مناطق طبیعی آلانیا

مناطق طبیعی آلانیا

آلانیا ، بخشی سرسبز و بکر است که شاید به اندازه سایر  مناطق و جزایر در ترکیه ، تحت تاثیر امور انسانی قرار نگرفته است. اگر به دنبال منطقه ای خلوت تر، دست نخورده تر و با طبیعتی تازه تر هستید، تور آلانیا انتخاب مناسبی است.
اما در ارتباط با مناطق طبیعی در آلانیا باید گفت که شاید غارهای این شهر نسبت به سایرنقاط طبیعی آن ، چشمگیر تر باشد. برخی آلانیا را با غارهای طبیعی و جذاب آن میشناسند.بنابراین در ادامه با برخی از مشهورترین غارهای این شهر آشنا میشوید:
غار دیم
غار دیم ،دومین غار بزرگ در ترکیه است که ارتفاع آن برابر با قلعه آلانیا از سطح دریا می باشد.دسترسی به غار بسیار ساده است و می توانید از این جاذبه از طریق راه آسفالت دیدن کنید.از آن جهت بازدید از این غار در تور آلانیا حائز اهمیت است که این مکان ، در دوران باستان، خدمت های بسیاری به جامعه بشریت کرده است.این غار در تعدیل آب و هوای منطقه و همچنین تامین سکونتگاه برخی از حیوانات، مفید بوده است.
غار Damlataş 
این غار بر اثر یک انفجار دینامیتی و در پی کشف یک معدن ، مشاهده شد.بعد از کشف غار ، مردم زیادی به داخل غار رفتند و از دیدن ستون های آهکی و یخی زیاد این غار شگفت زده شدند و از آن پس این غار نیز به یکی از مقاصد پرطرفدار برای مسافران تور ترکیه ، تبدیل شد.
غار Kadıini
گفته میشود که این غار، از اولین خانه های بشریت بوده است و انسان های نخستین در آن می زیسته اند.آثار قدیمی زیادی در طول بازدید از غار مشاهده خواهید کرد؛سنگ نوشته ها ، نقاشی های نامفهوم و...از جمله این آثار هستند.
غار دزدان دریایی
برای رسیدن به غار از اسکله به سمت ورودی غار حرکت کنید و در راه، ازدیدن  کشتی سازی های متعدد لذت ببرید.علت نام گذاری غار به این دلیل است که در گذشته انباری برای ذخیره غنیمت های دزدان دریایی بوده است.