شکوه باستانی کولوسئوم را در تور ایتالیا از دست ندهید

شکوه باستانی کولوسئوم را در تور ایتالیا از دست ندهید

آمفی تئاتر فلاوین یکی از زیباترین جاذبه های تاریخی در تور ایتالیا است  که به کولوسئوم شهرت پیدا کرده است. کولوسئوم در رم از شناخته شده ترین بناهایی است که با وجود زلزله، غارت، آتش سوزی و سایر حوادث طبیعی در طول سالیان متمادی همچنان شکوه خود را در برابر چشمان توریست ها در تور حفظ کرده است. کولوسئوم یادگاری از معماری دوران روم باستان است. شاید بزرگترین بازمانده رومیان در ایتالیا همین ساختمان باشد که معماری آن از داخل و خارج یعنی دیوارهای خارجی بسیار جالب توجه است. اگر شما نیز به این کشور سفر می کنید پیشنهاد می کنیم شکوه باستانی کولوسئوم را در تور ایتالیا از دست ندهید.


تجربه بازدید ازکولوسئوم در تور ایتالیا


بررسی معماری خارجی کولوسئوم در تور ایتالیا
کولوسئوم 186 متر طول و 156 متر عرض دارد و در حقیقت بیضی شکل است؛ اگر چه در نظر برخی از گردشگران در تور ایتالیا  تقریبا دایره ای به نظر می رسد. دیوار بیرونی 57 متر ارتفاع دارد و از سنگ مرمر تراورتن  که با بست آهن ملات شده است ساخته شده است. چند زمین لرزه بخش های جنوبی دیوار بنا را متزلزل کرده است و بنا به شکلی که امروز میبینید در تور ایتالیا قابل مشاهده است. از چهار ورودی اصلی  تنها قطعاتی از نقش برجسته های اصلی گچ  روی آن ها باقی مانده است .
بررسی معماری داخلی کولوسئوم در تور ایتالیا
از دلایل اصلی ساخت کولوسئوم برآوردن شور و شوق عمومی برای بازی و جنگ های میان امپراتوران روم باستان بوده است در سطح بالا در تور ایتالیا، 240 ساخته آهنی در اطراف دیوار دیده می شود  که در اصل پشتیبان نمای خارجی است. فضای داخلی تماما با استفاده از گچکاری و حجاری های پرهزینه تزیین شده است .
در انتهای آرنا یا زمین بازی یک صلیب بزرگ به یاد شهدای مسیحیت قرار دارد که منظره زیبایی را از دور ایجاد کرده است. بنابراین اگر به این کشور سفر می کنید هرگز شکوه باستانی کولوسئوم را در تور ایتالیا از دست ندهید.