توصیه های مفید برای امنیت زنان در ترکیه (بخش اول)

توصیه های مفید برای امنیت زنان در ترکیه (بخش اول)

امنیت برای هر مسافر تور ترکیه  یک موضوع مهم است و برای زنان از اهمیت بیشتری برخوردار است به خصوص برای آنهایی که به تنهایی به کشور ترکیه که اکنون دارای وضعیتی خطرناک سفر می کنند.

من وقتی به تنهایی سفر می کنید متوجه میشوید که باید هوشیارتر باشید و مراقب اتفاقاتی که در اطراف رخ می دهند باشید.

توصیه های مهم هنگام سفر به تور ترکیه :

توصیه اول در تور ترکیه این است که وقتی می خواهید بیرون بروید یادتان باشد که کارت ویزیت محلی که در آن اقامت می کنید را همراه داشته باشید تا بتوانید برای برگشت آن را به یک راننده تاکسی نشان دهید.

معمولا بد نیست حتی اگر به تور ترکیه رفته اید ، برای احتیاط کسی را از جایی که قرار است بروید و اینکه حدودا چه زمانی باز خواهید گشت مطلع می کنید تا اگر در این فاصله اتفاق ناخوشایندی رخ داد فردی در جریان باشد. همچنین مواقعی که به تنهایی سفر می کنید همیشه یک موبایل برای مواقع اضطراری همراه خود ببرید.

همه اینها در حقیقت درباره این موضوع است که بتوانید یک تعادل میان خوشگذرانی و در عین حال امنیت خود برقرار کنید.

 

قبل از سفر به ترکیه

در هنگام سفر به ترکیه تا حد امکان سبک سفر کنید. به عنوان یک خانم اگر بار و چمدان سنگینی همراه نداشته باشید کمتر آسیب پذیر و بیشتر مستقل خواهید بود.

اگر به تور ترکیه میروید ، به جای درج مشخصات محل اقامت، یک آدرس محل کار (بدون ذکر نام شرکت) بر روی چمدان خود بچسبانید.

قبل از سفر درباره پوشش عمومی رایج در کشور ترکیه اطلاعات کسب کنید. به محض ورود به آنجا به لباس هایی که زنان بومی می پوشند دقت کنید تا بتوانید تشخیص دهید چه پوششی مناسب است.

اگر با تور هوایی ترکیه سفر میکنید ، در طول پرواز با مهمانداران خانمی که اهل این کشور هستند و یا آن را به خوبی می شناسند صحبت کنید و از آنها بخواهید به شما توصیه کنند از چه مناطقی دور بمانید.

مقصد نهایی و مدت اقامت خود را به همسفران تور ترکیه  خود نگوئید زیرا ممکن است اشخاص دیگری نیز آنها را بشنوند.

 

اقامت در ترکیه

سعی کنید در هتل یا مهمانخانه ای اقامت کنید که در یک خیابان اصلی قرار دارد و رستوران ها و فروشگاه هایی که شب ها تا دیروقت باز هستند، در آن واقع شده اند. این بسیار امن تر از اقامت در یک منطقه تجاری است که شب ها خلوت و ناامن است.

هنگام check in تور ترکیه تنها اطلاعات ضروری و نام خانوادگی خود را وارد کنید و از درج عنوان "خانم" و یا "دوشیزه" خودداری کنید تا وضعیت تاهل تان برای دیگران مشخص نشود .

درباره کارکنانی که آخر شب مسافران را تا اتاقشان همراهی می کنند سوال کنید.

در طول سفر به ترکیه اگر هنگام بازگشت به هتل، درب اتاق شما باز و یا قفل نشده بود وارد اتاق نشوید.  بلکه به قسمت پذیرش بازگردید و از آنها بخواهید یکی از کارکنان هتل را برای همراهی با شما بفرستند.