جاذبه های ناشناخته تور دبی (قسمت دوم)

جاذبه های ناشناخته تور دبی (قسمت دوم)

در این مقاله به ادامه معرفی مکان های ناشناخته اما جالب و زیبا تور دبی میپردازیم در این مقاله پارک های زیبا ، مناطق تاریخی و گالری های شهر دبی را معرفی میکنیم :

مکان های ناشناخته تور دبی :

بازار Deira City Centre

Deira City Centre بیش از ۳۰۰ فروشگاه، تعداد زیادی رستوران و یک مرکز سرگرمی کودکان دارد. یکی از مراکز خرید محبوب در تور دبی است که آخر هفته ها مملو از جمعیت می شود. اگر قصد بازدید از تور این بازار دارید سعی کنید یک روز در اواسط هفته را که زیاد شلوغ نیست برای این کار انتخاب کنید.

تور دبی

پارک Mushrif

پارک Mushrif یک جنگل طبیعی ghaf با تعداد بسیار زیادی درخت، بوته و گل است. این پارک ۱۲۴ امکانات با ویژگی های بسیار از قبیل استخرهای شنا، فواره و دریاچه ها، محوطه بازی کودکان، قطار، شتر و اسب سواری را شامل می شود. جمعیت کثیری از عقاب های Bruce"s Scops، و همچنین گونه های دیگری از قبیل چکاوک Orphean  ، باسترک های سیاه شرقی، گنجشک های گلو زرد و هدهد ها در این پارک تور دبی آشیانه دارند.

 

پارک Mamzar

این پارک بزرگ دارای یک منطقه ساحلی محافظت شده ، مرداب و محل بازی کودکان است. چهار ساحل با غریق نجات، دو استخر، آلونک های چوبی اجاره ای و مکان های مخصوص باربیکیو و همچنین مناطقی برای پیکنیک در این پارک دبی وجود دارند. این پارک می تواند یک جایگزین بسیار عالی برای برخی از سواحل پرازدحام تور نوروزی دبی باشد.

مکان: حومه شمالی دبی

تور دبی

منطقه باستان شناسی Jumeirah

در منطقه باستانی در Jumeirahآثاری از قرن هفتم تا پانزدهم کشف شده است. Jumeirah دارای یک ایستگاه کاروان در مجاورت یک مسیر ارتباطی تجاری قدیمی است که امروزه تحت عنوان راه ارتباطی عراق با عمان شمالی شناخته می شود. در سال ۱۹۶۸ مجموعه ای از دیوارهای کوتاه سنگی، خانه های مختلف و یک بازار قدیمی و همچنین یک خانه بلند سنگی کشف شدند. خانه ها با صخره های ساحلی ساخته شده بودند و سپس با گچ آهک پوشانده شده بودند. چیزهای دیگری نیز از قبیل سفال ها، ابزارآلات و سکه ها در این مکان کشف شده اند. در تور نوروزی خود از این مکان دیدن فرمایید

بسیاری از یافته های Jumeirah را می توان در موزه ارزان قیمت تور نوروزی دبی مشاهده کرد. Jumeirah یک منطقه کامل با معماری خوب محافظت شده از دوران اولیه اسلام است. گرچه این منطقه برای بازدید عموم باز نیست، اما توریست ها یا رهبران تورها ممکن است بتوانند یک مجوز از موزه دبی برای بازدید از منطقه دریافت کنند.

 

گالری هنری سبز

گالری هنری سبز در سال ۱۹۹۵ و با تمرکز بر روی هنرمندان معاصر عرب افتتاح شد. این گالری با تعلیم هنرمندان درباره به نمایش گذاردن و همچنین ارتقاء آثار خود در سطح بین المللی، به رشد آنها کمک می کند. نقاشی ها و مجسمه سازی های الهام گرفته عربی معمولا جهان، مردم، میراث و فرهنگ عرب را منعکس می کنند. برخی از هنرهای اصیل، نوشته های کمیاب و آیتم های هنردستی از هنرمندان بین المللی نیز در گالری هنری سبز به نمایش گذاشته شده اند. این مجموعه شامل آثاری از هنرمندانی از قبیل Jaber Alwan، Paul Guiragossian، Ismail Fattah، Fateh Moudarres، Hrair و Omar Hamdi Malva است.

مکان: JumeirahPaul Guiragossian