگ- به سه تنور چین معروف اند.
بارش باران در اینجا در کل سال وجود دارد، رود زرد باسین، مرز محکمی فراتر از حرارت مرکزی ای که به عنوان استاندارد در ساختمان ها است، ایجاد کرده. که کمک می کند تا زمستان های سخت این منطقه کمی قابل تحمل تر شود.
دمای زمستان ، در پکن، از دسامبر تا مارس به ندرت بالا تر از نقطه انجماد می آید. و بادهای تند و گزنده ی دشت مغولی، عاملی برای ایجاد این بادهای سرد و سوزناک هستند.، هنوز دمای تابستان می تواند بالای 30 درجه باشد. در مغولستان داخلی و دانگبی، زمستان ها حداقل خشک و صاف است، اما دما، زیر صفر باقی می ماند. حال آنکه، تابستان ها می تواند به طرز نامناسبی گرم باشد. 
 زینجیانگ، بدون داشتن رطوبت سایر مناطق این کشور، در تابستان ها به طرز وحشتناکی گرم است، و زمستان ها عذاب آور تر از هر منطقه ی دیگر از چین شمالی است. تبت در تابستان، هنگامی که فلات هایش گرم و خشک و خوش آیند است، مکانی ایده آل است. با اینحال، در فصل زمستان، دما در پایتخت، لهاسا، غالبا به زیر نقطه انجماد می رسد. روی هم رفته، بهترین زمان برای بازدید از چین، بهار و پاییز است. موقعی که آب و هوای چین معتدل می باشد.


  • در تور چین کجا برویم؟ همانطور که چین در سال های اخیر، ارتباطات ش را گسترده تر کرده، بیشتر به گردشگری اهمیت می دهد. بسیاری از شهرهای معروف و مکان های دیدنی چین آنچنان پیشرفت کرده اند که جذابیت خود را از دست داده اند، حال آنکه مناطق دور افتاده تر، خصوصا تبت، یانان، و شمال غربی، که در گذشته، مکان هایی محصور و کشف نشده بودند، به تازگی قابل دسترس...