اژدهای نقره ای

اژدهای نقره ای

یک پدیده غیر معمول طبیعت که محلی ها به آن اژدهای سیاه یا اژدهای نقره ای چین میگویند ،  بزرگترین حفره کشنده در جهان است .

بالا آمدن آب از بندر هانگزو بوسیله رودخانه Qiantang منجر به ایجاد شدن بزرگترین حفره کشنده در جهان می شود، یک موج شکن که به اژدهای نقره ای هم مشهور است گاهی با امواجی که به 30 فوت می رسند هم مواجه می شود.

حفره کشنده در بهار و زمانی که ماه کامل است بوجود می آید، اما بزرگترین آن در پاییز رخ می دهد، زمانی که فستیوال مشاهده جزر و مد در 18 امین روز ماه 8ام در تقویم چینی رخ برگزار می شود. فستیوال می تواند نزدیک به 170000 نفر را برای این رویداد به دور هم گرد آورد رویدادی که صد ها سال است جشن گرفته می شود. مشاهده اژدهای نقره ای قدیمی ترین اتفاق در جزر و مد است که تور ها را برای دیدن موج ها در آن جا جمع می کند.

 

اژدهای نقره ای

در ابتدا حفره یک چیز نقره ای رنگ در افق بنظر می آید. سپس صدای ریختن آب یک آبشار بزرگ که مدام صدایش بیشتر می شود و سرعتش به 25 مایل در ساعت می رسد به شنیده می شود.برخی سال ها طوفان موجب شده است که رودخانه از بستر خود بیرون بزند و توریست ها را نیز با خود غرق کند. پس از اینکه اژدهای نقره ای به اتمام می رسد، رودخانه آرامش خود را با موج های شدید اقیانوس عوض می کند، ناگهان با ارتفاعی بسیار زیاد شخصیت خود را تغییر می دهد.

برای بازدید از این مکان در تور چین ، می توانید سوار اتوبوس K561 که از هانگزو برای پارک مشاهده جزر و مد در Yanguan می رود شوید. 

اژدهای نقره ای