اطلاعات تور گرجستان

جاذبه های طبیعی تور گرجستان


کوه های این منطقه بکر هستند و مناطقی آرام و دست نخورده هستند. امن ترین منطقه  کوهستانی این سرزمین از نظر امنیت و سهولت دسترسی،  Kazbegi و  Racha می باشد.
سونتی ، شاید عاشقانه ترین و مرموزترین منطقه درگرجستان باشد و توشتی  منزوی ترین محدوده قفقاز در گرجستان است. این بخش از ماه های  ژوئن تا اکتبر ، کاملا از برف پوشیده است.
آب معدنی گرجستان نیز شهرت فروانی دارد. معروف ترین آب معدنی این منطقه ، برجومی است که از چشمه های طبیعی شهر های میان جاده ای این کشور تهیه میشود.

اطلاعات تور گرجستان


جاذبه های گردشگری تور گرجستان


دریاچه ریستا
دریاچه زیبا Ritsa،  توسط کوه ها احاطه شده است و با آب سبز-آبی خود ، منطقه ای محبوب در آبخازیا، شمال گرجستان است. این دریاچه 116 متر عمق دارد و عمیق ترین دریاچه گرجستان است. دمای آب این دریاچه حتی در تابستان معتدل است و می توانید از قدم زدن و قایق رانی در این دریاچه لذت ببرید.
کوه قازبگی
گرجستان ، بیشتر به سبب جاذبه های طبیعی خود شهرت دارد. این کوه در نزدیکی مرزهای قفقاز است و برخی آن را به عنوان کوه یخ نیز میشناسند.
خیابان روستاولی تفلیس
پس از شوتا روستاولی، شاعر گرجی قرن دوزادهم ، این  خیابان به این عنوان نامگذاری شد که  یک مرکز فرهنگی است. گالری ملی، موزه ملی، تئاتر اپرا و مجلس ، همگی در امتداد این خیابان هستند.
تراموای هوایی تفلیس
ارتباط میان شهرقدیمی و مکان جدید شهر، با وجود تراموای هوایی از پارک Rike تا جنگل های Narikala، تنها درعرض دو دقیقه ، برقرار شده است. در حین تور گرجستان با استفاده از تراموای هوایی، می توانید از باغ گیاه شناسی و کارتلیس در این منطقه بازدید کنید.
قلعه اوپلیستیخه
این قلعه ، ویرانه ی باستانی قدیمی و جذابی است که آن را با نام قلعه خداوند نیز میشناسند؛ سنگ های آن، در قرن ششم تراشکاری شده است و در زمان گذشته  مرکز مهم تجاری در طول جاده ابریشم محسوب میشد و دارای سالن سنگی با ستون های سنگی غول پیکر است.
بلوار باتومی
باتومی شهرستانی ساحلی و زیبا، در کجاورت سواحل دریای سیاه است. این شهر به سبب معماری و آب و هوای دل پذیرخود ، شهرت فراوانی دارد و محل برگزاری کنسرت های خوانندگان معروف است. باتومی نقطه کانونی شب زنده داری  در تابستان و یک مکان محبوب برای یک پیاده روی شبانه است.
واردزیا
واردزیا ، صومعه ای باستانی است که ساخت آن به قرن دوزادهم بازمیگردد. این صومعه مشابه دخمه ای  پرپیچ و خم است که ازمیان  تونل ها به سمت کوه  Erusheli ، راه پیدا کرده است. این بنا، متشکل از بیش از شش هزار اتاق در 13 طبقه است که هنوز هم 300 اتاق از آن باقی مانده است.
کلیسای سوتیتسشولی
این کلیسا ، کلیسای جامع قرون وسطی در نزدیکی تفلیس است که در قرن یازدهم بازسازی شد و دراصل بنای اصلی آن در قرن چهارم نهاده شده است. دیوارهای داخلی آن شامل قطعاتی از آیکون ها و نقاشی های دیواری است که و با سنگ بری های هنرمندانه ای تزیین شده است.
این کلیسا بارها تحت حمله ایرانیان، اعراب و روس ها و همچنین زمین لرزه بوده است و نه تنها یک مکان مهم  برای عبادت مسیحیان است ، بلکه میراث جهانی یونسکو شمرده میشود.
قلعه ناریکالا
این قلعه، از بناهای تاریخی و باستانی تفلیس است که روی تپه ی Mtkvari واقع شده است و مشرف به شهر است. این قلعه با اهداق امنیتی در قرن چهارم ساخته شده است و هنوز هم نمایش خیره کننده ای از شهر را به بازدیدکنندگان عرضه می کند.

مقالات تور گرجستان

 • توصیه های مفید برای سفر به گرجستان، چگونه در امان باشیم؟ (بخش سوم)

  اگر چه قیمت تور گرجستان بسیار مناسب است با این حال بسیاری ترجیح میدهند با ماشین خود سفر به گرجستان را تجربه کنند . در هر دو صورت کشور گرجستان با فرهنگ غذایی آشنا و مردم مهمان نواز مکان بسیار مناسبی برای تور نوروزی است . شرایط سفر به گرجستان بسیار آسان است و کافی است گواهی نامه بین المللی و یک نقشه گرجستان و ویزای گرجستان داشته باشید تا ب...
 • توصیه های مفید درباره حفظ سلامت در تور گرجستان (بخش دوم)

  در تور گرجستان انجام واکسیناسیون آنفولانزای فصلی برای کودکان، افراد بالای ۵۰ سال که از بیماری های حاد قلبی، نفخ، آسم، بیماری های کلیوی، بیماری سرکوبگر سیستم ایمنی رنج می برند و همچنین گیرنده های عضو پیوندی توصیه می شود. به افراد بالای ۶۵ سال و افرادی که از بیماری های قلبی عروقی، دیابت، بیماری های کلیوی، بیماری های کبدی، بیماری sickle cell، asplenia...
 • توصیه های مفید درباره حفظ سلامت در تور گرجستان (بخش اول)

  برای ورود به گرجستان هیچ واکسیناسیونی لازم نیست. البته با توجه به اینکه آمار و ارقام قابل اطمینان نشان می دهند که ۸۰درصد افراد در کشورهای توسعه یافته به وضعیت مصونیت خود توجه کافی نمی کنند، توصیه می شود که اگر در این گروه قرار دارید وضعیت مصونیت خود را به طور منظم بررسی کنید. این مصونیت ها عبارتند از کزاز، دیفتیری، فلج اطفال، سرخک، گوشک و سرخجه. ...
 • محبوب ترین سواحل در تور گرجستان

  اگر برای اولین بار تور گرجستان را برای سفر در تعطیلات خود انتخاب می کنید  سواحل زیبای این کشور بهترین گزینه برای آغاز سفر شما می باشد. از خیابان های عاشقانه  و رومانتیک ساوانا و شب زنده داری در آتلانتا عبور می کنیم تا به سواحل رویایی در تور گرجستان می رسیم. مطالعه محبوب ترین سواحل در تور گرجستان راهنمای جامعی برای انتخاب سواحل برتر در طول سفر شما...