جاذبه های گردشگری برتر در امارات - قسمت سوم

جاذبه های گردشگری برتر در امارات - قسمت سوم

در ادامه دو مقاله قبل در این مقاله هم به بررسی برخی از مکان های دیدنی امارات متحده عربی میپردازیم که خیلی از مسافران و توریست ها با آنها آشنایی ندارند . این مکان های دیدنی از مراکز فرهنگی و محله های قدیمی گرفته تا موزه ها و جاذبه های طبیعی همگی نشانگر وجه واقعی شهر و تاریخچه آنها هستند.

معرفی برخی از جاذبه های برتر امارات :

 

جاذبه های برتر امارات

 

بستکیه

بخش بستکیه در تور دبی آخرین بخش باقیمانده از دبی قدیم است و نباید آن را از دست داد. منطقه کوچک موروثی حقیقتا گذشته آرام و ساده تر این شهر را قبل از اینکه آسمان خراش ها افق را ناپدید کنند، نشان می دهد. کوچه های باریک با ساختمان های به زیبایی مرمت شده که دارای معماری اصیل عربی هستند محاصره شده اند، بسیاری از این ساختمان ها دارای برج های بادی هستند. موزه های مختلفی وجود دارند، شما می توانید وارد خانه ها شوید و طراحی های داخلی رایج عربی را تماشا کنید. به علاوه مساجد و بخش سالم مانده کوچکی از دیوار اصلی شهر دبی را نیز می توانید در اینجا مشاهده کنید.

 

جاذبه های برتر امارات

 

قایق سواری در نهر دبی

برج خلیفه ممکن است معروف ترین چشم انداز از بلندی را فراهم کند اما بهترین چشم اندازهای دبی هنوز هم از روی آب دیده می شوند. نهر دبی از میان شهر عبور می کند و یکی از بهترین راه ها برای تماشای دبی سوار شدن بر یکی از کشتی های یک دکلی عربی (قایق سنتی عربی) هاست که از میان نهر عبور می کنند.

 

جاذبه های برتر امارات

 

سیاحت در کویر

برای آنهایی که دارای تمایلات ماجراجویانه هستند سیاحت در کویر خالی بیرون از شهرها می تواند لطف زیادی داشته باشد. کارهای بیشماری وجود دارند که می توان در کویر آنها را انجام داد. از گشت زنی با ماشین های چهارچرخ محرک یا 4WD و سفر با ماشین های شن رو گرفته تا شن سواری، بالا رفتن از تپه ها و شتر سواری. اغلب افراد از دبی یک تور کویری را برنامه ریزی می کنند اما ابوظبی و  فجیره نیز مبدا های مناسبی برای سیاحت کویری هستند. برای افرادی که تمایل زیادی به ماجراجویی ندارند، و در عین حال تمایل دارند از طبیعت زیبا و آرام کویر لذت ببرند صرف شام به سبک بادیه نشینی می تواند گزینه خوبی باشد.

 

جاذبه های برتر امارات

 

سواحل

تقریبا برای هر فرد در امارات متحده عربی یک ساحل وجود دارد. از سواحل شهری که دبی و ابوظبی را محاصره کرده اند تا سواحل شنی که عجمان  را محاصره کرده اند، و یا سواحل ناآرام تر امارت فجیره. بسیاری از هتل های لوکس قطعه زمین های شنی مخصوص خود را دارند. که افرادی که در هتل اقامت ندارند می توانند با پرداخت هزینه به طور روزانه از آنها استفاده کنند. ورزش های آبی از قبیل غواصی، جت اسکی سواری، و غواصی کم‌عمق  (رفتن زیر آب با لوله تنفسی)، نیز در بسیاری از مناطق ساحلی در دسترس هستند. 

 

جاذبه های گردشگری برتر در امارات - قسمت اول


جاذبه های گردشگری برتر در امارات - قسمت دوم