سفر به شهر افسانه ای نیکوزیا در تور قبرس شمالی

سفر به شهر افسانه ای نیکوزیا در تور قبرس شمالی

تور قبرس شمالی و جزیره شگفت انگیز آن به عنوان گهواره تمدن غرب شناخته میشود. شهرهای باستانی فاماگوستا، گیرنه ، نیکوزیا و ...زیباترین جاذبه های تاریخی ممکن را در خود گنجانده اند. جاذبه هایی که  نشانگر قدمت تاریخ و اماکن زیبای این جزیره می باشند. گیرنه  زیباترین موزه های تاریخی، فاماگوستان قدیمی ترین بازمانده های باستانی و نیکوزیا جذاب ترین موزه های مردم شناسی را در قلب خود جای داده اند. نیکوزیا یکی از زیباترین شهر ها در تور قبرس شمالی می باشد که پیشرفت آن به جهت این که پایتخت و مرکز سیاسی و اداری در قبرس شمالی می باشد نسبت به شهرهای دیگر بیشتر بوده است. در سفر به شهر افسانه ای نیکوزیا در تور قبرس شمالی ما را همراهی کنید.


آشنایی با شهر افسانه ای نیکوزیا در تور قبرس شمالی


تاریخچه نیکوزیا در تور قبرس شمالی
نیکوزیا(ترکی: Lefkosa، یونانی: لفکوسیا) پایتخت قبرس شمالی است. نیکوزیا مرکز اداری منطقه و در حال حاضر تنها سرمایه تقسیمی در جهان است که از شمال بخش یونانی ترکی یا قبرس جنوبی با استفاده از خط سبز تفکیک شده است. مشاهده خط سبز یا خط غیرنطامی در تور قبرس شمالی بخشی از جست وجو گری گردشگران تور می باشد.
در زمان بیزانس نام نیکوزیا به بیشه محبوب تغییر پیدا کرده بود. ترک ها سهم زیادی در توسعه شهری این منطقه که در تور بلغارستان مشاهده می کنید داشته اند و دیوارهای عظیمی که به صورت حصار در اطراف منطقه قرار گرفته است حاصل مدیریت صحیح ترک ها بوده است.
معماری بنای نیکوزیا در تور قبرس شمالی
در دوران عثمانی به معماری بناهایی که در تور قبرس شمالی مشاهده می کنید بیشتر توجه شده است. معماری گوتیک در تک تک مساجد این شهر دیده میشود و مساجد عرب که در شهر دیده میشوند معماری متفاوت و الهام گرفته از مسجد سلیمیه دارند.  با سفر به شهر افسانه ای نیکوزیا در تور قبرس شمالی متوجه خواهید شد که این معماری متفاوت از بخش یونانی قبرس می باشد.