تور یونان

درباره تور یونان

تور یونان تنها برای اشخاص بسیار خاص می باشد. یونان ، کشوری در حنوب اروپا با سواحلی گسترده و جزایر رویایی در دریای اژه، دریای ایونی یا یونان و دریای مدیترانه است. این کشور مرزهایی مشترک با  آلبانی ، بلغارستان و ترکیه دارد. یونان دارای فرهنگی باستانی و غنی است که در طول تاریخ تاثیرات به سزایی روی زبان و هنر ملل داشته است.
فلسفه ، سیاست و دموکراسی در این حوزه، الفبا ، آرمان های افلاطونی و روش های سقراطی و نهایتا المپیک در حیطه ی ورزشی،  تحت تاثیر فرهنگ یونان بوده اند و در واقع زاییده فرهنگ این سرزمین هستند.
یونان علاوه بر فرهنگ سرشار و تاریخ غنی خود، مکان جغرافیایی جذابی برای تجدید دیدار با مناطق بکر و دست نخورده کوهستانی و روستاهای تازه و جذاب در جزیره های مجاور است.


تاریخچه یونان در تور یونان


یونان سابقه ای طولانی و در حدود 4000 ساله دارد. اولین تمدن یونان به نام Pelasgians شناخته میشود. گفته میشود که مردم بدوی در این دوره ساکن یونان بوده اند و بعد از آن اولین تمدن پیشرفته به عنوان Cycladic ، در یونان تشکیل شد.
عصر تاریکی از دوره های بعدی است که یونان گذرانده است. در این دوره یونانی زبانان هند و اروپا ، به سمت شمال رفتند و به این بخش ها حمله کردند.  تمدن و شهر نشینی در این دوران در یونان پیچیده است ..
حدود 1200 سال قبل از میلاد مسیح، ظهور تمدن پیشرفته یونانی آغاز شد و در این دوره دستاورد های ادبی و هنری ، بیش از سایر رشته ها چشمگیر است. در همین دوران شهرک یونانی در ایتالیا و مناطق ساحلی مدیترانه ساخته شد و میراث تمدن یونانی شکل گرفت.
در قرن دوم بعد از میلاد مسیح ، دین مسیحیت وارد یونان شدو کل امپراطوری یونان و روم را تحت تاثیر خود قرار داد. در آن زمان پایتخت یونان از رم به بیزانس یا استانبول امروزی و نهایتا به قسطنطنیه تغییر یافت.
یونان در سال های متمادی ، پیشرفت های زیادی داشت و در سال 1952 ، به ناتو وسپس اتحادیه اروپا ملحق شد و به این ترتیب پیشرفت های زیادی از جهات اجتماعی و اقتصادی به دست آورد. این کشور با مشکلاتی که کم و بیش دارد ، اما سرمایه گذاری های متعدد در این کشور، یونانیان را به ملتی با ثبات و مرفه تبدیل کرده است.

درباره تور یونان


شهرهای اصلی یونان در تور یونان


در یونان چند شهر مهم وجود دارد که مراکز اصلی ادارای ، تجاری ، فرهنگی  و اقتصادی این کشور محسوب میشوند:
آتن : پایتخت کشور
هراکلیون : بزرگترین شهرستان در این کشور 
پاترا
تسالونیکی : دومین شهر بزرگ در کشور
ولس
یونان از محبوب ترین مقاصد توریستی جهان است. در رتبه بندی کشور ها از جهت میزان بازدید کننده ، در رتبه بیستم قرار دارد و گفته شده که تنها از یک کشور کوچک ، 17  میلیون توریست وارد این کشور شده است. آوریل تا اکتبر، فصل های اوج سفر و تور گردشگری در این کشور است. خانه های سفید معروف و کلیساهای گنبدی معروف در یونان ، نشانگر سبک های هنری است که در طول تاریخ در این منطقه پدیدار شده است.
معماری نئوکلاسیک در شهرهای Ermoupolis و Nafplio، عمارتهای مختلف تحت تاثیر علوم ساختمان سازی و عمران عثمانی در شهرهای Grevená و  Kozáni، خانه های سفید Cycladic در جزیره پاروس،  کلیسا های کورفو و خانه های با سبک نقاشی باروک، سواحل شاعرانه، دره های عجیب، قلعه خرابه کلاسیک، کلیساهای قرون وسطی و امتداد وسیع باغات زیتون در بخش های جنوبی، از جمله بخش های جالب و جذابی است که بازدید کنندگان را به مناطق مختلف جهت بازدید فرا می خواند.

 

خدمات تور یونان

جدید ترین تور یونان

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

تور لحظه آخری یونان

 • عنوان قیمت از اقامت تاریخ

شهرهای توریستی تور یونان

هتل های تور یونان

مقالات تور یونان

 • کارهایی که در اولین سفرتان به اروپا باید انجام دهید

  اگر معماری زیبا ، موزیک گوش نواز ، مد ، تئاتر ، غذاهای خوشمزه و تنوع فرهنگی را معیارهای جذابیت یک کشور بدانیم قاره اروپا جذاب ترین و زیباترین قاره جهان خواهد بود. 450 میراث جهانی و هزاران نقاشی معروف دیدنی در تور اروپا قرار دارد که به این معنا است که حتی اگر تنها از شهر های اصلی اروپا دیدن کنید باز هم از تعداد زیادی اثار فرهنگی دیدن خواهید کرد . ...
 • عجایب باستانی را در آکروپولیس با تور یونان ببینید!

  آکروپولیس آتن و بناهای تاریخی آن نماد جهانی از روح و تمدن کلاسیک هستند و به شکل عظیم ترین مجموعه های معماری و هنری واگذار شده توسط یونان باستان در جهان و در تور یونانعاملی برای حیرت توریست ها از سرتاسر دنیا می باشند. در نیمه دوم قرن پنجم  پیش از میلاد مسیح آتن  پس از پیروزی در برابر ایرانیان و استقرار دموکراسی پیشرو در توسعه و گسترش نسبت به سایر شه...
 • چشم انداز تاثیرگذار کوه آتوس در تور یونان

  کوه آتوس شبه جزیره ای کوهستانی در شمال یونان است. آتوس به معنای مقدس است و این مکان به علت قداستی که برای افراد ساکن در اطراف کوه دارد در تور یونان شهرت زیادی دارد. کل کوه 20 صومعه ارتدوکس شرقی دارد که در زمان های قدیم کشور مستقل تحت حاکمیت یونانی را تشکیل می داده است. آتوس منطقه ای کاملا حفاظت شده است و در حال حاضر تنها 1400 نفر در آن زدنگی می ک...

بهترین زمان تور یونان

با توجه به مجاورت کشور با دریای مدیترانه ، دو نوع سیستم آب و هوایی در این منطقه حاکم است :  آب و هوای خنک که در مجاورت کوه های این منطقه یافت میشود و آب و هوای دیگری که بخش مرکزی و مایل به شمال کشور یافته میشود که در این بخش زمستان های بسیار سرد و تابستان ها بسیار گرم است. مجموعا با انتخاب مقصد مورد نظر،  دل پذیرترین آب و هوا را می توان در ماه های ژوئن تا اکتبر و سپتامبر در تور یونان تجربه کرد.


 • جاذبه های گردشگری تور یونان آکروپولیس نماد آتن و یونان و در واقع تمدن غرب ، آکروپولیس است. آکروپولیس تپه ای سنگی در قلب آتن مدرن است که گویی توسط  معابد با شکوهی  تاجگذاری شده است. کل عمارت در اصل از 58 ستون  ساخته شده است که سقف را حمایت می کند و به حاشیه های زیبایی مزین شده اند. همچنین آگورا یا میدان باستانی نیز  در دامنه ی اکروپولیس وجود...