سفر به مادرید پایتخت اسپانیا

سفر به مادرید پایتخت اسپانیا

سفر به همه کشور های اروپا شگفت انگیزو فوق العاده است البته به همان میزان قیمت تور اروپا بالا است . اما سفر به اروپا خصوصا تور اسپانیا ارزش هر گونه هزینه ای را دارد . مادرید پایتخت کشور اسپانیا و یکی از پر طرفدار ترین شهر های توریستی اسپانیا است . این شهر اگرچه به اندازه به اندازه سایر شهر های اسپانیا تاریخی و با قدمت نباشد اما بدون شک زیبایی بی بدیل آن هوش از سرتان خواهد برد .

شهر مادرید با خیابان های سنگفرش ، معماری گوتیک و کلاسیک ، مردمانی خونگرم و با انرژی و فرهنگ غنی خود تور اسپانیا را به یکی از بهترین تجربه های زندگی تان تبدیل خواهد کرد .

یکی از ویژگی های خوب دیگر این شهر این است که نسبت به سایر شهر های توریستی اروپا ماند تور پاریس ، تور رم یا تور ونیز هزینه های خورد و خوراک و هزینه رفت و آمد کم تر است .

بهترین زمان سفر به مادرید :

در همین ابتدا باید گفت که بهترین زمان سفر به مادرید مسئله ای کاملا شخصی است و بنا به معیار های مختلف این زمان میتواند تغییر کند در ادامه با توجه به معیار های مختلف بهترین زمان سفر به مادرید را به شما معرفی خواهیم کرد .

اگر آب و هوا برایتان مهم است : آب و هوای مادرید معمولا معتدل و مرطوب توصیف میشود و میزان بارش نسبتا کم است . البته در طول تابستان به مدت چند هفته ای از اواخر تیر تا پایان مرداد هوا میتواند بسیار گرم و طاقت فرسا شود . زمستان ها معمولا معتدل است و میزان بارش برف نسبتا پایین است . اگر چه چنان چه در هر کدام از فصول تابستان یا زمستان سفر میکنید لباس های مناسب همراه داشته باشید . در ماه های فروردین و اردیبهشت معمولا بارش باران زیاد است . با توجه به توصیفات بالا بهترین زمان سفر به مادرید از لحاظ آب و هوایی پاییز و بهار یا به طور دقیق تر خرداد و مهر خواهد بود.

اگر هزینه تور برایتان مهم است : همانطور که گفتیم در اواخر ماه تیر و تا پایان مرداد برای چند هفته ای هوا بسیار گرم و طاقت فرسا میشود به همین دلیل میزان توریست ها کم تر شده و در واقع قیمت هتل های اسپانیا و خدمات جهت جذب مشتری کاهش میابد . در ماه های پایانی سال پیلادی و در تعطیلات کریسمس ، روز شکرگذاری و شب سال نو مادرید شاهد بیشترین میزان مسافر است و به همین دلیل قیمت هتل های مادرید به شدت افزایش میابد . با توجه به نکات ذکر شده بهترین زمان سفر به مادرید از لحاظ اقتصادی در ماه های گرم و فصل زمستان است .

اگر امکانات برایتان مهم است : در روزهای داغ تابستان حتی بومی های شهر مادرید هم برای فرار از گرمای طاقت فرسا به سواحل اسپانیا هجوم میبرند و به همین دلیل در این ایام بسیاری از رستوران ها و مغازه ها تعطیل هستند . البته این مسئله درباره مغازه های میدان شهردار پلازا کانون گردشگری در تور اسپانیا صدق نمیکند این مغازه ها که بیشتر مشتران آنها توریست ها هستند تقریبادر تمام طول سال بازند .

چنانچه قصد دارید تور نوروزی خود را در مادرید اسپانیا یا هر کدام از شهر های دیگر اسپانیا سپری کنید بهتر است مقاله توصیه های سفر به اسپانیا- بایدها و نبایدها را مطالعه کنید تا بیشتر با فرهنگ مردم اسپانیا آشنا شوید .

رزرو هتل در مادرید :

بیشترین میزان مسافران تور مادرید در فصل بهار و تعطیلات سال نو میلادی میشود . در این دوران هتل های مادرید از ماهها رزرو میشوند و هزینه ها روزانه افزایش میابد. چنان چه قصد دارید در این ایام به مادرید سفر کنید به یاد داشته باشید باید از هفته ها حتی ماه ها قبل به فکر رزرو بلیط هواپیما اسپانیا و رزرو هتل های مادرید باشید.

در مقاله بعد به هزینه خورد و خوراک معمول در مادرید ، هزینه های رفت و آمد ، هزینه هتل و هاستل و معرفی مکان های دیدنی مادرید میپردازیم .