زیگورات ماندگار گوهر تمدن بشریت در تور عراق

زیگورات ماندگار گوهر تمدن بشریت در تور عراق

اور یکی از شهرهای تاریخی در تور عراق است که اغلب توریست ها با عنوان سرزمین ماسه های بی پایان یا ساخت آجرهای زرد سومری آن را می شناسند. این شهرستان در زمین های بایر و در لبه منطقه های جنگی واقع شده است. گاهی دمای اور به 120 درجه می رسد و انعکاس اشعه های درخشان خورشید میان ماسه های آن به خوبی دیده می شود. زیگورات زیباترین اثر تاریخی در شهرستان اور است. با این که اور بعد از حکومت صدام حسین به ویرانه تبدیل شد و طی جنگ های مختلفی در حال حاضر شهری مسکونی نیست؛ اما خوشبختانه زیگورات باقی مانده از دوران سومریان باستان به خوبی در تور عراق قابل تردد است.
اگر قصد سفر به شهر باستانی اور و بازدید از زیگورات ماندگار گوهر تمدن بشریت در تور عراق را دارید این مطلب را از دست ندهید.


آشنایی با زیگورات ماندگار گوهر تمدن بشریت در تور عراق


شاید کنجکاو باشید نام زیگورات که در تور عراق می شنوید چه پیشینه ای دارد. زیگورات ساختمان هایی عظیم هستند که پله های متعددی دارند و نهایتا به سالن های بزرگی منتهی می شوند. این بنا ها شباهت زیادی با اهرام مصر دارند و اهداف زیادی در پی ساخت آن وجود داشته است. به نقل از برخی منابع زیگورات هایی که امروزه در تور مشاهده می کنید مقدس هستند و جنبه عبادی برای ساکنان عراق داشته اند. برخی نیز تصور می کنند این مکان ها پناهگاه هایی امن برای بزرگان سومری بوده است که منحصرا در آن رفت و آمد داشتند.
تاریخچه زیگورات در تور عراق
زیگورات در سرتاسر تور عراق وجود دارد؛ اما قدیمی ترین و بهترین نمونه های معماری آن مربوط به 2000 سال پیش از میلاد است که در تور عراق و شهر اور مشاهده می کنید.
اورنامو، پادشاه اور در زمان های قبل بوده است که دستور ساخت این بناهای شگفت انگیز را داده است. زیگورات ماندگار گوهر تمدن بشریت در تور عراق می باشد.