جاذبه های گردشگری تور ارمنستان (بخش دوم)

جاذبه های گردشگری تور ارمنستان (بخش دوم)

این که سفری لذت بخش تر داشته باشید و بتوانید از تمام زیبایی های کشور مدنظر خود بهره مند شوید، همگی مستلزم آشنایی با جاذبه های گردشگری آن کشور در طول تور می باشد. ارمنستان نیز از جمله کشورهایی است که جاذبه های بی شماری دارد و مسلما برای این که بتوانید از برجسته ترین آن ها بازدید کنید نیازمند برنامه ریزی دقیقی  هستید.
اگر قصد دارید که با تور ارمنستان به این کشور سفر کنید، آشنایی با جاذبه های گردشگری ارمنستان را به شما توصیه می کنیم.
ماتناداران - موزه نسخه های خطی قدیمی
این موزه محلی برای کشف الفبا و تاریخچه این زبان قدیمی در مرکز و پایتخت ارمنستان ، ایروان است. الفبای ارمنی یکی از قدیمی ترین الفبا ها در جهان است و در سال  405 میلادی توسط مسروب ماشتوتس ارمنی ایجاد  و نهایتا سبب ایجاد این خط و زبان قدیمی شد. در این موزه آثاری دستنویس از شاهنامه فردوسی ،کلیات سعدی نگهداری میشود؛ هم چنین فرمان ها و دستورات حکام سلسله های قدیمی ایرانی را می توانید در تور ارمنستان و در این موزه مشاهده کنید.
گارنی
روستا و منطقه گارنی در حدود 8 کیلومتری جنوب شرق ایروان قرار گرفته است و از دیگر جاذبه های ارمنی در تور می باشد. اعتقاد بر این است این سایت حدود 3 هزار سال قبل از ایجاد تاریخ ارمنستان وجود داشته است و امروزه در میان محبوب ترین جاذبه های توریستی تور ارمنستان است. در این روستا معبد و کلیساهای زیادی را میبینید که همگی آثاری از معماری رومی و یونانی دارند.
Cascade  (هزارپله)
در  یک سفر کوتاه و با کمی فاصله گرفتن از موزه ماتناداران در مرکز ایروان، این جاذبه های توریستی فوق العاده را که ترکیبی از زیبایی شناسی مدرن و معماری برجسته طبیعی است را می توانید در تور ارمنستان مشاهده کنید. در اصل Cascade به معنای آبشار می باشد. اطراف این بنا انواع آبشار و فواره های مختلف را می توانید ببینید و در صورتی که نمی توانید این مسیر طولانی را در تور ارمنستان  پیاده روی کنید، می توانید از پله های برقی مجاور استفاده کنید.