آب و هوای آنتالیا در تابستان

آب و هوای آنتالیا در تابستان

تابستان در آنتالیا بسیار طولانی تر از زمستان است و از ماه آپریل تا اواخر نوامبر طول میکشد. درجه حرارت در این فصل از زمستان بیشتر میشود و به طور معمول تمامی گردشگرانی که تور آنتالیا را برای تعطیلات انتخاب می کنند ،  تابستان را جهت سفری مطمئن تر ترجیح می دهند.
در ماه نوامبر دمای هوا تا 35 درجه سانتی گراد بالای سفر می رسد و گرم ترین روزهای سال در این منطقه را می توانید در اواخر تابستان تجربه کنید. برای آشنایی بیشتر با فصل دوم آنتالیا ، تابستان ، شما را به مطالعه این مطلب دعوت می کنیم.


آب و هوای آنتالیا در تابستان چگونه است ؟


با توجه به این که تنها دو فصل در این منطقه حاکم است و در روزهای تابستان دمای هوا افزایش چشمگیری دارد ،  درجه حرارت شب افت شدیدی پیدا می کند و بنابراین اختلاف دمای روز و شب زیاد میشود. لذا تنها استفاده از لباس خنک در این موقع از سال کافی نیست و سعی کنید لباس گرم برای ساعات عصر ، شب و نیمه شب به همراه داشته باشید.
در هر فصلی که به آنتالیا سفر می کنید و به طور کلی تور ترکیه را انتخاب می کنید ، آفتاب و تابش خاص آن را در هر موقع از سال احساس می کنید . اگر ماه های ژوئن تا سپتامبر را انتخاب می کنید ، می توانید تنها لباس های خنک و کمی لباس گرم صرفا برای ساعات انتهایی روز به همراه داشته باشید. اما اگر برای تورآنتالیا در آپریل و می برنامه ریزی کرده اید ، لباس های گرم تری را در روزهای مختلف به همراه داشته باشید.
در طول چهار قرن گذشته ، بالاترین دمایی که در تابستان و منطقه آنتالیا ثبت شده است ، 44 درجه سانتی گراد بالای صفر بوده است که در کنار باد های یکنواخت و گاهی سرد ، این دما تا حدودی معتدل میشود. اواسط تابستان و قبل از ماه نوامبر ، بهترین زمان برای انتخاب تورآنتالیا می باشد.