آب و هوای آلانیا

آب و هوای آلانیا

آلانیا شهرستانی ساحلی در جنوب غربی ترکیه است و به دلیل آب و هوای بی نظیر خود ، مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.
مجاورت با دریای مدیترانه سبب به وجود آمدن آب و هوایی گرم در تابستان و معتدل در پاییز و زمستان این مطقه شده است. اگر تور آلانیا را برای سفر به ترکیه انتخاب می کنید ، آشنایی با آب وهوای این منطقه ، سفری خاطره انگیز تر برای شما رقم می زند. در ادامه به صورت چهار فصل آب و هوای آلانیا را را بررسی می کنیم.

چهار فصل آب و هوای آلانیا


زمستان
بیشترین دمای هوا در زمستان منطقه آلانیا ، 15 درجه سانتی گراد است و با تطابق این دما در تور ترکیه با شهرهای انگلستان ، می توان فهمید که زمستان خیلی سردی را در آلانیا تجربه نمی کنیم.
ژانویه و دسامبر مرطوب ترین ماه های سال در آلانیا هستند. رطوبت هوا در کنار 7 ساعت آفتاب مستقیم در روز ، حضور گردشگران را حتی در روزهای آغازین زمستان در تور آلانیا پررنگ تر کرده است.
بهار
ماه های بهار، یعنی آپریل ، می و ژوئن ، بهترین ماه ها برای سفر به تمامی نقاط مدیترانه ی غربی و جنوب غربی است. هوا رو به گرم شدن می رود ، با این که  هنوز سرمای زمستان حس میشود.
میانگین دما در ماه می ، 13 درجه سانتی گراد است که این درجه حرارت جهت انجام ورزش های آبی یا گذراندن اوقات فراغت در سواحل بهترین دما است.
به طور کلی در اواخر ماه بهار ، دمای هوا تا 20 درجه سانتی گراد نیز می رسد و این بدان معنی است که ورود به دریا و استفاده از هوای آفتابی در سواحل منطقی تر است.
در تور آلانیا در فصل بهار ، هوا آنچنان سرد نیست که آزاردهنده باشد، اما گاهی سرمای هوا باعث میشود که دمای آب دریا قابل تحمل نباشد. بنابراین بهتر است که از سایر جاذبه های گردشگری آلانیا استفاده کنید.