جاذبه های ناشناخته تور دبی (قسمت سوم)

جاذبه های ناشناخته تور دبی (قسمت سوم)

در ادامه دو مقاله قبلی به معرفی برخی از مکان های دیدنی دبی میپردازیم که کمتر کسی از آن خبر دارد و مسافران در تور نوروزی خود کمتر به آنها سر میزنند . در حالی که این مکان ها نشان دهنده دبی قدیمی و اصلی است و ارزش بازدید دارد .

معرفی برخی از جاذبه های ناشناخته دبی :

بیت الوکیل

بیت الوکیل اولین ساختمان اداری در تور دبی بود که به عنوان یک اداره دریانوردی برای Gray Mackenzie در سال ۱۹۳۵ ساخته شد. این ساختمان بازسازی شد و اکنون محل برگزاری یک موزه دریایی است که به سنت های ماهیگیری و دریانوردی امارت تخصیص داده شده است. در این ساختمان همچنین یک رستوران که تبحر خاصی در تهیه غذاهای دریایی، عربی و اماراتی دارد نیز واقع شده است.

مکان: نهر دبی

تور دبی

مسجد بزرگ

مسجد بزرگ برای داشتن بلندترین مناره تور نوروزی دبی به خود می بالد و مکانی شایان توجه تور ها و بسیار مقدس است. افراد غیر مسلمان اجازه ورود به این مسجد را ندارند اما می توانند از نمای بیرونی فوق العاده آن با دیوارهای شنی رنگش و ۴۵ گنبد کوچک، عکس بگیرند.

مکان: Bur Dubai

 

منطقه Oud Metha

منطقه عود ميثاء (Oud Metha) ، پاساژ با شکوه وافی ، پارک النصر و بسیاری امکانات اجتماعی، تفریحی و آموزشی متنوعی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. دهکده توریستی البوم در نزدیکی پل القرهود یک تفرجگاه ساحلی دارد، جاییکه در آن می توانید سوار بر یک کشتی عربی شوید و دریانوردی کنید. در نزدیکی همینجا بازدیدکنندگان می توانند به تماشای ساخت یک کشتی عربی قدیمی چوبی بپردازند.

 

جزایر Palm

این جزایر مصنوعی که در خط ساحلی تور دبی واقع شده اند، زمانیکه تکمیل شوند تبدیل به مرکز اصلی تجمع ویلاهای تعطیلاتی و هتل های لوکس می شوند. پالم جمیرا یکی از همین جزایر است که تکمیل شده است و هتل ها و پارک آبی در آن قرار دارند.

تور دبی

میدان شترسواری

میدان شترسواری تور دبی پنج شنبه ها و جمعه ها میزبان برگزاری ورزش بومی محبوب شتر سواری است. فصل شترسواری در ماه های نوامبر تا مارچ است و مسابقات صبح زود آغاز می شوند. مسابقات شترسواری یک ورزش اصلی در دبی محسوب می شوند و مسیر مسابقه در حومه شهر در ند الشبا (که دارای تنها زمین گلف ۱۸ سوراخه کاملا نورانی و روشن در خاور میانه نیز هست) است.

در این مکان بازدیدکنندگان همچنین می توانند از گالری گدلفین نیز دیدن کنند که دارای کلکسیونی از یادگاری های مسابقات اسب دوانی که  توسط اصطبل گدلفین بدست آمده اند و متعلق به خانواده سلطنتی مکتوم دبی است.

مکان: ند الشبا

 

جاذبه های ناشناخته تور دبی (قسمت دوم)

جاذبه های ناشناخته تور دبی