جاذبه های گردشگری تور ارمنستان

جاذبه های گردشگری تور ارمنستان

ارمنستان کشور تاریخی با فرهنگی غنی است که قبلا جزجمهوری شوروی سوسیالیستی بوده است و در حال حاضر با توجه به استقلالی که یافته است از جمله کشورهای بی حاشیه منطقه محسوب میشود و درآمد بالایی از صنعت گردشگری با برگزاری تور های ارمنستان از کشورهای مختلف نصیب این کشور می شود.
جاذبه های گردشگری تور ارمنستان به نوعی با طبیعت این کشور گره خورده است؛ بنابراین توصیه می کنیم که به همراه مطالعه این مطلب، آشنایی با جاذبه های طبیعی تور ارمنستان را از دست ندهید.
رصدخانه کاراهونج
رصدخانه کاراهونج یک سایت باستانی است که از سال 2004 فعالیت خود را از جانب دولت شروع کرد و هم اکنون از مناطق پرطرفدار در تور ارمنستان شمرده میشود. این رصد خانه در جنوب استان سیونیک ارمنستان واقع شده است. این سنگ ترکیبی از سنگ قبر های دوران برنز می باشد و در اصل کلمه کارا نیز به معنای سنگی می باشد. رصد ستارگان به صورت شبانه در این منطقه از تور ارمنستان شبی به یادماندنی را برای مسافران رقم خواهد زد.
صومعه   Tatev 
این صومعه در استان سیونیک واقع شده است. Tatev و ساختمان های مرتبط با آن تا یک کیلومتر روی لبه یک تنگه میان رودخانه عمیق و صخره استقرار یافته اند. صومعه  Tatev بین  سال های 895 -906 میلادی ساخته شده است. در صومعه کلیسای فعال پیتر و پل نیز وجود دارد که  در تور ارمنستان بسیار معروف است. 
کوه های قفقاز
کوه های قفقاز مجموعه ای قابل توجه در تور و شامل قله های پوشیده از برف در شمال ارمنستان میباشند. بسیاری از بازدید کنندگان با زحمت و پیاده روی های دشوار مسیرهای متنوع را تا رسیدن به این کوه ها در تور ارمنستان طی می کنند تا شاهد نمایش خیره کننده، هوای تازه کوهستان و فراوانی روستاهای ارمنی عجیب و جالب در این منطقه  باشند. در این روستاها می توانید کالاهای مختلفی نظیر عسل مرغوب را در تور ارمنستان با قیمت بهتری خریداری کنید.