سوغات تور هند

سوغات تور هند

هند بهشت عاشقان خرید است . هند یکی از پویا ترین خرده فروشی های دنیا را دارد . برای معتادان خربید کنترل کردن میل به خریدن تان در تور نوروزی هند کمی سخت است . در این مقاله البسه ها و لوازم آرایشی های مخصوص هند  را معرفی میکنیم که میتوانید به عنوان سوغات تور هند با خود ببرید .

وقتی به تور هند میروید ، تعداد زیادی سوغات هست که میتوانید برای خود یا دوستان و اعضای خانواده تان بیاورید . البته برای خروج برخی از اجناس محدودیت وجود دارد . در زیر خلاصه ای از اجناسی را که میتوانید با قیمتی واقعا مناسب به عنوان سوغاتبه کشور خود ببرید را لیست کرده ایم .

یادتان باشد واحد پول هند روپیه است که با مخفف INR نشان داده شده .

معرفی چند سوغات تور هند :

البسه و لوازم آرایشی

سوغات تور هند - النگو های هند

النگو : تقریبا همه زنان هند النگو به دست میکنند و النگو از زیورآلات اصلی بانوان هند محسوب میشود . النگو ها از مدل های روزمره و ارزان قیمت تا النگو های بسیار شیک و مجلسی بسیار گران قیمت متنوع اند .

شلوار قمیض : شلوار قمیض (Salwar Kameez) در واقع از دو تکه شلوار و تونیک بلندی تشکیل شده که در میان مردان و زنان هند بسیار متداول است .  شلوار قمیض به دو جنس اابریشمی و کتانی یافت میشود و رنگ بندی و طرح های متنوعی دارد .

جواهرات :  سنگ های قیمتی از جمله : جواهرات، یاقوت کبود، الماس، یاقوت سرخ و... به عبارتی هند سرزمین عاشقان طلا و جواهرات است . مردم هند طلاهایشان را به اندازه جان شان دوست دارند . زیبا ترین طلاهای 24 عیار در هند موجود است.

نقاشی با حنا : نقاشی کف دست با حنا در هند بسیار پر طرفدار است . در تور هند دستتتا نرا با حنا نقاشی کنید و چند بسته پودر حنا هم بخرید به عنوان سوغات به کشور خود ببرید بهتر است چند برگه شابلون هم تهیه کنید .

صندل : صندل ها در طول تابستان به صورت فراگیری استفاده میشود . صندل های بسیار زیبایی را میتوانید در فروشگاه های زنجیره ای BATA در سرتاسر هند پیدا کنید . صندل های سنتی مناطق پونه و کولاپور بسیار پر طرفدارند.

سوغات تور هند - لباس سنتی هند

ساری : هندوستان سرزمین ساری است و بهترین ساری ها در دنیا در همین کشور یافت میشود . یکی از انواع ساری های بسیار زیبای هند ، ساری های ابریشمین کانچی پورام (لباس سنتی منطقه تامیل نادو هند) است که از جنس و طرح های فوق العاده زیبایی برخوردارند . اگر یک خانوم هستید و قصد سفر به تور نوروزی هند را دارید خرید یک ساری کانچی پورام برایتان واجب است !

پارچه لنگی : پارچه لنگ با نام Gamcha پارچه ای بسیار نازک است که بیشتر در مناطق روستایی به عنوان حوله استفاده میشود . این پارچه  به عنوان دستمال آشپزخانه و حتی حوله بسیار کارآمد است .

کورته : در تور هند متوجه میشوید بسیاری از مردان کورته پوشیده اند . کورته پیژامه بسیار راحت است و میتوان به عنوان لباس خواب از آن استفاده کرد .

جلیقه : جلیقه یکی از اجزاء جدا نشدنی از پوشش مردان هندوستان را تشکیل میدهد . و در هیچ کشور دیگری جز هند به این اندازه از جلیقه در پوشش روزانه استفاده نمیشود . برند Rupa یکی از برند های معروف در این زمینه است که جلیقه های متنوع و با جنس خوب تولید میکند.

دمپایی های بندی : صندل ها و دمپایی هایی با کیفیت  تنوع بالا اما با قیمت اندکی میتوانید در خیابان های هندوستان پیدا کنید .

سوغات تور هند - شال کشمیر

شال : بهترین نوع شال در هند ، شال های پشمی گل دوزی هستند که پشم آن از بز کشمیر هیمالیا تهیه شده و به اصطلاح به آنها شال کشمیر میگویند.

در قسمت بعدی این مقاله به خوراکی هایی که مناسب سوغات تور هندوستان هستند اشاره میکنیم .