بازدید از ارتش سفالی میراث نهفته در خاک با تور چین

بازدید از ارتش سفالی میراث نهفته در خاک با تور چین

یکی از عجایب گردشگری در تور چین لشکر سفالی نهفته در خاک است که تعجب هر توریست را بر می انگیزد. زمانی که گروهی مشغول به حفاری در در استان شیان شانکسی در چین بودند با انبوهی از سربازان سفالی مواج شدند که در زیر خاک دفن شده بودند. این کشف بزرگ یکی از بارزترین نمونه های باستان شناسی و زمین شناسی می باشد.
ارتش سفالی که در تور چین مشاهده می کنید ترکیبی از سربازها و اسب ها است که مهم ترین کاوش باستان شناسی قرن بیستم محسوب می شوند. این بنای تاریخی در حدود یک ونیم  کیلومتری شرق آرامگاه امپراتور کین شی هوانگ قرار گرفته است .
داستان طراحی و شکل گیری ارتش سفالی به امپراطوری شین شوانگ باز میگردد و گفته می شود ساخت آن 11 سال زمان برده است. در کنار این ارتش سفالی  که حین حفر چاه کشف شده است تعدای از وسایل قیمتی و شخصی این پادشاه نیز یافت شده است.
بدون شک بازدید از ارتش سفالی میراث نهفته در خاک با تور چین از مهم ترین اولویت های هر گردشگر خواهد بود.


آشنایی با ارتش سفالی میراث نهفته در خاک با تور چین


معرفی ساختار بنا
سربازان و اسب ها مجموعه ای متحد و یک پارچه هستند که در اندازه انسان های واقعی درون یک گودال ساخته شده اند. در اطراف این گودال ساختمان ها و بناهای تاریخی دیگر نیز دیده می شود. 
سه گودال اصلی در این بنا در تور چین مشاهده می کنید که سربازان و اسب ها در آن قرار گرفته اند. گودال اول که بزرگ ترین گودال است و در روز ملی چین برای اولین بار در سال 1979 رونمایی شد. 
در گودال اول مجموعه ای سربازان پشت ارابه جنگی قرار گرفته اند و گویا آماده برای حضور در جبهه جنگ هستند.
بازدید از ارتش سفالی میراث نهفته در خاک با تور چین بازدید از عجیب ترین جاذبه گردشگری چین است که سایز و سنگ تراشی های انجام شده در آن بی نظیر است.