تله های غذا و رستوران برای مسافران در فرانسه (بخش اول)

تله های غذا و رستوران برای مسافران در فرانسه (بخش اول)

تور فرانسه در سرتاسر جهان به خاطر سبک آشپزی برترش معروف است. سرآشپزهای فرانسوی، رستوران های فرانسوی، شراب فرانسوی و فرآورده های فرانسوی همیشه در مقایسه با دیگر کشورهای جهان در اوج بوده است و مورد تقدیر واقع شده است، البته این حرف را به ایتالیایی ها نگویید.

هر ساله میلیون ها توریست به تور فرانسه سفر می کنند تا غذا و شراب اصیل فرانسوی را مزه کنند و بومی هایی وجود دارند که از این موقعیت توریست های تور فرانسه سوءاستفاده می کنند و با قیمت های هنگفت و بسیار گران قیمت غذایی را عرضه می کنند که به هیچ وجه رضایت بخش نیست.

تور فرانسه

تعدادی نکته و توصیه وجود دارند که می توانند شما را راهنمایی کنند تا در تور فرانسه در دام تله های توریستی از قبیل دریافت یک مرغ یخ زده به جای یک غذای اصیل فرانسوی که تصورش را داشته اید، گرفتار نشوید.

 

غذاهای دارای قیمت ثابت در فرانسه

بسیاری از رستوران های پاریسی به خصوص آنهایی که در مناطق پرجمعیت توریستی منطقه لاتین و یا شانزه لیزه هستند با سرکیسه کردن توریست هایی تور فرانسه که به سختی می توانند فرانسوی صحبت کنند امرار معاش می کنند. غذای قیمت ثابت یک منوی دارای قیمت است که معمولا برای وعده نهار مورد استفاده قرار می گیرد و هر روز تغییر می کند. انتخاب این غذاها برای مسافرانی که نمی توانند فرانسوی بخوانند و در نتیجه هیچ اطلاعی از غذایی که سفارش می دهند ندارند بسیار مناسب هستند.

یک توصیه مفید در تور فرانسه این است که وقتی می خواهید یک غذای قیمت ثابت را سفارش بدهید، با دست آن را روی منو و یا تابلو نشان بدهید و قیمت آن را با صدای بلند تکرار کنید. ارتباط چشمی و همینطور صحبت کردن دست و پا شکسته فرانسوی تا حدی که می توانید، مفید است.

حتی در رستوران های سنتی تور فرانسه نیز ممکن است که پیشخدمتی بدجنس با اینکه همان غذایی را که سفارش داده اید برایتان سرو می کند اما اصلا قابل خوردن نباشد، یکی از توریست های تور فرانسه تجربه ناخوشایند خود را اینگونه تعریف می کند:

"تنها می توانم بگویم که یک تکه بزرگ و خام گوشت از حیوان و یا حتی انسانی بود که در آشپزخانه سلاخی شده بود. به محض اینکه این غذا از آشپزخانه بیرون آمد نفسم بند آمد و بعد که دقت کردم دیدم هیچ کس در آن رستوران چنین غذایی را سفارش نداده است، با اینکه تقریبا غذا را دست نخورده باقی گذاشته بودم اما با اینحال باید صورتحساب را پرداخت می کردم."

از عبارت "book " استفاده کنید، با این کار حداقل می توانید به منو نگاه کنید و تصاویر غذاها را ببینید. اگر در رستوران های تور فرانسه غذایی که سفارش نداده بودید برایتان سرو شد  و یا صورتحسابی دریافت کردید که بسیار گرانتر از غذایی بود که سفارش داده بودید، با صدای بلند اعتراض کنید و اگر نتیجه ای نداشت بدون پرداخت صورتحساب رستوران را ترک کنید.