مناطق طبیعی آنتالیا

مناطق طبیعی آنتالیا

آنتالیا ، یکی از پر رونق ترین مناطق ترکیه است که شاید بازدیدکنندگان آن ، نسبت به بخش های دیگر ترکیه ، بیشتر باشد. هر چند که این آمار نسبی است ، اما برای آن که بتوانید در  تور آنتالیا ، در مدت زمان محدود ، از دیدن بهترین و زیباترین نقاط طبیعی آن بهره مند شوید ، لازم است که با مناطق طبیعی آنتالیا آشنا شوید. آنتالیا بهشت ترکیه است و بیشترین پارک های ملی این کشور ، در آن متمرکز شده است.
شمال آنتالیا ، قطب دریاچه ای این منطقه است. خلیج آنتالیا  که در بخش های مرکزی آناتولی واقع شده است ، بیشترین ثروت طبیعی ناحیه را دارد.آبشار ، دریاچه ، کوه و پارک های ملی زیادی در این بخش وجود دارد. تعدادی از پارک های ملی منطقه عبارتند از :
پارک ملی دریاچه Kovada
دریاچه کوادا ، در این پارک ، سبب به وجود آمدن حیات وحش غنی شده است. این بخش سرسبز ترین قسمت شمال آنتالیا است و گونه های کمیاب روباه و خرگوش در آن دیده میشود.
پارک ملی Kızıldağ  
به دلیل پوشش عظیم و سرسبز تپه های  Büyüksivri ، این منطقه به عنوان کپسول اکسیژن در میان مردم مقیم شناخته شده است که بهترین هوا را می توانید  با سفر به این پارک ، در تور آنتالیا استنشاق کنید.
پارک ملی Yazılı Canyon
حتی اگر به صورت کلی با تور ترکیه از جاذبه های مختلف کشور لذت میبرید ،  سعی کنید بازدید از این پارک از برنامه های اصلی شما باشد. نام گذاری این پارک ، به علت وجود صخره های دیوار های عظیم موجود در این پارک است . راه های منتهی به این پارک ، شاهراه خوانده میشوند و بخش عمده ی شهرت این پارک ، به خاطر فضای سبز و استخر های عظیم پرورش ماهی آن است.
منطق جنگلی Kasnak
این جنگل به علت پوشش عظیم و غنی بلوطی که دارد ، شهرت یافته است. با این که در طول سالیان دراز ، صدمات زیادی به این جنگل ها وارد شده است ، اما هنوز هم اصالت خود را حفظ کرده اند.