کارهایی که با سفر به ارمنستان می توان انجام داد (1)

کارهایی که با سفر به ارمنستان می توان انجام داد (1)

شاید سفر با تور ارمنستان اولویت اول شما برای گذراندن تعطیلات نباشد؛اما با در نظر گرفتن جاذبه های گردشگری ارمنستان مسلما تور این کشور را انتخاب می کنید و بعد از یک بار سفر به این کشور، شیفته آب وهوا و مناطق طبیعی ارمنستان خواهید شد. در تور ارمنستان با توجه به مدت زمان محدود اقامت در این کشور لازم است برنامه ریزی داشته باشید و کارهایی را که می توان در سفر به ارمنستان انجام داد را لیست کنید.

اگر تور ارمنستان را انتخاب کرده اید، حتما این کارها را در سفر خود انجام دهید:

از کلیسا ها و خرابه های تاریخی بازدید کنید

حدود 1700 سال از اعلام دین رسمی کشور ارمنستان می گذرد و این کشور اولین کشوری بوده است که مسیحیت را به عنوان دین همگانی کشور خود اعلام کرده است. بنابراین سابقه بناگذاری کلیساهای این کشور به سال های دور بازمیگردد و قدمت این بنا ها از هر کلیسایی در جهان بیشتر است. با توجه به سابقه تاریخی این کشور، سفر با تور ارمنستان فرصت مناسبی برای آشنایی با تاریخ این کشور است. همچنین خرابه های تاریخی زیادی در تور ارمنستان مشاهده خواهید کرد که در طول قرن ها و جنگ های پی در پی بازمانده های ساختمان های باشکوه با معماری ارمنی می باشند.

کارهایی که با سفر به ارمنستان می توان انجام داد

غذاهای محلی را امتحان کنید!

ارامنه غذاهای محلی بی نظیری دارند و  پیشنهاد می کنیم تنها به غذاهای هتل ها در تور ارمنستان بسنده نکنید و از این غذاها لذت ببرید.  Morasha   نمونه ای از غذاهای ارمنی است که مخلوط مرغ خرد شده و نخود فرنگی می باشد. Kyuf نیز غذاهای سنتی ارمنستان است که ترکیباتی از گوشت، قارچ و سوسیس دست ساز دارد. در تور ارمنستان حتما متوجه خواهید شد که ارامنه غذاهای خود را با نان لواش سرو می کنند. تفاوت پخت این نان در ایران و ارمنستان در جایگاه تنور است. نان های سنتی ارمنستان در داخل تنور های زیرزمینی طبخ میشوند.